Хитрощі посіву дрібнонасінних квітів

9 января 2021
Петунія, іпомея, лобелія, алісум, ротики садові, дзвоники та багато інших квітів мають крихітне, часто буквально пилоподібне насіння. Квітникарю доводиться пристосовуватися, щоб посіяти подібні рослини максимально якісно. У цій статті ми поділимося хитрощами, які допоможуть вам при посіві своїх улюблених квітів, що мають дрібне насіння.
Що потрібно враховувати при посіві дрібнонасінних культур?
1. Ґрунт для розсади
При багатому асортименті готових ґрунтів сьогодні мало хто з квітникарів готовить суміш для посіву насіння самостійно. Для дрібнонасінних культур покупні ґрунти на основі торфу - дійсно, найкращий варіант: на них ніколи не утворюється кірка, яку можна спостерігати, використовуючи для посіву, скажімо, суглинок з городу.
Але і готовий ґрунт буває різним. Вибираючи ґрунти для дрібнонасінних квітів, краще уникати таких, в складі яких є перліт. Для крихітних сіянців він може стати «непіднімним валуном», який завадить їм рости.
Рекомендуємо взяти для розсади дрібнонасінних культур торф'яний субстрат ECO PLUS універсальний.
2. Пікіровка
Пікірувати крихітні сходи дуже непросто, і займає цей процес чимало часу. Потрібно бути дуже обережним, щоб не пошкодити тендітні корінці та стебла. Тому тут вкрай важливо витримувати дистанцію між насінням вже під час посіву.
Для того, щоб рівномірно розподілити крихітні насіння по поверхні субстрату, використовуються деякі хитрощі.
Наприклад:
• посів на шар снігу,
• змішування насіння з дрібним піском,
• застосування спеціальної сівалки для насіння Садівнічок.
Як уникнути цих проблем – читайте нижче.
3. Від посіву до сходів - умови та догляд
Щоб уникнути пікірування для посіву дрібнонасінних культур вибирайте касети для розсади з маленькими вічками. Ідеально підійде касета на 288 вічок, об'єм яких 5 см. Тим більше, що в такий касеті ви зможете виростити багато розсади або відразу кілька сортів квітів.
Після того як посів завершено, накрийте касету целофановим пакетом і на пару днів помістіть в найтепліше місце (під батарею), щоб насіння отримало заряд тепла у вологих умовах. Потім перенесіть посіви на саме світле підвіконня. Як відомо, більшість дрібнонасінних культур найкраще проростає на світлі.
Дуже важливо при вирощуванні розсади культур з дрібним насінням точно знати терміни, в які з'являються сходи, і в цей період бути особливо уважними під час щоденного провітрювання посівів.
Як тільки з'являться сходи, приберіть плівку. Якщо ви пропустите цей момент і не зробите цього, в рази зростає ризик розвитку чорної ніжки, може з'явитися цвіль, а слабкі сходи погублять великі краплі конденсату, що будуть капати з плівки.
У цей період дуже важливо стежити за рівнем вологості ґрунту, не заливаючи, але і не даючи землі повністю пересохнути. Крихітні сходи зручніше поливати з піпетки, шприца або занурювати місткість з посівами на деякий час в піддон з водою.
Щоб посіяти крихітне насіння на розсаду потрібно більше навичок і уваги, ніж при вирощуванні культур з більш крупним насінням. Проте, знаючи основні тонкощі процесу, це може бути під силу навіть початківцям-квітникарям. Тому нехай дрібне насіння квітів вас не лякає, а надихає!
Комментарии
Напишите ваш комментарий