Хитрощі вирощування розсади

Хитрощі вирощування розсади

12 февраля 2019

З року в рік ми сіємо насіння овочів на розсаду так, як звикли. Але треба розуміти, що покращення технологій вирощування розсади поліпшить результат – врожай буде кращим та здоровішим.

У порядку живої черги!

Будь-який городник хоче посіяти розсаду раніше, щоб отримати, як кажуть, більший забіг у часі і, отже, ранній урожай. Але раніше посадиш - клопоту не оберешся!

День короткий, потрібне підсвічування і свій тепловий режим кожному овочу. А стоять касети та горщечки з розсадою на одному підвіконні. Кватирку не відкриєш - на вулиці мороз, в кімнаті жарко, вологість повітря не та, що потрібна. Розсада переростає, витягується. Щоб затримати зростання розсади і збільшити кількість ґрунту для коренів, доводиться її пікірувати. Після кожної пересадки сіянці хворіють. При перевезенні розсади на дачу виникають інші проблеми - рослини мнуться, ламаються, часом частина їх гине.

Які бувають касети для розсади та як їх використовуватиvyrachsivanie-rassady-3

читайте у статті.

Витягнуту розсаду на постійне місце треба садити лежачи або глибоко. Тоді вона знову-таки затримається в рості. Так що всі зусилля, пов'язані з раннім посівом насіння, можуть виявитися марними.

Але існує успішна розсадна технологія отримати якісну розсаду овочів у міській, навіть самій маленькій, квартирі. І усій родині вистачить і поїсти овочів, і законсервувати.

Як отримати якісну розсаду овочів?

Якщо у вашій квартирі усього одне вікно, яке виходить на південь, розмістити на ньому всю розсаду неможливо. Робіть це у два етапи для двох різних цілей.


Для родини з 3-4 осіб досить 4-5 кущів помідорів, стільки ж солодкого перцю і огірків, кабачків - по 2-3 рослини. Природно, терміни посадки кожного виду овочів різні.vyrachsivanie-rassady-2

Коли та як висаджувати насіння на розсаду 

ви можете почитати тут.

У другій половині лютого сійте насіння томатів і солодкий перець. Огірки - на початку квітня, кабачки - в кінці квітня.


Головний принцип другої черги - посіяти достатню кількість рослин  якомога пізніше, щоб дорощувати розсаду ви змогли у відкритому ґрунті, де вистачає світла,міста та де можна створити потрібний температурний режим і вологість для хорошого зростання розсади.

Іноді в Україні трапляються похолодання із заморозками навіть в другій половині травня, тому треба знатиvyrachsivanie-rassady-4

Як захистити розсаду від заморозків?

Теплолюбні рослини огірка, томата, гарбуза, перцю, баклажана, кабачка, патисонів або квасолі не виносять заморозків і гинуть. У картоплі сходи пошкоджуються навіть при слабких заморозках, їх треба регулярно підгортати, в ґрунті картопля  добре перенесе  понижені температури.

Холодостійкі овочі: морква, петрушка, пастернак, цибуля ріпчаста, листовий салат, редька, всі види капусти, витримають заморозки до мінус 5С.

Які овочі не бояться морозів

– дізнайтесь у цій статті.vyrachsivanie-rassady

Якщо очікується похолодання, полийте молоді рослини методом дощування теплою водичкою (35 С). Вологий ґрунт краще зберігає тепло, ніж сухий, особливо це відноситься до торф'яних ґрунтів. Найнижчі температури спостерігаються о 5-6 годині ранку, тому поливайте висаджену у відкритий ґрунт розсаду вдень.

При заморозках нижче мінус 4С буде потрібно додаткове укриття. Краще за все накрити рослини білим агроволокном.

Ми бажаємо вам теплої весни та здорових та багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*