Хлороз: яким він буває та як з ним боротися?

Хлороз: яким він буває та як з ним боротися?

19 мая 2020

Якщо ви побачили у своєму саду таку картину: серед розкішної зеленої крони дерев і чагарників то тут, то там, немов свічки «горять» висвітлені верхівки пагонів - це хлороз. Про хлорозі більшість з нас знає ще з уроків шкільної біології. Пам'ятається, що це недолік заліза... Але хлороз - поняття неоднозначне. І не завжди висвітлене листя означає саме брак заліза. Що таке хлороз, чого не вистачає нашим рослинам при хлорозі і як надати їм відповідну допомогу, розповімо у статті.

Що таке хлороз?

Хлороз - це зовнішній прояв ознак, що вказують на те, що рослина пригнічена, в її тканинах уповільнене утворення хлорофілу і, як наслідок, знижена активність фотосинтезу. Це може бути висвітлення пластинки листків між жилками, разом з жилками, по краю, плямами або по всій поверхні, тобто зміна кольору з звичайного на світло-зелений, жовтий або кремовий.

Види хлорозу

Незважаючи на те, що хлороз, на перший погляд, має загальне поняття, наука поділяє дане явище на кілька видів. Розглянемо основні:

Кожен з них має схожі зовнішні прояви, але різну причину, від чого і заходи боротьби з цим захворюванням різняться.

Неінфекційний хлороз: способи боротьби

Існують різні способи боротьби з неінфекційним хлорозом. Ось ті з них, які підходять для будь-якого типу:

хелат залізасульфат магніюсульфат цинку

При нестачі заліза рекомендуємо обробити листя і провести позакореневе підживлення препаратом Хелат заліза.

При нестачі магнію можна скористатися сульфатом магнію.

Від цинкового хлорозу застосовують суперфосфат з сульфатом цинку.

Нестача сірки - внесіть сірковмісні добрива.

Для заповнення нестачі азоту вносять азотні добрива – аміачну селітру, сульфат амонію, кальцієву селітру, карбамід.

Якщо неможливо точно визначити, якого елемента не вистачає, можна підгодувати рослини комплексним добривом, що містить всі необхідні речовини.

Інфекційний хлороз: способи боротьби

Збудники інфекційних хвороб, що супроводжуються хлорозом листя, переносяться кількома способами, тому заходи боротьби передусім мають бути спрямовані на:

Для знезараження ґрунту використовують різні ґрунтові фунгіциди, які знищать мікроорганізми, що викликають захворювання рослин і переносників цих захворювань.мідний купорос

Обробка ґрунту і обробка рослин в профілактичних проводиться ранньою весною, для цього використовуються розчини залізного або мідного купоросу.

Багато садівників не замислюються над тим, що будь-який садовий інвентар потребує знезаражування. В кінці сезону інструмент необхідно гарненько очистити - це вб'є мікробів і зберігати його в холодному приміщенні взимку, щоб мікроби не розмножувалися.

При загрозі зараження, фунгіцидами протруюють насіннєвий і посадковий матеріал.

Своєчасна обробка саду або городу гербіцидами знизить кількість комах - переносників збудників захворювань, що супроводжуються хлорозом.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*