Хвороби яблунь: як боротися?

Хвороби яблунь: як боротися?

19 мая 2020

Яблуня — одне з найулюбленіших плодових дерев більшості садівників. Але для того, щоб зібрати великий урожай яблук, доводиться щорічно трудитися. І в першу чергу - захищати яблуневі насадження від захворювань. У цій статті розглянемо як боротися з найнебезпечнішими хворобами яблунь. Можливо, з якимись з цих захворювань ви ніколи не зіштовхнетеся, але знати про них необхідно, щоб вчасно вжити заходів захисту.

Найбільш небезпечні хвороби яблунь, які зустрічаються найчастіше: кілька видів раку, моніліоз, парша, цитоспороз, аскохитозна і бура плямистість, хлороз.

Як боротися з хворобами яблунь?

Більшість перерахованих хвороб «люблять» щільні посадки і вражають ослаблені рослини (тому часто при огляді дерева виявляється не одне, а відразу декілька захворювань). Інфекції переважно поширюються від дерева до дерева комахами, переносяться вітром, а також на робочих інструментах. Проникають в тканини дерев через механічні пошкодження. Бактерії та спори грибів зимують в уражених тканинах і заражених рослинних залишках.

хлорокис мідігарттопаз


Виходячи з цього, стає зрозуміло, чому при вирощуванні яблуні, втім, як і інших культур, так важливо дотримувати правил агротехніки – висаджувати рослини на оптимальній відстані, вчасно обробляти морозобоїни і зрізи, прибирати з-під дерев рослинні залишки, знімати і знищувати муміфіковані плоди, а при необхідності застосовувати і хімічні заходи боротьби.

Якщо в саду виявлено бактеріальний, звичайний, чорний рак, цитоспороз – необхідна щорічна обробка навесні дерев бордоською сумішшю або іншими препаратами - ХОМ або Гарт.

А також видаліть хворі гілки, зачистіть уражені місця і проведіть знезараження ран розчином мідного купоросу, обробіть зрізи спеціальною фарбою для дерев. Утилізуйте обрізані заражені частини рослин.хорус

Для профілактики монниліоза підходить обприскування розчином бордоської суміші з повторними обробками до 3 разів. Також можна обробити яблуні такими препаратами: Топаз, Циркон Максі, Хорус з застосуванням інструкції.

Для боротьби з паршею яблунь підходить обприскування розчином бордоської суміші до цвітіння з повторенням після цвітіння, або препаратом Фундазол.

Проти альтернаріозу – обприскуйте яблуні до і після цвітіння розчином бордоської суміші або препаратами Скор або Хорус.

Щоб протистояти хлорозу, важливо зрозуміти, із-за чого він виник. Якщо це неінфекційний хлороз, потрібно підгодувати яблуню добривом з відсутнім елементом.

Як боротися з хлорозом

– читайте в цій статті.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*