Капуста білокачанна - особливості вирощування

Капуста білокачанна - особливості вирощування

9 декабря 2019

Капуста – один з головних овочів на будь-якому городі, а українські городники здавна вважаються добрими майстрами її вирощування. З огляду на те, що капуста – це просто комора вітамінів – вона обов’язковий житель наших грядок кожного сезону. Якісне насіння капусти та дотримання деяких умов допоможуть вам виростити гарний урожай. Про всі тонкощі вирощування білокачанної капусти наша стаття.

Умови вирощування капусти

Ставлення капусти до температури

Капуста достатньо холодостійка рослина, однак на різних етапах росту і розвитку їй потрібен різний температурний режим. Насіння капусти білокачанної починає проростати при +3-4С, оптимальна температура для проростання +18-20С. В першому випадку сходи з’являться на 8-12 добу, в другому на 3-4.

Зростає розсада капусти при +5-10С в кімнатних умовах, у відкритому ґрунті – при +15-18С. Якщо температура підніметься вище +25С, це негативно позначиться на формуванні качанів, потовщуються тканини, скинеться нижнє листя та будуть розтріскуватися качани.

Популярні ранні сорти білокачанної капусти

капуста золотий гектаркапуста трансферкапуста димерська

Ставлення капусти до світла

Білокачанна капуста – рослина, потребуюча багато світла, особливо високі вимоги рослина пред’являє в період вирощування розсади. Недолік світла призведе до витягування розсади, знизиться стійкість до грибних захворювань, листочки будуть дрібненькими, а качани пухкі.  А при сильному затінені качани часом навіть не утворюються. Краще зростання і розвиток капусти білоголової спостерігається при довгому дні.

Ставлення капусти до вологи

Капуста дуже вимоглива до вологи. Висока потреба пояснюється особливостями цього овоча: велике листя і порівняно неглибоке коріння. Особливу увагу приділяйте поливам капусти у період проростання насіння, відразу після пересадки розсади у відкритий ґрунт та коли формується качан. Останній – головний – в період формування качана капуста вимоги до вологи ґрунту підвищуються.

Однак, і надмірна вологість ґрунту (особливо при знижених температурах) призупиняє зростання капусти та рослини можуть захворіти бактеріозом.

Також зверніть увагу – ранньостиглі сорти капусти потребують більше вологи, бо відрізняються більш швидким та інтенсивним приростом врожаю. Також капуста, яку виростили розсадним способом, більш вимоглива до вологості ґрунту.

Популярні пізні сорти білокачанної капусти

капуста зимовка 1474капуста брауншвейгськакапуста амагер 611

Ставлення капусти до ґрунту і харчуванню

Білокачанна капуста дуже вимоглива рослина до родючості ґрунту. Краще буде рости на легких та субпісчаних ґрунтах з хорошим орним шаром та високим вмістом гумусу. Але і на піщаних грунтах можливо отримати хороші врожаї капусти, якщо внести в ґрунт добриво на основі гумату – наприклад Гуміфренд.

Чим більше ґрунт містить поживних елементів, тим краще буде врожай. Капуста добре реагує на внесення в ґрунт органічних та мінеральних добрив, особливо в комбінованому вигляді. В нашосу магазині великий вибір добрив для саду та городу з доставкою по Україні.

Підживлення капусти

Капусту протягом усього періоду вегетації необхідно підгодувати 3-4 рази. Найбільшу ефективність дадуть підгодівлі у фазі максимального зростання листя та в період утворення качанів. Першу підгодівлю проведіть через 10-15 днів після висадки розсади азотним добривом, наприклад нітроамофоскою. Або зробіть таку суміш: на 10 л води 10 г сечовини, 20 г суперфосфату та 10 г калійного добрива.

Якщо в першу підгодівлю ви внесли достатню кількість азотних добрив, то першу підгодівлю можете не проводити.

Другу підгодівлю проведіть через 10-15 днів після першої тими ж препаратами та добре підгорніть грядки. Третю підгодівлю робіть під капусту середньопізніх і пізніх сортів, це посилить зростання качанів. Якщо ви розкидали мінеральні добрива в сухому вигляді, стежте уважно, щоб вони не потрапили на листя капусти, поки воно вологе.

Шкідники та хвороби капусти

Протягом вегетаційного періоду капусту ушкоджують безліч шкідників – тля, бляшки, совки, моль та інші. Обробляйте посіви раз в 7-10 днів інсектицидами – Актеллік, Тексіо Велум, Прованто Вернал або оберіть ефективний інсектицид із каталогу нашого інтернет магазину.

Як позбавитися блішки на капусті

читайте у нашій статті.

Суворе дотримання сівозміни, підтримка ґрунту у належному стані, профілактичні обробки та дбайливий догляд дозволить вам отримати добрі та здорові урожаї білокачанної капусти.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*