Карбамід чи селітра: що краще?

Карбамід чи селітра: що краще?

8 апреля 2023

Карбамід та аміачна селітра – основні джерела азоту. Однак вони дуже відрізняються за своїми властивостями. При виборі між цими добривами варто як слід подумати, яке саме потрібно вам. У чому різниця між селітрою та карбамідом?

Чим відрізняються карбамід та селітра?

Обидві речовини - азотні добрива. Але є певна різниця між ними.

 

Сечовина (карбамід)

Аміачна селітра

Характеристики

Азотне добриво, яке випускається у вигляді білих гранул без запаха, добре розчинних у воді. Вміст азоту становить 46%. Має органічне походження, одержують хімічним шляхом. Повільно засвоюється рослинами, що дозволяє отримати пролонгований ефект.

Добриво на основі азоту (до 34%) та сірки (до 14%), належить до групи мінеральних. Випускається у вигляді гранул із рудуватим відтінком. Засвоюється рослинами навіть за низьких температур. Сірка у складі прискорює процес засвоювання рослинами азоту.

Переваги

Здатність створювати запас азоту в ґрунті, універсальність застосування, дія в широкому діапазоні температур, можливість застосування для позакореневого підживлення.

Швидке проникнення в коріння рослин, поєднання двох форм азоту – нітратного та амонійного, можливість використання у прохолодну погоду, застосування на всіх стадіях росту культур.

Недоліки

При передозуванні знижує схожість, може закисляти грунт. Потребує сухих умов зберігання.

Здатність підкислювати ґрунт, швидко вимивається із ґрунту при рясних поливах та опадах.

карбамід (сечовина)аміачна селітра

Незважаючи на відмінності, обидва добрива з успіхом застосовуються у сільському господарстві. Потрібно лише враховувати нюанси застосування того й іншого засобу.

Що краще вибрати – карбамід чи селітру?

При виборі добрива слід врахувати наступне.

Наприклад, ранньою весною краще використовувати аміачну селітру. Її гранули розкидають прямо по снігу. Разом з талими водами добриво проникає у ґрунт і швидко засвоюється рослинами.

Сечовина незамінна, коли потрібно підгодувати рослини у теплу пору року. Розчиніть карбамід у воді та обприскайте листя.

Так як аміачна селітра легко вимивається з ґрунту, восени її краще не вносити. Сечовина більше підходить для рослин, що не переносять кислого середовища. Оскільки карбамід діє м'яко, він ідеально підходить для підживлення овочів, плодових та декоративних чагарників, фруктових дерев.

Рекомендувати, яке добриво вибрати – сечовину чи аміачну селітру – дещо неправильно. У кожному окремому випадку вибір добрива виходить із мети застосування. Для ефективнішого росту рослин підійде селітра, а якісного врожаю – карбамід.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*