Кімнатні квіти на балконі - чим хворіють і ким пошкоджуються?

10 июня 2019
Влітку багато хто виставляє кімнатні квіти на балкони або виносить у двір. Кімнатні рослини, виставлені на свіже повітря, можуть пошкоджуватися хворобами та шкідниками. Чого бояться кімнатні рослини на балконі, і як їх треба рятувати?
Причин захворювання рослин на балконі, як і в приміщенні, може бути кілька: брак світла, різкі перепади температури, недолив або перелив. Нерідко для заповнення балконних ящиків квітникарі використовують старий ґрунт, в якому починає розвиватися патогенна флора, згубна для квітів. Рослини починають хворіти, а ослаблені квіти, як відомо — легка здобич для всіляких шкідників. Використовуйте тільки свіжий якісний ґрунт для кімнатних рослин.
Як правильно пересадити кімнатні рослини?
Читайте у нашій статті.
Хвороби кімнатних рослин
Коренева гниль
Уражена кореневою гниллю рослина починає в'янути або сохнути. Виявити наявність хвороби можна і за станом кореневої шийки: якщо біля основи рослини видно плями гнилі, які поступово збільшуються в розмірах, значить воно зачепило саме цю хворобу. Сприяють появі кореневої гнилі перезволоження ґрунту в поєднанні з низькою температурою.
Як вилічити кореневу гниль?
Якщо почати лікування до того, як відбудеться повне загнивання коренів, то квітку цілком можна врятувати. Видаліть всі пошкоджені тканини і обробіть рослину фунгіцидом. Як правило, уражена кореневою гниллю квітку треба пересадити. Новий горщик для кімнатних рослин при цьому обов'язково продезінфікуйте.
Сіра гниль
Це захворювання ви розпізнаєте по пухнастій цвілі, яка з'являється на рослині. Якщо квітку часто заливали, то виникнення сірої гнилі - цілком зрозміле явище. Також причиною виникнення хвороби може стати нестача сонячного світла або відсутність циркуляції повітря (не плутайте з протягом).
Як лікувати сіру гниль?
Якщо хвороба ще не вразила всю рослину, то терміново видаліть пошкоджені частини, а саму квітку обробіть системним фунгіцидом. Після цього рослину поставте на карантин в приміщення з хорошим доступом сонячного світла. Також вкрай важливо відрегулювати графік поливу, щоб більше не допускати перезволоження ґрунту.
Борошниста роса
Якщо ви виявили на кожній із частин рослини білястий наліт, швидше за все, вона вражене борошнистою росою. Починати боротьбу з хворобою при цьому потрібно відразу ж, оскільки поширюється вона дуже швидко, і так само швидко загине і рослина.
Як лікувати борошнисту росу?
Справитися з хворобою можна за допомогою такого препарату, як Фундазол. Але перед початком лікування всі уражені частини рослини обов'язково видаліть. Полив хворої рослини в процесі лікування зведіть до мінімуму.
Шкідники кімнатних рослин
Щитівки
Як правило, їх видно неозброєним оком. Ці комахи схожі на темні горбики, які можна знайти по всій рослині. У квітів, на яких оселилися щитівки, починає бліднути і сохнути листя. Щитівка небезпечна тим, що висмоктує соки з рослини, що і призводить до її загибелі.
Як боротися із щитівкою?
Якщо шкідників на рослині небагато, то позбутися від них можна механічним способом. Для цього достатньо просто видалити їх косметичної паличкою, змоченою в мильному розчині. При більш сильному пошкодженні варто вдатися до допомоги інсектицидів. Наприклад, добре допомагає в боротьбі зі щитівкою Актеллік.
Попелиця
Це дуже підступний шкідник, який завдає чимало клопоту квітникарям і на клумбах, і в домашньому квітнику. Попелиця живиться соком рослин, через що вони швидко слабшають, втрачаютчи декоративність. Визначити наявність попелиці можна по клейкій субстанції на листках і стеблах. Крім того, молоді пагони можуть рости деформованими. Якщо рослина готувалася цвісти, але бутони не розкрилися, а почали в'янути — це теж може бути ознакою того, що на рослині завелась попелиця.
Як боротися з попелицею?
Невелику кількість комах цілком можна видалити з рослини, змив тлю звичайною проточною водою. Якщо ж шкідників багато, то без інсектициду навряд чи вийде обійтися. Рекомендуємо використовувати інсектицид Конфідор Максі або Прованто Вернал (Каліпсо), який має великий період захисної дії.
Борошнистий червець
Білий восковий наліт і цукристі кристалики — явні ознаки наявності борошнистого червця. Рослина, на якій мешкає шкідник, починає відставати в рості, у неї можуть опадати листя. У деяких випадках борошнистий червець може вражати і кореневу систему квітів. Найчастіше страждають від цього шкідника дорослі рослини, які довго знаходяться при сухому повітрі.
Як боротися з борошнистим червецем?
Позбутися від незначної частини популяції можна за допомогою ватного диска, змоченого в спирті. Більш сильні пошкодження вимагають застосування хімічних препаратів, таких як Актеллік, Фітоверм або Актара.
Павутинний кліщ
Виявити візуально цього павучка майже неможливо. Зрозуміти, що на рослині завівся саме павутинний кліщ, можна по білястим проколам на нижній частині листочків. Також з нижньої їх сторони з'являється павутинка. Пошкоджена рослина уповільнює зростання і стає вразливою для грибкових та вірусних захворювань.
Як боротися з павутинним кліщем?
Щоб позбуттися від павутинного кліща, рослину потрібно добре промити під проточною водою з використанням господарського мила. Крім цього, слід обробити таким же способом горщик, піддон і місце, де стояла квітка. Часто видалити шкідника без допомоги спеціальних препаратів не виходить. У такому випадку варто застосувати Актофіт, Фітоверм або Актеллік. Потрібно буде зробити з інтервалом в тиждень дві-три обробки.
Бажаємо, щоб ваші кімнатні рослини були здоровими та гарними круглий рік.
Комментарии
Напишите ваш комментарий