Коли і як правильно вкривати рослини на зиму?

Коли і як правильно вкривати рослини на зиму?

20 ноября 2019

У передзимових роботах в саду один з найважливіших пунктів - укриття і захист рослин. У підготовці до зими мають потребу всі без винятку рослини. Але необхідність укриття стосується тільки тих, які мають недостатню морозостійкість і вимагають особливого захисту через свої видові особливості. У питанні укриття важливо не переборщити: надати додатковий захист тільки тим культурам, яким він необхідний, і тільки тоді, коли сад почне сковувати справжня зима. Вибір відповідного часу для укриття рослин настільки ж важливий, як і спосіб захисту.

Віднесіться до питання укриття ґрунтовно

Вкривати на зиму рослини варто тільки тоді, коли в цьому дійсно є необхідність - згідно з особливостями виду і ступенем його морозостійкості, стійкості, кори, віку, особливостей листя або хвої. Уважне вивчення особливостей і переваг рослин, які висаджуються в саду, і уточнення рекомендованих параметрів зимівлі - гарантія успіху. Всі рослини, які потрібно вкривати, краще розділити на три групи:

Матеріалами для укриття рослин, в тому числі для мульчування і підгортання, варто запастися заздалегідь - вони повинні бути під рукою, коли це необхідно. Торф, соснова кора, компост, перегній, укривне агроволокно, мішковина, дерев'яні ящики, скоби для закріплення рослин, дуги і каркаси повинні бути приготовлені до середини осені.
Навіть після завершення основного укриття варто залишити частину матеріалів для додаткових заходів в зимовий час, особливо запас гілля з дерев, які ви обрізали восени, він виручить і допоможе відновити, відремонтувати або посилити захист.

Рослини, які потрібно вкривати на зиму обов'язковоагроволокно укривне

Якщо в оформленні саду дотримано правило підбору видів відповідно до кліматичних умов, більшість рослин в ньому досить зимостійкі, щоб перенести навіть самі нестабільні зими. Вирощені місцевими розплідниками, адаптовані до особливостей клімату, підібрані вдумливо рослини відрізняються від «іноземців» саме своєю адаптивністю до місцевих зим. Але навіть якщо такі рослини домінують, в будь-якому саду знайдеться що укрити.
В першу чергу захисту потребують екзоти, квітучі на торішніх пагонах чагарники і примхливі рослини-акценти - гордість колекцій і головна прикраса квітників. Але обов'язково вкривати доведеться не тільки троянди, клематиси, лілії, рододендрони, флокси, хризантеми, лаванду, гліцинії, гібіскуси і гортензії.
Крім культур, яким укриття необхідно від морозів (як для коренів, так і для пагонів), є ще три категорії рослин, які варто захистити на зиму:

У число рослин, які потребують обов'язкового зимовому укритті, входять:

Терміни укриття рослин на зиму

З приходом осені починається найскладніший період сумнівів - адже точного рецепта для початку укутування рослин на зиму просто не буває. Щороку кожна осінь - особлива. Орієнтуватися доводиться не тільки на стан рослин, поточні температури повітря, а й на прогнози погоди.
Раннє укриття ще небезпечніше, ніж відсутність захисту зовсім. Це твердження в якості головного попередження зустрічається в будь-яких інструкціях і посібниках з садівництва. І майже настільки ж часто ігнорується. Проводьте укриття тоді, коли встановиться погода, від якої рослини треба захищати - це головний секрет успішного визначення термінів для укутування садових чагарників, дерев і багаторічних рослин.соснова кора
Початок сезону укриття садових рослин завжди доводиться на середину осені, але зазвичай в жовтні йдеться лише про початкові етапи підготовки: мульчуванні і підгортання, зв'язуванні крон для всіх рослин, які доведеться вкривати на зиму більш ретельно.
Створювати укриття відразу ж не рекомендується ні для однієї рослини: для кожного виду укриття поділяють на етапи і проводять роботи на кожному з них з інтервалом в тиждень або хоча б 3-4 дні для нормальної адаптації.
Типовий приклад - троянди, укриття яких часто розтягують більш ніж на місяць. Попередні етапи захисту розтягують так, щоб до часу, коли потрібно безпосередньо споруджувати остаточне укриття, рослини були окучені, очищені, пов'язані, пригнути і закріплені, навколо них був створений каркас для обтягування і підготовлені матеріали для укутування. Вкривати рослини, яким потрібна повний захист на зиму, потрібно тоді, коли протягом 2-3 днів температура не підніматиметься вище -5 С, тобто з приходом справжньої зими і початком легкого промерзання ґрунту.

Як укривати троянди на зиму

читайте у нашій статті.укриття троянд на зиму

Перші кілька днів після початку повноцінного морозного періоду посприяють загартуванню рослин і дозволять створити оптимальні умови під захисним укриттям, без ризику випрівання при занадто ранній теплоізоляції.
Якщо погода не аномальна, то фінальне укриття молодих і примхливих рослин проводьте з середини листопада. Крайніми термінами для укриття вважаються морози до -15 градусів. Якщо після завершення укриття приходить потепління, необхідно забезпечити провітрювання і доступ повітря, відклавши повне укутування до стабілізації негативних температур.
Від сонячних опіків рослини можна захистити пізніше - аж до середини зими, коли світловий день знову почне зростати, а активність сонця збільшиться. Але молоді хвойні також краще укрити від сонця раніше, в листопаді або хоча б в грудні.


Укриття не замінює підготовку до зими


Підготовка вразливих видів садових рослин до тривалої і швидше за все нестабільної зими - процес системний, що включає не тільки безпосередньо захисне укриття. Адже неправильний догляд і порушення графіка осінніх процедур можуть погубити навіть рослини під правильним повітряно-сухим укриттям.
У число заходів, які грають критичну роль в ефективності укриття садових культур, входять:


З початком снігопадів до вже вжитих заходів обов'язково розподіляйте, підсипайте і утоптуйте сніг навколо рослин. І продовжуйте захист від гризунів, яких приманює тепло під укриттям для рослин.

Бажаємо вдалої зимівлі вашому саду.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*