Коли мерзне город: що робити, якщо вдарили заморозки?

Коли мерзне город: що робити, якщо вдарили заморозки?

19 ноября 2018

Що робити, коли мороз прийшов невчасно, а на городі та в саду залишились незібраними овочі та фрукти? Може, хтось просто відволікся на інші проблеми і забув вчасно зібрати урожай?
Отже, серед осені несподівано прийшла зима, неждано-негадано вдарили морози. Що ж робити, і що потрібно рятувати в першу чергу? По-перше - без паніки, по-друге давайте розбиратися.

Малина

Ягоди, які вже «схопив» мороз не придатні для тривалого зберігання (втрачають смак, стають водянистими).

zamorozky

Тому рекомендуємо їх відразу ж з апетитом з'їсти. Якщо ви не в змозі все скуштувати, то можна зварити компот або варення.

Яблука

Теж саме - мороз «вбиває» смак яблук і плід стає млявим. Тому знову - варимо компот і варення.

Груші

Якщо плоди «зачепила» температура нижче восьми градусів - проводимо ті ж дії, як і з малиною.

Гарбузи

zamorozky-5

Якщо накрити гарбузи покривним матеріалом, то заморозки їм не страшні.

Важливо! Не використовуйте поліетилен в якості укривного матеріалу. Найкраще для цих цілей засіб - дихаюче та зігріваюче агроволокно, яке дозволяє забезпечити циркуляцію повітря. Інакше культура загине.

«Обмороження» на гарбузі побачити і розпізнати дуже важко - плід гине зсередини. Якщо ж ви трошечки запізнилися, і гарбуз примерз - існує величезна кількість страв, які можна приготувати. Наприклад, салати, ікру, варення, повидло, лечо, каші і т.д.

Буряк

Особливість цього коренеплоду полягає в тому, що всі корисні мікроелементи та вітаміни накопичуються до осінніх місяців. Тому прибирають буряк з грядок в останню чергу. І потрібно встигнути зробити це до заморозків - підморожені коренеплоди довго зберігатися не будуть. Вони стають волокнистими, жорсткими і змінюють свої смакові якості. Якщо ж ви не встигли, можна із буряка зробити прекрасну заправку для борща або просто замаринувати їх, і взимку готувати корисні вінегрети або інші страви.

Морква

zamorozky-4

Досить «стійкий» овоч. Морква не боїться ні холодів, ні заморозків. Деякі городники не викопують моркву до заморозків, і стверджують, що вона потім краще зберігається. А більш просунуті аграрії взагалі залишають моркву в грунті на зимівлю. Спочатку на морквині зрізається бадилля, після чого її накривають соломою або покривним матеріалом. Саме в такому стані морква може зберігається до весни і не втрачати своєї корисності і смакових якостей.

Капуста (білокачанна)

Можна сказати, що морози до восьми градусів навіть покращать збереження качанів. Якщо температура на градуснику опустилася нижче восьми градусів - ну що ж, існує безліч рецептів, в яких одним з основних інгредієнтів є капуста.

Виноград

zamorozky-2

Якщо вдарив мороз нижче семи градусів, то ягоди вже непридатні для їжі. Вони змінюють колір, стають м'якими, набувать неприємного присмаку. Про приготування вина можна взагалі забути. Тому, щоб цього не сталося, подбайте про виноградник заздалегідь. Вчасно підрізайте та укривайте виноградник, укутуйте кущі та загартовуйте.

Як же заморозки впливають на врожай майбутнього року?

З середини осені в рослинах починається процес накопичення пластичних речовин, які допомагають успішно пережити морози і гідно, без великих втрат, перезимувати.
Ранні ж заморозки (до дванадцяти градусів морозу) дуже шкодять рослині і знижують майбутній урожай в рази.

Що потрібно зробити, щоб уникнути вимерзання рослин?zamorozky-3

1. Вносити осінні добрива. Для цього в першому осінньому місяці обробляють кореневу систему і листя рослин калійно-фосфорними добривами, наприклад калійна сіль чудово збагачує грунт калієм. Що це дає? За допомогою цих препаратів відбувається накопичення пластичних речовин і цукру, і рослини менш схильні до дії мінусової температури.
2. Укутувати рослини на зиму. Для цього використовуйте біле агроволокно. Як обрати агроволокно для укриття читайте в нашій статті.
А ми бажаємо вам добрих врожаїв кожен сезон.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*