Коли садити насіння на розсаду у 2021 році

Коли садити насіння на розсаду у 2021 році

2 декабря 2020

Дачники та садівники України знають: до посадки насіння на розсаду потрібно ставитися дуже серйозно. Сьогодні поговоримо про те, коли садити розсаду у 2021 році.
Надійніше за все посіяти насіння перцю, томатів, огірків відразу декількох сортів - і пізніх і ранніх. Теплолюбні овочі - баклажани, перець, цибулю, томати, кореневу селеру - треба посіяти наприкінці лютого.

Баклажани

насіння баклажанів

Насіння баклажанів бажано попередньо обробити регулятором росту рослин. І вже пророщене (потримайте його добре зволоженим кілька днів у теплому місці) закладіть у зволожений субстрат на глибину 1 см. Накрийте горщики з насінням плівкою або склом. Баклажанам подобається тепло, тому пророщуйте розсаду при температурі +25+30С. Зазвичай, насіння зійде на 7-14 день.

Коли сіяти насіння баклажанів: в 20-х числах лютого.

Селера

Селера - овоч з великим вегетаційним періодом, тримати розсаду вдома потрібно не менше 70 днів, а потім висаджувати у відкритий грунт у другій половині травня.
Коли сіяти насіння селери: в 20-х числах лютого.

Перецьнасіння перцю

Насіння перцю також можна обробити стимуляторами росту, проростити і висадити в ящики приблизно на глибину 0,5 см. Сходить воно довго, від двох до трьох тижнів. І вимогливе до температури. Так само як і баклажанам, розсаді перцю потрібна тепла «погода» - від +25 до +30С.
Коли сіяти насіння перцю: в 20-х числах лютого.

Томати

Досвідчені садівники починають готувати землю да розсади томатів ще з осені, змішуючи 3 частини чорнозема, 3 частини перегною, і по 1 частині піску та торфу. Але краще придбати вже готовий ґрунт для розсади томатів.
Насіння томатів попередньо можна не пророщувати, але обробити стимулятором росту. Загортають насіння в землю на глибину приблизно 1 см. Грунт має бути добре зволожений. Насіння присипте ґрунтом, добре обприскайте верхній шар водою з пульверизатора. Тримайте ящики з насінням в теплому місці, зверху можна прикрити плівкою. Перші входи з'являються приблизно на сьомий день.

насіння томатів

Коли сіяти насіння томатів: в 20-х числах лютого висівають ранні сорти томатів для посадки у відкритий ґрунт. У другій половині березня - ранні сорти для висадки під плівку. Детермінантні і індетермінантні сорти томатів для теплиць висівають в кінці березня.

Огірки

Як правило, розсаду огірків висівають у березні. Деякі городники попередньо загартовують насіння огірків, тобто перед посадкою промивають у холодній воді. Або навіть закопують у принесений з вулиці сніг.
Коли сіяти насіння огірків: на початку березня - для плівкових парників і теплиць, з 25 березня - для висадки у відкритий ґрунт.

Капуста

Любить кислий ґрунт, тому торф'яні суміші для розсади не дуже підійдуть. Рекомендується додати в землю трохи золи, яка також допоможе запобігти появі хвороби - чорної ніжки.

насіння капусти

Коли сіяти насіння капусти: ранні сорти білокачанної капусти з 10 березня, брокколі та кольрову капусту - днів через 5.

Коли сіяти насіння на розсаду?

Читайте про це в нашій статті.

Чи варто пікірувати розсаду?

Суперечки з цього приводу ведуться з року в рік. Є безліч "за" і "проти" пікіровки. Але, на жаль, недосвідчені садівники плутають пікіровку з пересадкою. Здавалося б, різниця невелика, але суттєва.

Пікіровка - це пересадка сіянця в інший горщик, під час якої прищипують кінчик кореня, щоб він став «кучерявішим». Таку процедуру люблять томати, але терпіти не можуть перці і баклажани. Їм пікіровка просто протипоказана. І взагалі більшість садівників схиляться до думки, що пікірування - дуже клопітка справа, яка не дає відчутних результатів навіть у томатів.
Пересадка - це переміщення сіянця із загального ящика в індивідуальний горщик. Під час цього процесу коренева система оголюється, часто пошкоджується, тому що насіння висівають в ящики щільно, коріння сусідніх рослин в процесі росту переплітаються між собою. Томатам, знову ж таки, це не страшно. Перці і баклажани таку операцію можуть не перенести.торфяні горщики
А є ще перевалка - пересадка з малої ємності в горщик побільше разом з грудкою землі, в результаті чого коріння не пошкоджуються. Таке новосілля не зашкодить ні одній рослині.

У що садити розсаду?

Потрібно купити ґрунт для розсади, який вже підготовлений, оптимально оброблений, склад, як правило, збалансований по мінеральним органічним добривам.

Які ємності для розсади купити?

Тут вам вирішувати - пластикові горщики для розсади, касети для розсади, торф'яні таблетки або торф'яні горщики, розсаду з яких потім дуже зручно відразу з горщиком висаджувати в землю.

Торф'яні горщики для розсади: як вибрати і як застосовувати?

торфяні таблетки

Читайте в нашій статті.


Важливо, щоб розсада була здоровою. Від того, як багато сил і уваги ви вкладете в турботу про розсаду, буде залежати якість і кількість майбутнього врожаю. Овочеві культури більш уразливі на етапі розсади, тому обов'язково проводьте підгодівлі розсади.


Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*