Коріандр - як виростити на грядці?

22 декабря 2020
Коріандр (або кінза) – холодостійка однорічна дуже популярна пряна рослина висотою 30-100 см - смачна і корисна. Цвісти коріандр починає в кінці червня приблизно протягом місяця.
Як виростити коріандр?
Коріандр невибагливий, але зростає повільніше та похано плодоносить, якщо грунти важкі і сухі. Його листя може пожовтіти, стане дрібним, жорсткими, втратить свій неперевершений аромат. Саджайте коріандр на родючих пухких, дренованих, нейтральних грунтах.
Посів коріандру навесні
На розсаду насіння коріандру висівають із середини січня. Можна посіяти його під зиму або вже в квітні у відкритий грунт, хоча через низькі нічні температури проростати він буде повільно. Якщо нічні температури перевищують +6С, то насіння проросте через 10 днів. Тому краще, звичайно, вирощувати коріандр розсадним способом.
При весняному або підзимовому посіві коріандру вибирайте злегка затінене місця, бо під прямими сонячними променями листя кінзи дрібніє, стає жорстким і швидко пожовтіє.
Вирощуючи коріандр, майте на увазі:
1. Насіння коріандру містить єфірну олію, яка значно гальмує його проростання. Перед посівом замочіть насіння кінзи в теплому молоці на кілька годин (доречі - так само робіть з насінням анісу, кмину та петрушки).
2. Коріандр має досить сильний запах, який впливає на сусідів по грядці. У фенхеля, якщо він росте получ з кінзою, можуть зникнути ароматичні та смакові якості. А якщо біля кінзи росте м'ята, з якою вона не може "змагатися" - аромат кінзи стане слабким або навіть зовсім зникне.
Насіння коріандру висівайте на глибину 1 см, відстань між посівними рядами робіть 20 см, а між рослинами в ряду - 10 см.
Так як стебла коріандру досить гнучкі, до момента розвитку плодів підв'яжіть їх до опори.
Поливайте коріандр рясно, але зменшіть полив після закінчення цвітіння і зовсім припиніть коли дозріває насіння.
Якщо ви плануєте отримати тільки листя коріандру - можете сіяти його і влітку і збирати ароматну зелень до заморозків.
Коріандр має в своєму складі величезну кількість вітамінів та мінералів, ефірне масло, корисні смоли. Та все ж головне - завдяки наявності особливих кислот, яких немає в других пряних травах, ці корисні властивості посилюються у рази.
Як виростити любисток - читайте в нашій статті.
Бажаємо вам доброго здоров'я і хороших урожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий