Кращі сорти столового буряка

Кращі сорти столового буряка

25 февраля 2019

Буряк здавна є одним із самих відомих та популярних овочів. Він придатний до зимового зберігання. Але, щоб отримати добрий врожай цих корнеплодів, варто знати як підібрати сорти буряка для посадки. Існує безліч сортів столового буряка і при виборі треба враховувати те, що вони поділяються за особливостями: термін дозрівання, пристосованість до кліматичної зони або ґрунту.
Тільки з кращого буряка можна приготувати смачні салати, супи, борщі, закуски і соління. У цій статті ми зробимо коротенький огляд самих популярних сортів столового буряка.
Буряк розділяється на 3 групи по терміну дозрівання, це: раній, середній та пізній.

Ранні сорти бурякаburyak-4

Вирощуючи ранні сорти столового буряка ви можете дозволити собі ласувати безліччу страв з цього смачного та корисного овоча ще влітку, відразу після сбору врожаю. Ранні сорти вживаються без термічної обробки. Насіння у таких сортів висівається раніше за інше, а урожай можна збирати вже через 75-110 днів.

Бордо 237
Високопродуктивний холодостійкий сорт. Від посіву до збирання - 90-100 днів. Коренеплід округлий і плоско-округлий, бордового кольору, м'якоть соковита, ніжна, сахариста. Маса коренеплоду 230-350 г. Зберігається 6-7 міс. Сорт стійкий до стрілкування.

Зепо F1buryak-3 

Гібрид толового буряка, який цінується за високу і стабільну врожайність, підвищений вміст цукрів і бетаніну, має підвищену здатність виводити з організму радіонукліди. Для фуражу не використовується. Відрізняється ідеальним поєднанням форми коренеплоду і забарвлення його в розрізі.

Єгипетський плаский
Холодостійкий сорт буряка. Цінується за темно-фіолетову соковиту м'якоть, відмінну лежкість і високі товарні якості. Використовується для зберігання, вживання в свіжому вигляді і переробки. Віддає перевагу родючим легким ґрунтам. Особливо вимагає зволоження в період проростання насіння, утворення й росту коренеплодів.

Середні сорти столового буряка

Середньостислі сорти буряка добре переносять посів на зиму, а літня посуха не шкодить формуванню плодів. Вони мають більше тривалий термін зберігання, ніж ранні сорти та також поділяються на кілька видів, що треба враховувати при вибрі насіння.

Борщовий
Високопродуктивний холодостійкий сорт столового буряка. Від посіву до збирання - 90-100 днів.Корнеплоди кругленькі або оплоскокрулглі, в  ґрунт занурені до половини. М'якоть соковита, ніжна, сахариста. Сорт стійкий до стрілкування, зберігвється до 7 місяців. Вирощується на  будь-яких грунтах.

buryak

Делікатесний
Коренеплоди столового буряка Делікатесний мають округлу форму з гладенькою поверхнею, відміння смакові якості та добре зберігаються.  Вегетаційний період від сходів до технічної стиглості 105-115 днів. Внутрішня структура темно-бордового забарвлення, соковита і ніжна. Сорт підхлдить для вирощування в усіх регіонах України, прекрасно росте при прохолодній погоді.

Пізні сорти столового буряка

buryak-2

Вони мають довгий період зростання, відрізняються стійкісттю до весняних та осінніх заморозків та до літньої спеки. В прохолодному місті буряк пізніх сортів може зберігатись аж до збору нового врожаю, а втрата маси та зовнішнього вигляду при цьому майже непомітна.

Циліндра
Червоний буряк Циліндра отримав свою назву через циліндричну форму. Цей сортдобре перенесе і заморозки, і спеку. Дозріває через 101-120 днів. З сотки збирається до 120 кілограм плодів. Корнеплоди невеликі, довжиною 25-32 см, але при доброму догляді можуть досягати ваги 700 грам. Має приємний смак, соковита та яскрава, без кілець з тоненькою шкірочкою. Зберігається до 9 місяців. Важливо, що цей сорт буряка стійкий до хвороб та шкідників.

Таунус F1
Буряк Таунус F1 – високоврожайний гібрід столового буряка для тривалого зберігання, переробки та свіжого вживання. Має високі смакові і та товарні якості. При правильному зберіганні  збереже свій товарний вигляд та чудовий смак до травня.buryak-1

Також можна виділити сорти буряка Червона Куля, Атаман, Детройт. Вони ціняться за високи смакові якості та універсальність при вживаннні. У нашому магазині великий вибір насіння буряка – кожен знайде саме те, що йому потрібно.

Всі ці сорти буряка при грамотному проведенні агротехнічних робіт дадуть відмінний та щедрий врожай високоякісних плодів, чого ми вам щиро бажаємо.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*