Кущові огірки: популярні сорти та особливості вирощування

Кущові огірки: популярні сорти та особливості вирощування

18 марта 2023

Кущові огірки - це сорти та гібридні форми огірків, які відрізняються такими ознаками: компактність, коротка довжина стебла, слабка гіллястість, багато зав'язі, скоростиглість та гарна врожайність.

Кущові або короткостеблові огірки

Компактні, сильно облистяні кущі з короткими батогами та плодовими зав'язями, в одному вузлі по кілька зеленців одночасно.

Умови вирощування

Відкриті посадки, рідше – у парникових чи тепличних умовах

Строки дозрівання

Ранні, 35-50 днів

Стійкість до захворювань

Висока завдяки швидкому дозріванню та простоті обробки міжрядь

Урожайність

Середня, оскільки на коротких стеблах і батогах зав'язі менше, ніж на довгостеблових сортах

Догляд

Простіший завдяки компактності та невибагливості рослини

До переваг кущових огірків також можна віднести тривалі терміни зберігання врожаю та відмінні смакові якості.

Популярні сорти кущових огірків

Вибір насіння огірків дозволяє купити кущові огірки за такими параметрами: умови вирощування, терміни дозрівання та способи подальшої обробки – тільки салатні або також придатні для консервування.

Огірок Гектор F1

Ультраранній, 40-42 днів, кущовий. Плоди темно-зелені, добре зберігаються. Довжина зеленця 10-12 см, маса плода 90-110 г. Плоди не переростають, плодоношення рясне. Сорт стійкий до хвороб огірків.

огірок Гектор F1

Огірок Мураха F1

Ультрашвидкостиглий пучковий самозапильний гібрид для відкритого та закритого ґрунті. Дозріває на 37-38 день. Плоди овальної форми, 8-10 см, вагою 100-110 г. Стійкий до вірусів та хвороб.

огірок Гектор F1

Огірок Малюк

Швидкостиглий сорт. Для вирощування у відкритому ґрунті. Вегетаційний період 40 днів. Плоди темно-зелені, довжиною 8-12 см, масою 80-90 г. Стійкий до борошнистої роси та вірусів.

 

огірок Малюк F1

Ці сорти огірків для вживання у свіжому вигляді та консервування.

Посадка огірків у відкритий ґрунт

Висаджувати кущові огірки можна насінням безпосередньо у відкритий ґрунт або розсадою. Схема посадки – рядками з міжряддям 45-60 см та відстанню між кущами 15-30 см залежно від обраного сорту. Щоб уникнути розвитку хвороб, не загущуйте посадки.

Особливості догляду за кущовими огірками

Кущові огірки не потребують особливого догляду. Завдяки компактності він навіть спрощується, оскільки кущові форми не потрібно прищипувати та підв'язувати.

Полив - регулярний і досить рясний, підживлення – систематичні, тому що кущові форми розвиваються інтенсивніше, поживних речовин їм потрібно більше, розпушування ґрунту – регулярне, особливо після поливу, боротьба з бур'янами та видалення хворого листя і плодів.

Хвороби та шкідники огірків

Профілактика та лікування грибних та бактеріальних хвороб огірків

Як і звичайні сорти огірків, кущові можуть постраждати від бактеріальних та грибкових захворювань, що розвиваються з таких причин:

Профілактика та лікування грибних та бактеріальних хвороб

Також посіви огірків можуть уражатися шкідниками.обробка огірків від шкідників

Основні методи боротьби з навалою шкідників – обприскування та точне дотримання агротехніки вирощування огірків, особливо передпосадкова підготовка ґрунту.

Шкідники огірків та способи боротьби з ними

Кущові огірки - чудова альтернатива класичним сортам. Вони невибагливі та стійкі до захворювань. У відповідь на простий догляд готові порадувати рясним урожаєм смачних плодів, які можна вживати у свіжому вигляді або заготовити на зиму.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*