Любисток: секрети вирощування

Любисток: секрети вирощування

22 декабря 2020

Любисток давно розцінюється як одна з найбільш популярних і цінних цілющих рослин. Це їстівна садова культура, в вирощуванні якої є чимало переваг. І головне - дуже смачний аргумент на користь пряної і дуже ароматної молодої зелені.
На одному місці любистки ростуть до 10 років, цвітіння любистку прикрашає рослину все літо. Заради ніжної зелені можна не допускати цвітіння, але саме після відцвітання підвищуються цілющі властивості рослини. Якщо суцвіття не зрізати, у вересні зав'язуються невеликі плоди.

Вирощування і збір любистку

Любисток дуже легко виростити з насіння. Попередньо замочіть їх у розчині стимулятора росту Чаркор. Посадка, догляд та умови звичайні, як за розсадою овочів.

насіння любистку


Любисток на зелень до столу і як пряність вирощують як багаторічну рослину. Урожай можна збирати вже в перший рік, багаторазова зрізка і стрижка дає стільки молодого листя, скільки хочеться, а поливи продовжують період активного росту на весь сезон. Для сушіння на зиму краще збирати листя після відцвітання, вони ароматні і більш насичені. Листя сушать в сухому, темному місці, без перегріву.


Лікарську сировину і приправу з коренів любистку можна отримати тільки на другий рік, після цвітіння. Зазвичай заради коренів рослину вирощують як двурічник, обмеживши зрізання листя для салату мінімальною кількістю або зовсім від неї відмовляючись. Кореневища викопують цілком, акуратно очищають або відмивають від грунту і сушать підвішеними в темному, провітрюваному приміщенні. Висушені корені подрібнюють.
Любисток зберігають в щільно закритих посудинах у сухому, темному приміщенні.

Умови та догляд за любистком

Все, що потрібно любистку - родючий, багатий гумусом грунт. Любисток відмінно росте і на яскравому сонці, і в легкій півтіні, проте йому потрібно чимало місця - оптимальна відстань до сусідніх рослинам - 50-70 см.
Полив - головна гарантія соковитості, ніжності і смаку зелені, вегетації та краси любистку. Без поливу в посуху кущі сохнуть, швидко відцвітають і переходять в вимушену фазу спокою, іноді повторно відростаючи восени.
Підживлення для любистку проводите не частіше 2 разів за сезон - на початку вегетації і початку літа, добривами з перевагою азоту (сульфат амонію, карбамід, аміачна селітра).

Секрети вирощування коріандру (кінзи) - читайте у статті.
Виростивши любисток в своєму саду, ви вже через рік-два зможете поділитися з сусідами корінцями ціїє корисної запашної рослини.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*