Мідний купорос для лікування і захисту рослин

Мідний купорос для лікування і захисту рослин

18 октября 2019

Серед хімічних речовин, що використовуються в кожному господарстві, далеко не останнє місце займає мідний купорос, який є кристалогідратом сульфату міді або сірчанокислої міді. Це речовина широко використовується в різних галузях промисловості і дуже успішно – у сільському господарстві.

Де використовується мідний купорос?

Сьогодні мідний купорос використовується у всіх сферах діяльності людини, в тому числі і у власному господарстві:

Принцип дії мідного купоросу

Мідний купорос при дії на рослину виконує двояку роль.

1. Це лікувальний препарат у складі мікродобрив та лікувальних розчинів для рослинмідний купорос

2. Хімічний препарат контактно-руйнівної дії

Період застосування мідного купоросу

Мідний купорос занадто кислий розчин і має обпікаючу дію, тому його використовують для обробки садових культур і ягідників:

Деякі городники та садівники використовують слабкий розчин мідного купоросу (1-1,5%) для обробки рослин в період вегетації та у період активної дії шкідників, коли іде розмноження і масовий вихід личинок.

Обприскування мідним купоросом не використовують протягом вегетації на овочевих культурах, його замінюють бордоською сумішшю.

Правила обробки рослин розчином мідного купоросу

При використанні мідного купоросу для обробки рослин необхідно суворо дотримуватися рекомендованої дозу препарату в розчині. Приготовленим «на око» розчином можна спалити рослини.

Для обробки рослин ранньою весною використовують 1% розчин мідного купоросу на молодих кущах і деревах і 3% на старих з товстою корою. При обробці культур дотримуйте кількісні норми витрати розчину на одну рослину.

садовий сахист

Весняну обробку мідним купоросом проводять у першій декаді березня (до початку набрякання бруньок) при середньодобовій температурі повітря в межах +5...+6 °С. Восени обробку повторюють, але необхідно препарати все ж міняти, щоб уникнути накопичення міді в ґрунті.

Грунт дезінфікують 3-5% розчином мідного купоросу, розподіляючи його обприскувачем по поверхні, з наступною заробкою в ґрунт. Обробку проводять 1 раз в 3-5 років з обов'язковим внесенням перегною або компосту.

До обробки дерев і ягідних культур проведіть санітарні підготовчі роботи: видаліть стару кору, хворі та засохлі гілки. Обробіть дезінфікуючими розчинами зрізи і рани, а після підсихання обробіть садовою замазкою або закладіть садовим варом.

Також зверніть увагу на готову суміш для обробки дерев та кущів від шкідників та грибкових захворювань – садовий захист, в складі якого 15% мідного купоросу.

Як використовувати садовий вар та садову замазку

читайте у нашій статті.

Як приготувати розчин мідного купоросу

Для приготування розчину мідного купоросу використовують скляний або пластмасовий посуд.  Найпростіше готувати розчин на 10 л води. Розчин використовують в день приготування. Не змішуйте його з іншими препаратами, крім вапна.

В нашому інтернет магазини ви можете купити мідний купорос різного об’єму – оптом та в роздріб з доставкою по Україні.

У ємність всипають зважену кількість препарату і при помішуванні заливають 1 л гарячої води (температура води не більше 45-50С). У холодній і теплій воді купорос розчиняється повільно. Розчин виходить каламутним. Його розмішують до повного розчинення кристалів купоросу. В 1 літр підготовленого концентрату додають 9 л гарячої води. Робочому розчину мідного купоросу дають охолонути, добре розмішують ще раз, фільтрують і починають обробку рослин. Не можна готувати розчин мідного купоросу на газовому пальнику або електроплитці!садова замазка

Вагові співвідношення мідного купоросу на 10 л води:

концентрація розчину, %                          кількість мідного купоросу,

                                                               г/10 л води

     0,5                                                          50

     1,0                                                          100

     2,0                                                          200

     3,0                                                          300

     4,0                                                          400

     5,0                                                          500

Витрата розчину мідного купоросу для обробок садово-ягідних посадок

При обробці плодово-ягідних культур дуже важливо не «залити» рослини розчином мідного купоросу, а обприскати, причому, чим дрібніше краплі, тим краще вийде обробка. Стікаючий з рослин великими краплями розчин лише погіршить стан ґрунту, але не виправить становища.

За результатами багаторічних спостережень садівників були виведені усереднені кількості розчинів мідного купоросу для оптимальної витрати на одне дерево. Залежно від віку культури були отримані наступні дані:

У теплиці або на грядках ґрунт дезінфікують розчином мідного купоросу 0,5-1,0% концентрації, для відкритого ґрунту в саду використовують 3-5% розчин. Обприскування мідним купоросом проводять по всій кроні і штамбу дерева. Восени обприскування повторюють, але замінюють мідний купорос іншими препаратами, щоб не накопичувати мідь в кореневмісному шарі ґрунту.

Бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*