Мульча для кімнатних рослин – як обрати?

Мульча для кімнатних рослин – як обрати?

18 октября 2019

Якщо про користь мульчування ґрунту для садових рослин знає будь-який садівник, то ось для кімнатних рослин цей прийом використовують нечасто. А між тим цей унікальний прийом дозволяє покращити і зберегти субстрат не тільки для барвистих діжкових та балконних квітів. Мульчування для кімнатних рослин відіграє ту ж роль, що і для садових культур. І настільки ж простий у застосуванні. Правда, про вибір правильної мульчі та її якість варто подбати куди ретельніше.

Навіщо мульчувати ґрунт для кімнатних рослин?

Усі, хто не тільки вирощує кімнатні квіти, але і доглядає за рослинами на своїй ділянці, давно знають про всі достоїнства мульчування рослин. Але для кімнатних культур є деякі особливі правила, які краще суворо дотримуватися. Мульчування – це найефективніший прийом збереження властивостей і стабілізації характеристик ґрунту. Воно захищає рослини від багатьох негативних факторів:

Мульчування кімнатних рослин має ще кілька бонусів:

Ще одна з найважливіших функцій мульчі для кімнатних рослин - суто декоративна. Вона створює чудовий естетичний фон для рослин, підкреслює стиль інтер'єру, його колірну гаму, допомагає додати нові нотки в озеленення і підкреслити достоїнства самих рослин. Незалежно від того, про великі або маленькі рослини йде мова, в яких ґрунтах і яких ємностях вони ростуть, правильно підібрана мульча тільки покращує умови їх утримання.вермікуліт

Мульчують і субстрат, і піддони. На відміну від рослин садових, у кімнатних мульчувати можна не тільки ґрунт. Засоби захисту ґрунту і рослин умовно поділяють на дві категорії.

1. Мульчування субстрату. Це звичайне мульчування поверхні ґрунту. Субстрат перекривають шаром мульчі повністю, по всій площі горщика і як можна рівномірніше. Шар «кімнатної» мульчі повинен бути куди більш тонким, ніж «садовий». Для кімнатних рослин соснову кору мілкої фракції насипають шаром від 0,5 до 1 см. а ось крупну соснову кору - від 1 до 1,5 см.

Товщину шару визначають ефектом повного приховування під мульчею ґрунту. Якщо матеріали мають мілку фракцію, для захисту шару від розмивання і змішування з субстратом під нього варто укласти сіточку.

2. Мульчування піддонів - це створення шару з вологих матеріалів, які повільно випарюють воду на широких піддонах або підносах, які розміщують під рослиною так, щоб дно горщика не стикалось води або вологою мульчі. Рослини можна встановити на спеціальну сітку або залишити в компактному звичайному піддоні, встановивши його зверху на шар мульчі. В одному піддоні-зволожувачі можна змішувати кілька видів матеріалів.

Якою може бути мульча для кімнатних рослин?

Матеріали для мульчування кімнатних рослин:мох сфагнум

Експериментувати з такими видами мульчі як кавова гуща, скошена трава, сіно, залишки заварки від чаю, подрібнена шкаралупа яєць та ін. не варто: вони для кімнатних рослин настільки ж небажані в якості мульчі, як і в підживленні.

Види мульчі можна умовно розділити на мульчу для вологолюбних рослин та тих культур, які перезволоження бояться. Підсушують і матеріали, які добре вбирають вологу - пісок, галька, керамзит, вермикуліт і перліт – вони підійдуть навіть для сукулентів. А ось мох і кам'яна крихта, навпаки, посилюють вологість і допомагають вирощувати вологолюбні культури.

Як підібрати мульчу для кімнатних рослин?

Кожна кімнатна рослина потребує індивідуального догляду, підбору умов утримання і субстрату. І саме на особливості кожного окремого виду потрібно орієнтуватися при пошуку ідеальної мульчі. Знайти підходящий варіант з десятківкерамзит доступних зовсім не складно: достатньо враховувати бажану реакцію ґрунту і обмежити доступні матеріали списком тих добавок, які використовують для субстрату рослин або для створення дренажу на дні ємності.

Щоб підібрати вид мульчі під рослину досить

1. Перевірити, який ґрунт і дренаж їй потрібен. Культури, які обожнюють кислий ґрунт, будуть добре рости з мульчею з матеріалів, які підтримають рівень рН стабільним або злегка підкислюють ґрунт.  Для культур, що вважають за краще вапняні ґрунти, можливі варіанти обмежують нейтральними інертними або розпушують добавками і щебнем, що підсилює лужні реакції.

2. Вибрати, який рослині потрібен ефект від мульчі - попередження перезволоження ґрунту, роль верхнього дренажу або, навпаки, стабілізація - створення легкого або середнього постійної вологості ґрунту.

3. Подумати про декоративні характеристики - текстуру, колір, про вплив на сприйняття рослини в інтер'єрі.

Так, наприклад, для кімнатних гортензій, рододендронів, камелій, кращий варіант мульчі - соснова кора дрібної фракції або торф. Всі кактуси будуть краще рости з мульчею з дрібної кам'яної крихти, гальки або крупнозернистого піску. Ці ж матеріали краще використовувати для створення тонкого шару над субстратом навколо розеток фіалок і всіх видів товстянок.

Агроперлит, вермикуліт, керамзит, кокосова мульча підійдуть усім видам кімнатних рослин без особливих вимог до ґрунту, в тому числі для кімнатних ліан, пеларгонії, гибіскусів, плодоносних дерев, фікусів та ін.

Прості правила догляду за мульчею

Навіть в саду шар мульчі періодично потрібно оновлювати. Для кімнатних рослин ця процедура схожа, але зазвичай мова йде про прості маленькі коригування при ознаках втрати декоративних характеристик або поганому стані матеріалів.агроперліт

Повністю мульчу знімають і замінюють або при пересадці рослини, або при її сильному забрудненні і руйнуванні.

Якщо мульча розмивається або злегка осідає згодом, крізь неї починає проглядатися субстрат, її просто підновляють, досипаючи до колишнього рівня і заповнюючи порожнечі. Якщо є ознаки скупчення сміття або часткового поширення цвілі, втрати естетичних і практичних характеристик по краю горщика, то пошкоджені фрагменти мульчі акуратно знімають, укладаючи на її місце нову.

Нехай ваші кімнатні рослини радують вас красою багато років.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*