На кімнатному лимоні з'явилися липкі плями: що робити?

На кімнатному лимоні з'явилися липкі плями: що робити?

10 декабря 2020

Лимон - невибаглива рослина, яка здатна рости навіть при мінімальному втручанні людини. Але на відміну від традиційних яблунь і груш лимонне дерево потребує особливого догляду і вимагає спеціальних знань агротехніки.

У статті розглянемо, чим лікувати лимон від липкості на листках.

Чому на лимоні з'явилися липкі плями?

Квітникарі виділяють 3 основні причини появи нальоту на листках лимона: поява щитівки, попелиці або перезволоження грунту. Комахи вражають рослину будь-якого віку і сорту.

Якщо наліт стає солодким, це говорить про те, що шкідники вже давно оселилися на рослині. Спочатку він не так помітний, але з часом поширюється на більшу кількість листя.

Що робити, якщо у лимона липкі листя, як його лікувати?Dr.Еффект від шкідників


Щитівка

При ураженні щитівкою на листках з'являються не тільки липкі виділення, але і дрібні плями. Згодом листя всихають і опадають. Щитівка небезпечна тим, що побачити її неозброєним оком важко. Шкідник дуже маленький, досягає в довжину не більше 3 мм. Він потрапляє на ділянку через заражений грунт, інших комах, вітер. При виявленні щитівки лимон обробляють препаратом подвійної дії Dr.Ефект. Особливу увагу приділяють прикореневій зоні та листю.

Щитівка найчастіше з'являється на молодих і ослаблених рослинах. Тому регулярно підгодовуйте лимонні дерева спеціальними комплексними добривами для цитрусових. Затягувати зі знищенням шкідника не можна, інакше виникне сажистий грибок, який здатний погубити рослину.


Попелиця

Це невеликий білий або зелений шкідник. Мешкає колоніями, висмоктує з лимона поживні соки. Через появу попелиці на листках виникають липкі плями і світлий наліт, що свідчить про порушення обміну речовин. Якщо не виявити тлю вчасно, лимонне дерево загине. Віддає перевагу тля молодому листю і квіткам.інсектицид Актофіт

Позбутися від попелиці на лимоні допоможуть обробки біологічним інсектицидом Актофіт.


Перезволоження

У разі надлишку води поступово скоротіть кількість поливів і прорихліть грунт. Якщо не лікувати дерево, клейка рідина пошириться на стовбур і плоди і поступово покриє дерево повністю. Також приділяйте увагу профілактиці: удобрюйте рослину, обприскуйте і вибирайте для посадки просторі і сонячні місця.

Нехай кімнатні лимони будуть здорові і радують вас красивими плодами і прекрасними квітками з тонким ароматом.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*