Навіщо потрібна кальцієва селітра?

Навіщо потрібна кальцієва селітра?

13 сентября 2019

Не секрет, що кальцій - необхідний абсолютно всім рослинам елемент, який, на жаль, повільніше засвоюється з доступних і звичних дачникам добрив, наприклад, з доломітовим борошном. Щоб забезпечити кальцієм рослини навесні, потрібно провести вапнування ще з осені.

Кальцієва селітра – це унікальне добриво у своєму роді. Єдине з доступних добрив, яке містить повністю водорозчинний кальцій і деяку кількість нітратного азоту.

Кальцієва селітра для рослин

З ґрунтових добрив найбільшим вмістом кальцію, але малодоступних, мають вапняні добрива – вапнякове та доломітове борошно, карбонат кальцію конверсійний, відхід виробництва азотних добрив, але більш чистий за складом, ніж попередні продукти.

Дія цих добрив дуже повільна. Зазвичай, вапнування проводять восени, щоб частина внесених добрив розчинилася в ґрунті і навесні стала доступна рослинам. Найбільший ефект від таких добрив проявляється на другий-третій рік, а сама дія триває протягом п'яти-семи років, в залежності від внесених доз і умов середовища.

Кальцієва селітра — вона ж нітрат кальцію, вона ж азотнокислий кальцій.кальцієва селітра

Кальцій – необхідний для всіх рослин, без винятку, елемент. Це основа, кісткова структура стовбура і листя, кореневої і провідної системи, стінок клітин рослини.

Засвоюється рослинами не так добре, як хотілося б, але в зв'язці з нітратним азотом процес засвоєння прискорюється. Кальцій не реутилізуєтся тканинами рослин, тобто, якщо нижні листки починають відмирати, то відтоку кальцію з них у верхні яруси не відбувається, і для забезпечення нових пагонів і листя на них потрібен новий кальцій. Найбільший ефект у засвоєнні кальцію спостерігається від спільного застосування кореневих і позакореневих підживлень.

Тому, оперативно забезпечити рослину кальцієм, створити його кісткову структуру, забезпечити плоди кращою лежкістю можливо тільки через використання кальцієвої селітри.

Як правильно застосовувати кальцієву селітру?

Застосовувати її рекомендується самостійно або в суміші з іншими добривами, якщо є в тому потреба:

Ні в якому разі не можна використовувати спільно з:

Успіх вирощування насіння овочів залежить від багатьох факторів, наприклад, дотримання норми внесення кальцієвої селітри і графіка підживлень. Завдяки цьому можна отримати рясний урожай здорових овочів без нітратів.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*