Несправжня борошниста роса. Пероноспороз. Методи боротьби

Несправжня борошниста роса. Пероноспороз. Методи боротьби

14 мая 2020

Всі ми мріємо отримати хороший урожай з наших грядок. Ще вчора «світилися» здоров'ям під ласкавим сонцем огірочки, кабачки, томати, цибуля та інші овочеві культури. Пройшов вночі довгоочікуваний весняний теплий дощ і ось результат: листя рослин вкрилося плямами. Значить, домашніх огірків та інших овочів буде меньше. Рослини пошкодила борошниста роса (пероноспороз) - найнебезпечніший патогенний грибок.

Причина виникнення несправжньої борошнистої роси

Головна умова поширення несправжньої борошнистої роси - вологе середовище. Хвороба найбільш швидко проявляється після дощів та в сиру погоду. В циклі життя грибкових обов'язково присутня фаза спороутворення, що формує особливий вид спор. Їх називають зооспорами. Це окремі клітини, вкриті оболонкою.

З настанням спекотної сухої погоди хвороба затухає, але патоген залишається живим, тому, не тіште себе помилковим висновком, що хвороба пішла, негайно продовжуйте захищати рослини від нової хвилі поразок.

Як захистити овочеві культури від несправжньої борошнистої роси?

З метою профілактики обприскайте розчином бордоської суміші овочі - огірки, кабачки, гарбуз, квасолю, томати, капусту, цибулю, часник, перець та інші

Якщо літо прохолодне і вологе, то приблизно раз в 2-3 тижні рослини овочевих культур обробіть від борошнистої роси препаратами Селест ТОП або Квадріс.

При тривалій сухій та спекотній погоді обробку рослин можете проводити рідше - раз на місяць. Дози, способи та строки внесення препаратів вказані на упаковці.

селест топквадрісбордоська суміш

Як захистити фруктові дерева та чагарники від несправжньої борошнистої роси?

1. Як зберете врожай, очистіть ґрунт під деревами і чагарниками від опалого листя та плодів. Гілки та інше сміття, що залишилось після обрізки деревних та чагарникових культур, приберіть з ділянки та утилізуйте. В саду штамби і скелетні гілки дерев кілька разів на рік обов'язково пробілюйте.

Навіщо, коли і як білити дерева читайте тут.

2. Восени, після повного опадання листя, крони дерев обробіть розчином мідного купоросу.

3. Навесні, до розпускання бруньок, для профілактики обробіть штамб, крону дерев та пристовбурні кола розчином мінеральних добрив. Для крони застосовується 5 %, а для ґрунту 7 % розчин сечовини або 10 % розчин аміачної селітри, які можна чергувати з 15% розчином сульфату амонію. Оброблені пристовбурові кола через 3-4 дні перекопайте на 10-15 см.сульфат амонію

4. При масовому розпускання бруньок крону дерев і чагарники обприскуйте розчином бордоської рідини. Обробки повторюйте до і після цвітіння і на початку зав'язування плодів

При обробці культур від борошнистої роси змінюйте препарати, щоб не викликати звикання рослин до них. Систематична обробка дозволить зберегти здоровий, якісний урожай і буде гарним захистом від ураження борошнистою росою рослин і овочевих культур.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*