Нітроамофоска: склад, норми внесення, застосування

Нітроамофоска: склад, норми внесення, застосування

31 июля 2018

Залежно від концентрації діючих речовин (формули) існує декілька видів добрива нітроамофоска.

Найпопулярніша завдяки зручності в застосуванні і універсальності - нітроамофоска NPK 16:16:16. Зміст кожного з основних компонентів 16%, сумарний обсяг корисних речовин - понад 50%. Часом можна зустріти позначення 1:1:1, це означає, що в добриві основні речовини знаходяться у рівних частках.

Нітроамофоска NPK 16:16:16 - універсальне добриво, тому його застосовують як для передпосівного внесення, так і для підгодівлі розсади та дорослих рослин. Варто відзначити, що нітроамофоску NPK 16:16:16 можна використовувати на будь-яких грунтах.

Склад нітроамофоски

nitroammofoska-1

Три головні компоненти складу нітроамофоски - азот (N), фосфор (P), калій (K). Ці елементи безпосередньо впливають на ріст рослин та плодоношення овочів та інших садових культур.

Нітроамофоска - це дрібні гранули сіро-рожевого кольору, які добре розчиняються у воді. Відтінок добрива може злегка змінюватися в залежності від виробника та партії.

1. Азот допоможе рослинам формувати зелену масу, посприяє підвищенню інтенсивності фотосинтезу та покращує обмін речовин. Нестача азоту сповільнює зростання рослин і це, неодмінно, позначиться на їхньому зовнішньому вигляді. Як результат - скорочення періоду вегетації та зниження врожайності.

2. Фосфор вкрай необхідний рослинам в період їх активного формування. Фосфор бере активну участь в діленні клітин та допомагає нарощувати кореневу систему. Дефіцит фосфору у грунті призведе до того, що почне змінюватися колір та форма листя рослин, а коріння почнуть відмирати.

3. Калій сприяє кращій врожайності, підвищує смакові якості плодів та зміцнює імунітет рослин. При нестачі калію знижується стійкість рослин до хвороб та шкідників. Особливо важливі калійні підживи в період активного росту рослин.

Основні правила внесення нітроамофоски

nitroammofoska-3

Нітроамофоска, завдяки нітратній формі азоту, прекрасно засвоюється кореневою системою рослин, однак, при надмірному внесенні, в плодах можуть накопичуватися шкідливі речовини. Тому ніколи не перевищуйте норму внесення нітроамофоски, яка вказана в інструкції. Власне, це можна сказати і про застосування будь-яких добрив - дотримуйтеся інструкції, дотримуйтесь їх норми внесення.

Обов'язково чергуйте добрива: якщо ви пару років удобрюєте город нітроамофоскою, то в наступному сезоні слід використовувати тільки органічні добрива. Таким чином ви вбережете грунт від накопичення в ньому нітратів.

Не вносьте нітроамофоску в холодний грунт. Це може сприяти концентрації нітратів у грунті, особливо у верхніх його шарах. Восени проводьте внесення нітроамофоски з середини вересня. А навесні - в кінці травня, коли грунт вже досить прогріється. А взагалі, дивіться, звичайно, по погоді. Трапляється, що і в жовтні ще досить тепло, а кінець травня може видатися холодним.

Як застосовувати нітроамофоску на різних культурах?

nitroammofoska-4

Нітроамофоска застосовується при вирощуванні практично всіх культур і сприяє підвищенню врожайності не тільки овочів, але і ягід, і фруктів. Але зверніть увагу - норми внесення у кожному конкретному випадку відрізняються:

Нітроамофоска успішно застосовується також і для позакореневого підживлення кімнатних рослин і квітів. Розведіть пару столових ложок нітроамофоски в 10 л води і обприскуйте цим розчином нітроамофоски листя рослин. Особливо ефективна така підгодівля навесні, коли рослини починають активно рости.

Які переваги застосування нітроамофоски?

nitroammofoska-2

Нітроамофоска відрізняється своєю універсальністю та економічністю, вона насичена азотом, калієм і фосфором та використовується на будь-яких типах грунту та під різні сільгоспкультури. Висновок такий: нітроамофоска - ефективне добриво, яке безсумнівно приносить користь при правильному його використанні. Бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*