Обробка грунту восени від шкідників і хвороб

16 октября 2020
Навіщо потрібно перекопувати город після збору врожаю і як правильно обробити грунт восени від шкідників і хвороб - на ці та інші питання відповімо в цій статті.
Перекопувати ділянку, особливо якщо вона велика, - заняття непросте. І багато дачників їм нехтують. А між тим осіння перекопка необхідна, без неї хороших врожаїв не буде.
Внесення осінніх добрив
Найродючіші землі, як відомо, - чорнозем. Але в Україні чорноземи займають всього 44%. У більшості ж дачників грунт на ділянці глинистий, дуже щільний і неродючий. І осінь - найкращий час, щоб його покращити. Треба лише внести під перекопування добрива і корисні добавки.
Фосфорні і калійні добрива. Ці добрива починають працювати не відразу - їм потрібен час, щоб перейти в доступну для рослин форму. Саме тому їх рекомендують вносити восени.
Найдоступніші і найефективніші добрива - подвійний суперфосфат і сульфат калію (сірчанокислий калій).
Норми внесення такі:
- подвійний суперфосфат - 30 г (2 ст. ложки) на 1 кв.м,
- сульфат калію - 20 г (1 ст. ложка) на 1 кв.м.
Обидва ці добрива вносять однаково - рівномірно розкидають по поверхні грунту і перекопують на штик лопати.
Доломітове борошно. Воно потрібно тільки в тому випадку, якщо грунт на ділянці кислий. Вносять його восени, під перекопування. Норма залежить від рівня кислотності грунту:
- сильнокислі (pH менше 4) - 50 кг на сотку,
- кислі (pH - 5) - 45 кг на сотку,
- слабокислі (pH - 6) - 40 кг на сотку.
Вносять доломітове борошно так само, як і добрива: треба рівномірно розкидати його по поверхні грунту і перекопати на штик лопати.
![]() | ![]() | ![]() |
Плюси осінньої обробки грунту
Одна обробка грунту восени дозволить вам отримати відразу 5 вигод
1. Покращиться структура грунту. Після перекопування в ньому утворюються пори і порожнечі, в які буде проникати повітря. Воно наситить грунт киснем і зробить його пухким і розсипчастим. А поживні елементи перейдуть в доступну для рослин форму.
2. Підвищиться родючість. Якщо протягом літа ви мульчувати грядки сосновою корою, сіном, соломою, перегноєм або торфом, внесли восени гній або компост, перекопування допоможе органіці краще розкластися - для цього процесу теж необхідний кисень.
3. Загинуть шкідники. Личинки багатьох шкідників зимують в грунті. Там їм дуже комфортно - грунт промерзає зазвичай неглибоко, а якщо рано випав сніг, там під землею і зовсім створюються тепличні умови. Але якщо грядки перекопати і залишити грунт грудками, більшість личинок залишиться в них. І взимку замерзне, тому що грудки промерзають з усіх боків.
4. Стане менше бур'янів. При осінньому перекопуванні на поверхні виявиться частина коріння багаторічних рослин - їх можна буде вибрати вручну. Але навіть якщо якісь залишаться в грудках землі, вони замерзнуть взимку.
Крім того, осіння перекопка стимулює зростання однорічних бур'янів, особливо якщо погода стоїть тепла. Насіння проросте, а потім сходи вб'є заморозками.
5. Збережеться волога. Сніг взимку краще затримується на нерівних поверхнях. А навесні, коли він почне танути, вода не буде витікати, як це було б на рівній неперекопаній ділянці. Вона легко проникне в пористий грунт і наситить його вологою на велику глибину.
Чим обробити смородину восени від шкідників і хвороб читайте в нашій статті.
Бажаємо вам багатих і здорових врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий