Обробка яблунь навесні від хвороб і шкідників залізним купоросом

Обробка яблунь навесні від хвороб і шкідників залізним купоросом

15 марта 2020

Весною потрібно якісно обробити плодово-ягідні кущі та дерева, внести добрива в ґрунт, позбутися від комах-шкідників. Адже саме від вчасно проведених робіт буде залежати якість та кількість урожаю. Обробка яблунь навесні від хвороб і шкідників залізним купоросом – одне з найважливіших і обов'язкових завдань у сезоні.

Ні для кого не секрет, що залізний купорос – одна з найбільш повних і гармонійних версій добрива з великим вмістом заліза в своєму складі. Виходячи з цього обробка яблунь навесні залізним купоросом здатна захистити дерева від хвороб і шкідників.

Розчин залізного купоросу можна використовувати як для кореневої, так і для позакореневої обробки дерев і чагарників.

Порошок, що складається з кристалів світло-зеленого кольору, знайшов широке застосування в садівництві, наприклад:залізний купорос

1. Профілактика і лікування грибкових захворювань. Для цього стовбур дерев і чагарників, а також ґрунт навколо них обприскуються концентрованим розчином залізного купоросу. До грибкових захворювань відносять паршу, сіру гниль, борошнисту росу і плямистість листя/
Недолік заліза. Тобто хлороз. Для нього властива поява жовтуватого відтінку на листках. Обробку проводять до тих пір, поки забарвлення не стане зеленим, без плям.

2. Позбавлення від комах-шкідників. Залізний купорос запобіжить появі або припинить життєдіяльність попелиці, плодожерки, яблуневої мідянки і слимаків. Для цього слід проводити обробку гілок, кори і ґрунту навколо яблунь слабо концентрованим розчином.

3. Видалення моху і лишайників. Така проблема просто переслідує власників садових ділянок, які знаходяться у тіні і схильні до підвищеної вологості. Для їх видалення розчином залізного купоросу потрібно полити доріжки, каміні і ґрунт.

4. Лікування стовбура. Стовбур з плином років піддається нападкам короїдів, на ньому з'являються дупла і тріщини, різні за розміром. Від цих неприємних симптомів допоможе позбутися розчин, приготовлений з розрахунку: 1 частина кристалів залізного купоросу до 10 частин води.

Залізний купорос – багатофункціональний засіб на присадибній і садовій ділянці, з його допомогою можна позбутися від більшості захворювань плодово-ягідних дерев і чагарників.

Підготовка дерев навесні

Читайте у статті.

Строки проведення обробки

Обробка яблунь залізним купоросом від хвороб і шкідників проводиться навесні. Обприскування необхідно чотири рази за сезон, 3 з них припадають на весну і 1 – на осінь. Весняні обробки дозволяється проводити, коли температура повітря підніметься до +5 °С, зійде сніг і набухнуть перші бруньки.

Етапи обробки:

Виконання всіх належних умов при обробці дозволяє не тільки провести профілактичні дії проти появи захворювань і шкідників, але і захистити рослину від перших заморозків.

Також для обробки дерев навесні використовуйте Садовий Захист, Садовий Вар Живиця, Садову Замазку БлагоСад або Фарбу Садову.

садовий зихистсадовий варсадова замазка благосадсадова фарба

Як приготувати розчин залізного купоросу?

Дуже важливо не перестаратися і розводити залізний купорос строго по інструкції. Перенасичення рослин залізом також може позначитися на його здоров'ї небажаним чином.

Концентрація розчину багато в чому залежить від того, на що спрямована обробка, наприклад:

1. Весняна обробка. Залізний купорос в кількості 0,4 кг розводиться в 10 літрах води.

2. Профілактика. Розчин готується з 1 ст. купоросу і 10 л води.

3. Знищення шкідників. Потрібно розвести 0,5 кг порошку на 10 л води.

4. Позбавлення від моху і лишайників на ділянці. Для цього потрібно розчинити 0,5 кг добрива в 10 л води.

Важливо пам'ятати, що обробку плодових дерев слід проводити тільки що приготованим розчином залізного купоросу, старий розчин може завдати шкоди здоров'ю рослини.

Якщо правильно і своєчасно проводити обробку яблунь навесні від хвороб і шкідників залізним купоросом, здійснювати полив і подальшу підготовку до зимівлі, плодове дерево буде вас радувати здоровим і багатим урожаєм з року в рік.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*