Огірки погано ростуть? Причини й рішення

Огірки погано ростуть? Причини й рішення

23 июня 2020

Якщо огірки погано ростуть і не набирають вагу, причина може таїться в термінах висадки. На жаль, зараз цю проблему виправити вже не можна, але тим, хто збирається зайнятися вирощуванням огірків на наступний рік, ми нагадаємо, що висаджувати їх необхідно, коли середньодобова температура за вікном буде на рівні 10-15 градусів, ну а якщо насіння огірків перед посівом обробити протравлювачем, то рослини, з них вирощені, будуть значно здоровішими.

Які причини поганого росту огірків?

Наступна і, мабуть, основна причина поганого росту огірків - це недостатнє харчування в період вегетації. Ознаки голодування рослин, як правило, на лице - якщо плоди деформовані то, швидше за все, це гострий дефіцит азоту. Щоб його усунути, досить полити рослини під корінь розчином карбаміду (сечовини). Якщо листочки жовтіють по кромці, а плоди нагадують не огірок, а грушу то це, швидше за все нестача калію. Вирішить проблему просте підживлення сульфатом калію або розчином попілу соняшника. А якщо після підгодівлі провести обприскування стимулятором росту, то пишне цвітіння і рясні врожаї вам гарантовані.

карбамідсульфат каліюпопіл соняшника

Взагалі щоб огірок ріс добре, необхідно про нього піклуватися. Проявлятися це може в прополках і поливах, а також у формуванні батога. Всім відомо, що найбільший урожай формується саме на бічних пагонах, тому необхідно прищипнути їх на 40-45 см, ну а головне стебло краще зовсім обрізати, залишивши приблизно метрову довжину.

Для підв’язки огірків та з метою економії місця на городі вам допоможе міцна шпалерна сітка. В магазині Дім Сад город плюс ви можете купити шпалерну сітку різного розміру.

Наступна причина поганого росту огірків – це волога, її недолік, рівно, як і надлишок - це мука для огірка і природне зниження ростової активності. Поливати рослини необхідно невеличкими дозами приблизно три рази на тиждень і обов'язково вибирати для цього теплі дні. При поливі використовуйте теплу воду, краще відстояну. Щоб не збити зав'язі, поливи робіть під корінь та сильно не заливайте.

Цим ви досягнете помірного вмісту вологи в ґрунті, адже її надлишок в жарку погоду може викликати буйний ріст вегетативної маси рослини, а це прямий шлях до зниження врожаю.бордоська рідина

Є невеличкий секретик для тих, хто все-таки зважився висадити у себе на ділянці бджолозапильні сорти огірків – обприскати їх слабким розчином цукру. Якщо робити це пару раз в тиждень, то приліт бджіл на вашу ділянку гарантований, а це в свою чергу є заставою гарного врожаю.

Періодично оглядайте ваші рослини, якщо раптом листочки на них погрубіли, плоди стали сильно колючими і різко уповільнили своє зростання, то це сигнал до того, що пора б їх підгодувати слабким розчином карбаміду, виливаючи його під корінь. Якщо раптом з'являться білі плями на листочках, то це ознака того, що огірки атакувала борошниста роса, тоді вони відразу припинять своє зростання і навіть можуть скинути частину зав'язі.

Як боротися з борошнистою росою?

Погано ростуть огірки ще й з причини виникнення на їх листі іншого небезпечного захворювання - антракноза. Проявляється захворювання у вигляді округлих плям, які з'являються на верхній стороні листа. На нижній, в цей же час, починає формуватися наліт рожевого кольору, який пізніше перетворюється в ранки. Щоб не дати поширитися захворюванню обірвіть і знищіть всі пошкоджені листочки, а саму рослину обробіть бордоською рідиною.

Антракноз: профілактика, методи І спосіб лікування

Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*