Оїдіум винограду (справжня борошниста роса) - чим лікувати?

Оїдіум винограду (справжня борошниста роса) - чим лікувати?

15 июня 2020

Оїдіум – наукова назва грибкового захворювання, більш відоме як «справжня борошниста роса». Спори вражають листя і плоди винограду, роблячи їх непридатними до вживання. Чим лікувати оїдіум винограду і як забезпечити профілактику – в цій статті.

Навіть якщо успішно прибрати грибок з однієї рослини, він може незабаром з'явитися на сусідній. Щоб догляд за виноградником не перетворився в суцільний кошмар, потрібно своєчасно діагностувати і лікувати борошнисту росу.

Методи боротьби з борошнистою росою на винограді

Хоча грибкове захворювання вражає листові пластини і плоди зовні, а не зсередини (виключаючи пізні стадії), просто зняти наліт не вийде. Грибок використовує спеціальні присоски, його не можна прибрати без пошкоджень поверхні, на якій він знаходиться.

Тому потрібно йти іншим шляхом: використовувати препарати, які вб'ють мікоз. Вони наносяться методом обприскування. Обробку потрібно проводити в два етапи.колоїдна сірка

Якщо лоза була вражена ще в минулому році, то процедуру призначають, коли температура закріплюється в районі +6 С. Якщо в минулому році оїдіума не було, тоді треба дочекатися появи перших 4-6 листочків.

Якщо хвороба була виявлена вже в період формування зав'язі, шанс врятувати врожай різко знижується, але не зникає повністю.

1. Колоїдна сірка

Сірку подрібніть до максимально дрібного порошку. Пропустіть через сито, щоб відсіяти грудки. Краще всього працюють саме дрібні частинки. Розведіть препарат в теплій воді. Оптимальна температура повітря і води для розпилення – від 18 до 22 С.

Надіньте респіратор, ретельно обприскайте кущі, приділяючи увагу і зворотному боку листя.

Використовувати сірку при температурі повітря нижче +18 недоцільно. Якщо настало похолодання, потрібно придбати інший препарат.

2. Професійні фунгіциди

В нашому інтернет магазині можна придбати засоби Фундазол, Актара, Скор 250 ЕС. Це дуже ефективні фунгіциди. Їх слід використовувати згідно інструкції по застосуванню. Препарати сумісні з більшістю стандартних фунгіцидів та інсектицидів.

фундазолактараскор 250 ес

Профілактика оїдіума

На жаль, борошниста роса поширюється дуже легко і швидко. Навіть якщо садівник знищить її на виноградних лозах, вона може залишитися на інших рослинах. Необхідно забезпечити всебічну профілактику.

Основні заходи:саджанці винограду

У деяких регіонах оїдіум ніяк не хоче відпускати виноградники. Борошниста роса найкраще розвивається в південних областях України, особливо в період дощів. Щоб не мучити себе і рослини – купуйте районовані саджанці винограду тільки у надійних продавців.

Не залишайте справжню борошнисту росу без уваги. Цей мікоз може в рази знизити врожайність виноградника, якщо не займатися профілактикою.

Догляд за виноградником у перший рік

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*