Оїдіум винограду (справжня борошниста роса) - чим лікувати?

15 июня 2020
Оїдіум – наукова назва грибкового захворювання, більш відоме як «справжня борошниста роса». Спори вражають листя і плоди винограду, роблячи їх непридатними до вживання. Чим лікувати оїдіум винограду і як забезпечити профілактику – в цій статті.
Навіть якщо успішно прибрати грибок з однієї рослини, він може незабаром з'явитися на сусідній. Щоб догляд за виноградником не перетворився в суцільний кошмар, потрібно своєчасно діагностувати і лікувати борошнисту росу.
Методи боротьби з борошнистою росою на винограді
Хоча грибкове захворювання вражає листові пластини і плоди зовні, а не зсередини (виключаючи пізні стадії), просто зняти наліт не вийде. Грибок використовує спеціальні присоски, його не можна прибрати без пошкоджень поверхні, на якій він знаходиться.
Тому потрібно йти іншим шляхом: використовувати препарати, які вб'ють мікоз. Вони наносяться методом обприскування. Обробку потрібно проводити в два етапи.
Якщо лоза була вражена ще в минулому році, то процедуру призначають, коли температура закріплюється в районі +6 С. Якщо в минулому році оїдіума не було, тоді треба дочекатися появи перших 4-6 листочків.
Якщо хвороба була виявлена вже в період формування зав'язі, шанс врятувати врожай різко знижується, але не зникає повністю.
1. Колоїдна сірка
Сірку подрібніть до максимально дрібного порошку. Пропустіть через сито, щоб відсіяти грудки. Краще всього працюють саме дрібні частинки. Розведіть препарат в теплій воді. Оптимальна температура повітря і води для розпилення – від 18 до 22 С.
Надіньте респіратор, ретельно обприскайте кущі, приділяючи увагу і зворотному боку листя.
Використовувати сірку при температурі повітря нижче +18 недоцільно. Якщо настало похолодання, потрібно придбати інший препарат.
2. Професійні фунгіциди
В нашому інтернет магазині можна придбати засоби Фундазол, Актара, Скор 250 ЕС. Це дуже ефективні фунгіциди. Їх слід використовувати згідно інструкції по застосуванню. Препарати сумісні з більшістю стандартних фунгіцидів та інсектицидів.
![]() | ![]() | ![]() |
Профілактика оїдіума
На жаль, борошниста роса поширюється дуже легко і швидко. Навіть якщо садівник знищить її на виноградних лозах, вона може залишитися на інших рослинах. Необхідно забезпечити всебічну профілактику.
- Уражені листя, гілки, плоди негайно видаляйте. Бажано обрізати і сусідні листя, так як на них, швидше за все, теж потрапив грибок.
- Обприскування уражених лоз. Обрізки недостатньо: спори залишаються в бруньках рослини, можуть пережити зиму. Наносити фунгіцид, сірку або інший засіб можна раз в 2 тижні за умови, що це не вплине на врожай.
- Проріджування винограду. Грибок краще розвивається в умовах високої вологості, коли листя рослини щільно прилягають один до одного. Відростки лоз потрібно зрізати або пускати по шпалері на певній відстані від основної гілки. Не можна вирощувати виноград на погано провітрюваних ділянках, або в місцях, з усіх боків оточених стінами будівлі, високими чагарниками і т. п.
- Регулярний полив і підгодівля. Сильні рослини рідше піддаються хворобам. Винограду потрібна достатня кількість вологи, рекомендується регулярно додавати в ґрунт кальцій і калій.
У деяких регіонах оїдіум ніяк не хоче відпускати виноградники. Борошниста роса найкраще розвивається в південних областях України, особливо в період дощів. Щоб не мучити себе і рослини – купуйте районовані саджанці винограду тільки у надійних продавців.
Не залишайте справжню борошнисту росу без уваги. Цей мікоз може в рази знизити врожайність виноградника, якщо не займатися профілактикою.
Догляд за виноградником у перший рік
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий