Орхідея в гідрогелі: посадка, вирощування, догляд

Орхідея в гідрогелі: посадка, вирощування, догляд

18 марта 2019

Порівняно недавно квітникарі навіть не могли собі уявити, що кімнатні рослини можна вирощувати без традиційної грунтової суміші. Серед сучасних матеріалів великою популярністю користуються замінники грунту. Вони повністю або частково виконують функції живлення рослин. Про один з них піде мова в нашій статті.

Властивості гідрогелю

Гідрогель - речовина, яка може утримувати велику кількість поживної вологи. Замість звичайного грунту в квітковий горщик поміщають полімерні гранули, здатні вбирати воду, довгий час утримувати її і поступово віддавати рослинам. Ця властивість важлива для орхідей, які чутливо реагують на надлишок або нестачу вологи і поживних речовин.gidrogel-dlya-orhidei-2

Інша назва гідрогелю - аквагрунт. Зовні він нагадує желатинові кульки або пластівці неправильної форми. Його поміщають в квіткові горщики, перемішуючи з поживним субстратом, або повністю замінюють його.

Гідрогель для орхідей не тільки джерело вологи і харчування, але і декоративний матеріал.

За консистенцією це пружиниста безбарвна речовина, яка служить для збільшення інтервалів між поливами.

Механізм дії гідрогелю такий:

Такий спосіб захищає орхідею від посухи або перезволоження, а також забезпечує необхідну аерацію.

Неоцінена властивість у порівнянні зі звичайною грунтом - повна стерильність. У гідрогелі не міститься збудників хвороб і личинок шкідників.gidrogel-dlya-orhidei-1

Вирощуючи орхідеї в гідрогелі, можна не побоюватися, що вони зазнають зараження грибковою або бактеріальною інфекцією. Але варто врахувати, що звичайні поливи потрібно чергувати з поживними розчинами мінеральних добрив.

Гідрогель перемішують з іншими компонентами суміші для орхідей - сосновою корою, торфом, кокосовими чіпсами або волокном, корінням папороті, мохом сфагнумом. Гідрогель накопичує живильні речовини, які віддають інші складові.

Варто врахувати, що гідрогель не зволожує грунтосуміш. Спочатку орхідеї поглинають вологу, яка випаровується з ґрунту, а потім з гідрогелю. Така особливість дозволяє забезпечувати рослини вологою, навіть тоді, коли субстрат зовсім сухий. Коріння можуть використовувати накопичену в аквагрунті вологу, коли проростуть в нього. На це знадобиться близько двох тижнів. Часто цілком достатньо, щоб коріння щільно стикалися з гранулами.

Гідрогель - екологічно чистий продукт, абсолютно безпечний для людини і рослин. Це особливо важливо, якщо в сім'ї є маленькі діти, яких приваблюють маленькі кульки.

Посадка в суміш субстрату і гідрогелю

 1. Підготувати окремий посуд для набухання гелю.
 2. Помістити в нього гранули і залити водою відповідно до інструкції. Найчастіше рекомендують таку пропорцію 1 г (1 чайна ложка, без гірки) гідрогелю на 1 л води. Матеріал не може поглинути більший обсяг води, ніж йому належить, тому воду можна лити сміливо.
 3. Витримати 2 - 3 години.
 4. У горщик для орхідеї по черзі помістити живильний субстрат, перекладаючи його набряклими гранулами гідрогелю. Заповнити на чверть.
 5. Помістити коріння орхідеї в горщик і продовжити наповнення, чергуючи гідрогель з поживною сумішшю. Ущільнювати не потрібно, корінню потрібна достатня аерація.

Гідрогель для вкорінення відростків орхідей

gidrogel-dlya-orhidei-4

Молоді дітки орхідей чудово приживаються в гідрогелі. Спосіб посадки такий же, як і в субстрат.

 1. Спочатку нижню частину відокремленого відростка занурюють у воду на 1 см.
 2. Потім умочують в укоренітель, наприклад в Корневин.
 3. Горщик для орхідеї частково наповнюють попередньо гідрогелем і встановлюють «дитинку».
 4. Притримуючи листя, досипають гранули доверху.

Внесення гідрогелю при догляді за орхідеями

Якщо планується внести гідрогель для дорослої зростаючої орхідеї, роблять це так:

 1. Попередньо замочують гранули у воді. Їх знадобиться стільки, скільки можна помістити в горщик разом з субстратом.
 2. У грунтосуміші роблять поглиблення таким чином, щоб не пошкодити коріння.
 3. В отвори поміщають набряклий гель.
 4. Поливають орхідеї.

Надалі зрошення знадобиться в 5 разів менше, ніж зазвичай.

Особливості підживлення орхідей

У нашому інтернет магазині є безліч спеціальних добрив для орхідей - мінерального і органічного походження.gidrogel-dlya-orhidei

Спосіб їх внесення не відрізняється від того, що зазначений в інструкції. Але разом з гідрогелем ефективність зростає в рази.

У звичайному субстраті підгодівлі розчиняються і вимиваються досить швидко. Гідрогель вбирає в себе поживні речовини і поступово віддає їх коріння рослин. Так забезпечується тривала дозована поставка корисних речовин. Таким чином, вносити добрива потрібно набагато рідше, що призводить до економії поживних коштів.

Ми бажаємо вам насолоджуватися красою ваших орхідей довгі роки.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*