Осінні добрива для рослин

Осінні добрива для рослин

31 августа 2022

Урожай на городах та в саду вже практично зібраний, ще трохи і перші заморозки. Здається, що головні садово-городні справи вже завершено, залишаться осінні обрізки та укриття культур. Але не поспішайте, є ще важливий і потрібний етап догляду за рослинами - осіння підгодівля багаторічників, плодових дерев і чагарників.

Навіщо потрібні осінні підгодівлі?

Річ у тім, що у рослин, хоч і не так інтенсивно, як навесні або на початку літа, але продовжуються обмінні процеси.
Осінні підживлення вирішують кілька завдань:

•    визрівання пагонів,
•    накопичення поживних речовин у коренях, бульбах та кореневищах,
•    закладка бруньок для наступного сезону,
•    підвищення морозостійкості,
•    захист від хвороб.

Дефіцит окремих макро- та мікроелементів призводить до того, що рослини в зиму йдуть ослабленими, вимерзають пагони, коріння та бруньки, вони уражаються різними, в основному, грибковими хворобами. У результаті наступного року вони гірше плодоносять, витрачаючи свої сили на відновлення після зимівлі.
Щоб звести до мінімуму втрати від морозів і отримати навесні здорові рослини, то необхідні осінні підживлення.

Які осінні підживлення потрібні рослинам?

1. Органічні добрива

Органічні добрива мають пролонгований ефект, їм потрібен якийсь час для перероблення ґрунтовими організмами, тому осінь - ідеальна пора для їх внесення.курячий послід гранульований
Найкращі органічні осінні добрива для багаторічних культур: компост, торф, курячий послід гранульований.
Не закладайте під рослини, що зимують свіжу органіку. Вона може негативно впливати на кореневу систему, оскільки ще не завершилися деякі хімічні процеси. Ідеальний варіант - курячий послід гранульований. Він абсолютно безпечний для рослин та суттєво підвищує морозостійкість плодових дерев та ягідних культур. Ще один плюс - форма випуску - гранули, які легко закладаються в пристовбурні кола навіть у рослин з поверхневою кореневою системою.
Курячий послід гранульований при осінніх підживленнях можна вносити трьома способами, як вам зручно:

•    у рідкому вигляді,
•    у сухій формі із закладенням у ґрунт на різну глибину,
•    мульчуванням пристовбурних кіл.

Як застосовувати курячий послід - читайте більше за посиланням.

2. Мінеральні добрива

Основні переваги осіннього внесення мінеральних добрив:

•    висока концентрація макро- та мікроелементів,добриво Зелений Гай Осіння Хвоя
•    невеликий обсяг та висока ефективність,
•    можливість точного дозування,
•    швидке засвоювання.

Для осіннього підживлення використовують як прості мінеральні добрива: калімаг, фосфоритне борошно, калійну сіль, так і комплексні, що містять основні «осінні» елементи – фосфор, калій, кальцій, магній, сірку, цинк та інші.
Вибираючи комплексні осінні добрива, враховуйте, що вміст азоту в них має бути мінімальним. Такі добрива випускаються під назвою «осінні».
Вони можуть бути універсальними або розрахованими на конкретні види рослин. Наприклад, добриво Зелений Гай Осіння Хвоя призначене для всіх видів хвойних рослин. Воно відрізняється високим вмістом калію та фосфору, до його складу входять мікроелементи – ефективний інструмент підвищення стресостійкості рослин.

Купити осіннє мінеральне добриво з доставкою по Україні можна тут.

3. Сидератисидерати

Сидерати - найпростіші та доступні покращувачі ґрунту. Їхня коренева система розпушує ґрунт, а надземна частина після скошування є відмінним добривом. Зазвичай сидерати використовують під суцільну обробку ґрунту, але вони добре підійдуть як добрива для багаторічників.
У пристовбурних колах ягідних та плодових культур можна посіяти наприкінці літа гірчицю, конюшину, фацелію, ріпак. Після скошування зеленої маси залиште її як мульчу. Зрізані в молодому віці сидерати до весни добре розкладуться.

Як вносити осінні добрива?

Вибір методу залежить від щільності посадок, виду та віку культур. Щільні посадки ягідних культур, багаторічні квіти можна удобрювати або з неглибоким розпушуванням, або в окремі лунки в міжряддях. Дорослі плодові або декоративні дерева удобрюють при осінньому перекопуванні ґрунту.
Важлива умова осіннього підживлення – висока вологість ґрунту. Вносьте добрива або після дощів, або після рясного поливу.
Не нехтуйте осінніми підгодівлями багаторічних посадок. Це допоможе зберегти рослини під час зимівлі та отримати високий урожай наступного року.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*