Осінній догляд за ягідними чагарниками: головні правила

Осінній догляд за ягідними чагарниками: головні правила

14 октября 2019

Осіння пора – час завершення не тільки вегетаційного періоду рослин, але і підготовки садових культур до зими. І тут не варто сподіватися на удачу. Необхідно допомогти ягідним чагарникам піти в зимові холоди правильно. Вчасно підгодувати, обрізати, зарядити вологою, замульчувати пристовбурні кола, а де необхідно — сховати під теплі зимові укриття. Це дозволить саду зберегти здоров'я і значно зменшить численні весняні турботи.

Як правильно підготувати ягідні культури до періоду спокою?

Малинакалійна сіль

Особливості догляду за малинником в осінній період залежать від загальних принципів догляду за культурою, обраних і застосовуваних садівником. Хтось ще влітку вирізав на своїй малині пагони, які відплодоносили, а у когось час для цього з'явився тільки зараз. У будь-якому випадку після закінчення вегетаційного періоду культуру необхідно оглянути з секатором в руках: видалити пошкоджені і хворі пагони, прорідити. Згрупуйте кущі і пригнути їх до землі, а після настання морозів накрийте агроволокном.

Якщо саджанці малини були посаджені в добре заправлені посадочні траншеї або ями, підгодовувати їх протягом п'яти років немає необхідності. Якщо посадки потребують підгодівлі, то як раз восени можна внести під малинник мінеральні добрива - суперфосфат 60 г/кущ і калійну сіль 40 г/кущ.

Чорна смородинасульфат калію

Чорна смородина в осінні місяці потребує особливої уваги. У вересні її живцюють. Зрізають з маточного куща здорові здеревілі гілочки-однолітки, з дво-, трирічних пагонів, товщиною з олівець. Залишають для черешка 15-20 см і прибирають на зберігання, або прикопують під кутом 45° таким чином, щоб над поверхнею землі залишилася тільки верхня брунька.

Підживлюють фосфорно-калійними добривами: золою соняшнику (200-300 г під кущ), компостом, суперфосфатом, калійної сіллю в поєднанні з сульфатом калію (20 і 30 г відповідно).

Якщо посадки смородини в поточному році сильно пошкоджували попелиці, можна обробити їх Фітовермом, а проти різних інших грибкових захворювань - 3%-ним розчином бордоської рідини або 1%-ним розчином мідного купоросу.

Червона і біла смородина

У підготовці до зими і червона і біла смородина потребують хорошого поливу, прибирання листя, розпушування ґрунту, а при настанні холодів - високе підгортання (12 см). Підгортання в даному випадку проводять як захід від морозів і з метою боротьби з огнівкою.актеллік

Якщо кущі хворіли, варто провести обробку гілок і землі 3%-ним розчином бордоської рідини, 1%-ним розчином мідного купоросу або 7%-ним розчином сечовини.

Проти шкідників застосовують будь-який інсектицид з широким спектром дії, наприклад Актеллік.

Аґрус

Осінь – найкращий час для обрізки аґрусу. Навесні його бруньки прокидаються дуже рано, і тому встигнути провести обрізку до початку сокоруху досить складно.

В цілях профілактики хвороб і шкідників, прикореневу зону аґрусу звільняють від листя і бур'янистої рослинності, розпушують на глибину 6 см. Проводять рясний полив, а з похолоданням — високе підгортання, висотою до 12 см.

Підгодовують аґрус через рік, застосовуючи фосфорно-калійні добрива: калійну сіль (20 г) у поєднанні з суперфосфатом (30 г), золу соняшника (2-3 склянки під кущ).карбамід (сечовина)

Якщо на листочках були помічені грибкові захворювання, рослини обробляють 3%-ним розчином бордоської рідини, 7% розчином сечовини.

Лохина

Осінній догляд за лохиною складається з продовження поливів, рослина не любить пересихання ґрунту і тому природних опадів їй часто не вистачає. Рослина вимагає рясного поливу і коригування кислотності ґрунту.

Лохина вимоглива до показників рН, тому восени її кущі мульчують сосновою корою, що також є і укриттям зони коренів на зимовий період. Добре використовувати спеціальний ґрунт для лохини Peatfield.

Лохина, як і інші рослини, нерідко уражається хворобами. Проти раку та грибних хвороб з осені кущі обробляють 0,2% розчином фундазола з триразовим повторенням через тиждень, потім по тій же схемі навесні, до розпускання бутонів.

Жимолость

Особливістю жимолості є раннє пробудження в весняний період.

грунт для жимолості


З цієї причини, якщо жимолость необхідно пересадити на нове місце або розділити кущ, роблять це з осені. Крім того, восени не забувають поливати чагарники, так як вони не виносять пересихання ґрунту. І при необхідності раз в декілька років проводять обрізку.


Також слід добре підгодувати жимолость. Для цього підійдуть зола (кілька склянок під кущ), компост (відро) або калійна сіль (20 г) в поєднанні з суперфосфатом (30 г).

Бажаємо гарної зимівлі вашому саду.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*