Осіння підготовка газону до зими

Осіння підготовка газону до зими

13 сентября 2019

Красивий і доглянутий газон біля будинку завжди надає ділянці доглянутий вигляд. Газон може існувати як самостійно, так і в ландшафтних композиціях з квітниками, декоративними чагарниками або хвойними рослинами.

Приємно дивитися, коли на галявині перед будинком грають діти, не на асфальті або кам'яних плитках, а на травичці. І скільки б зусиль не вимагав газон для підтримки нормального стану, він того вартий.

Так як же зробити так, щоб з ранньої весни і до пізньої осені газон радував нас приємною рівною зеленню?

Зазвичай ми думаємо, що ось прийде весна, і ми займемося газоном! Причешем, удобрим, періодично будемо косити і... Весна прийшла, а він ледве-ледве, клаптиками-кущами з землі з'являється. Або зима була люта. Випрів та пропав наш газон!

Краще уникнути такої ситуації. Необхідно усунути або скоротити ймовірність загибелі газону в зимовий період. Займіться підготовкою газону, починаючи з кінця літа.

Як підготувати газон до зими?газонні трави

Газон, як і будь-яка багаторічна рослина, розвиває кореневу систему, для того, щоб засвоювати поживні речовини з ґрунту і воду. Розвиває вегетативну масу – надземну, щоб поглинати сонячну енергію і синтезувати складні органічні сполуки (білки, жири, вуглеводи, амінокислоти), необхідні для подальшого зростання і відкладати їх про запас – для спокійної перезимівлі та весняного відростання.

Тому й «раціон» у газону до кінця літа має змінитися.

Ми знаємо, що зелень газону і його зростання більшою мірою забезпечують азот, магній, марганець і залізо. І краще з весни і до середини літа підживлення газону робити добривами з акцентом на ці елементи. Але для збереження в несприятливих умовах – посуха, спека, морози, більшою мірою нам допоможе фосфор і калій. Зміцнення кореневої системи газону – запорука його приживлюваності і виживання. Фосфор прискорює розвиток всіх процесів в рослині і підвищує зимостійкість. Посилює цю функцію мікроелемент – мідь. Калій уповільнює вегетативний ріст, але при цьому підвищує товщину клітинних стінок, посилює утворення цукрів та їх пересування по тканинах. У цьому йому допомагають – марганець і бор. Протікання функцій життєдіяльності і обміну речовин регулюють та інші макро- і мікроелементи.монофосфат калію

З практичної точки зору, готувати газон до зими ми можемо різними способами. Рідкими і сухими підгодівлями. Кому як зручніше.

Якщо навесні і влітку ми «годували» газон різними комплексами, то цілком допустимим варіантом осіннього харчування буде добриво монофосфат калію. Це концентроване водорозчинне добриво, яке містить два основних елементи – фосфор (P2O5-52%), калій (K2O-34%). Застосування — чайна ложка на відро води і витратою розчину 4-10 літрів на 1 м2. Такої дози добрива цілком достатньо для проливу газону раз в два тижні, починаючи з середини серпня і до кінця вересня — початку жовтня, як дозволить погода. Якщо є системи поливу, то можна робити розчин більш слабким 1-2 г/10 л. води, але підживлення проводити частіше і навіть з кожним поливом.

Якщо ж з різних причин у літній період підживлень по газону не робилося, то необхідно поєднати з рідкими підгодівлями або застосувати самостійно комплексне добриво Чистий Лист Осіннє для газонів.

Це органо-мінеральне добриво — складний комплекс макро - і мікроелементів (N, P, K, Mg, S, Cu, Zn, Fe, Mn, B), де азоту зовсім не багато, але збільшено вміст фосфору та калію – що нам і потрібно! чистий лист осіннє для газонів

А комплекс елементів, в цілому, дає більш позитивний результат у порівнянні з монодобривами. Органічні гранули з торфу містять у собі мінеральні компоненти і завдяки цьому поєднанню, потрапляючи в ґрунт, не обпікають кореневу систему, як це може статися із звичайним мінеральним добривом, яке може викликати хімічні опіки за рахунок високої концентрації речовин.

Органо-мінеральне добриво пролонговане і має більш м'яку дію. Також, кожна гранула додатково оброблена гуматом калію - природним стимулятором росту, який покращує приживлюваність кореневої системи і мікробіологічними комплексом двох важливих бактерій Bacillus Subtilis і Bacillus Mucilaginosus. Таке поєднання має подвійну дію: це і захист від можливих кореневих гнилей, і додаткове засвоєння фосфору і калію з недоступних ґрунтових запасів. Добриво Чистий Лист Осіннє для газонів підходить для всіх типів ґрунтів і газонів.

Гранульоване добриво в кількості 20-30 г/м2 вноситься в сухому вигляді з подальшим прочісування або проколюванням газону і обов'язковим поливом.  Рекомендуємо зробити два підживлення з інтервалом в 20-30 днів, починаючи з серпня до жовтня, в залежності від погодних умов.

Грамотно підготовлений газон не боїться зими або посушливих періодів, активно відростає після стрижки, утворює щільний рівномірний травостій, і радує нас своєю соковитою, яскравою зеленню.

Смарагдового вам газону!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*