Основні хвороби персика

Основні хвороби персика

30 апреля 2020

Персик невибагливий у догляді, плоди смачні, корисні і багато садівники вирощують його успішно багато років. Однак, його можуть вражати деякі хвороби, з якими необхідно негайно розпочинати боротьбу. Сьогодні розповімо про головні хвороби персика і як з ними впоратися.

Клястероспоріоз персика

Це грибна хвороба, якою вражаються всі породи кісточкових, але особливо персик. Він вражає ростові і квіткові бруньки, листя, плоди, пагони і гілки.

фунгіцид СтражРозвиваючись між лусочками бруньок, гриб вбиває їх і проникає в пагони. В бруньках і пагонах з'являються пурпурові або червоно-бурі плями.

Уражена кора лопається, утворюються виразки з виділенням камеді (клейка речовина бурштинового кольору). Тканини навколо ранки розростаються утворюючи здуття, на поверхні яких з'являються ознаки захворювання у вигляді темного нальоту.

Гриб зимує у вигляді міцелію в корі і деревині, уражених пагонах, уражених бруньках, язвочках і камеді. Саме вони є джерелами первинного зараження рано навесні. Спори дуже дрібні. Вчені вважають, що в одному грамі їх кілька мільйонів! Вони легко розносяться тваринами і людиною.

Гриб протягом сезону дає багато поколінь. Зараження відбувається вже при температурі 5-6 градусів в місцях ураження кори морозом, знаряддями праці, комахами, птахами, людиною, градом і триває практично весь рік. Шкода від цієї хвороби велика. Клястероспоріоз ослаблює дерева (страждають спочатку гілочки, потім скелетні гілки і все дерево), псується урожай.

Обробки персика такими препаратами як Гарт, хлорокис міді або Страж допоможуть позбутися від клястероспоріозу персика.

Кучерявість листя персика

Хвороба поширена в усіх районах вирощування персика. фунгіцид Хорус

Ознаки захворювання з'являються навесні, відразу після розпускання листя. Уражені листки стають кучерявим, з хвилястою поверхнею, товщають, втрачають еластичність, стають ламкими. Уражені частини стають жовтувато-червоними або світло-зеленими. Такі листки незабаром засихають і обпадають. При сильному розвитку хвороби дерево повністю скидає все хворі листя і оголюється.

Скидання листя призводить до того, що дерево не отримує харчування і з часом воно скидає і плоди. Урожай поточного року втрачається повністю. Хворі дерева відстають від здорових в рості і розвитку, а взимку сильно страждають від низьких температур, так як не було накопичено необхідних поживних речовин і дерево до зими не підготувалося.

Зимують спори курчавості листя між лусочками бруньок, в ураженому опалому листі, що навесні, особливо під час сирої і прохолодної погоди, викликають нове зараження листя і пагонів. Позбутися від кучерявості листків персика допоможуть обробки препаратами мідний купорос, Хорус або Енжіо.

Плодова гниль персика

Вона вражає плоди, поступово викликаючи їх повне загнивання. Перші гнилі плоди зазвичай з'являються дуже рано, в червні, але масового розвитку хвороба досягає до моменту повного дозрівання врожаю.

Зараження відбувається в місцях пошкодження плодів комахами, градом, гілками, знаряддями праці тощо. Часто здорові плоди заражаються від хворих.фунгіцид Світч

Спочатку плодова гниль проявляється у вигляді невеликих бурих плям, які розростаються і поступово охоплюють значну частину плода. Утворюються невеликі подушечки сірого кольору, які розташовуються на поверхні плода концентричними колами. Вони і є джерелами зараження інших плодів. Загнилі персики обсипаються з дерева. Якщо не вести боротьбу зі шкідливими комахами і хворобами, то можна втратити весь урожай.

Опалі плоди можуть стати джерелами первинного зараження плодів персика та інших культур в наступному році.

Від плодової гнилі персика рекомендуємо застосовувати ефективний фунгіцид Свитч.

Як захистити персик від хвороб - читайте більше в нашій статті.

Крім основних хвороб, персики уражуються борошнистою росою, плямистостями листя і іншими захворюваннями. Все це говорить про необхідність проведення інтенсивних заходів захисту персикових дерев.

У нашому інтернет магазині великий вибір фунгіцидів з доставкою по Україні.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*