Павутинний кліщ: як розпізнати та як боротися?

Павутинний кліщ: як розпізнати та як боротися?

13 августа 2018

Часто в бесідах квітникарів можна почути «У мене чомусь пропадає квітка», або «Квіти чимось захворіли». Як прикро та боляче, коли улюблена рослина починає хворіти, чахне та в’яне. Скільки любові та турботи ми вкладаємо в кожний росточок, як радіємо коли він приживається та вперше розквітає.

Один з самих страшних ворогів квіткових рослин – павутинний кліщ. Сьогодні ми навчимося його виявляти та дізнаємося, як знищити павутинного кліща.

Як павутинний кліщ попадає на наші кімнатні або садові рослини?

pautinnyi-klesht-2

Справа в тому, що цей шкідник дуже мобільний: його можна «принести» до квартири на одязі, він може «залетіти» з вітром через відкриті вікна, може «приїхати» з букетом, зібраним у лісі або спокійненько чекати нагоди у купленому ґрунті для квітів, який був куплений на стихійних точках. Тому, по-перше, купуйте ґрунт для рослин тільки хорошої якості та у спеціалізованих магазинах.

Розмір павутинного кліща від часток міліметра до одного-двох міліметрів, тому побачити цього шкідника практично неможливо. Виявити його можна уже тоді, коли він встигне завдати великої шкоди вашим рослинам. Самка павутинного кліща здатна за раз відкласти до 200 яєць, час дозрівання молодих кліщів максимум 20 днів. А протягом року може змінитися до двадцяти поколінь.

Особливо активно розмножується павутинний кліщ влітку, коли дуже спекотно та при зниженій вологості повітря. Взимку розмножування припиняється, але з приходом тепла активується з подвійною силою.

На щастя, зараз існує безліч ефективних препаратів від павутинного кліща. Наприклад, Актеллік препарат, який має просто магічний, сильний ефект. Він моментально вражає павутинного кліща та інших павукоподібних шкідників. Якщо ви перепробували багато способів боротьби з павутинним кліщем, і нічого не допомогло – треба купити Актеллік. Але не забувайте – проводьте обробку квітів на вулиці або у приміщені, де хороша витяжка та вентиляція.

Як визначити, що рослини уражені павутинним кліщем?павутинний кліщ

До раціону цієї ненажерливої істоти входить до двохсот видів рослин. І, як ми уже зрозуміли, найважливіше – не проґавити перші ознаки ураження павутинним кліщем. Цей паразит буквально витягає з рослини всі соки, руйнуючи її на клітинному рівні. Як результат – не виробляється фотосинтез, рослина слабішає, починає хворіти та гине. Первинно сліди присутності павутинного кліща можна виявити на тильній стороні листочків. Спочатку це будуть біленьки нальоти, цяточки, які згодом темніють. Лист почне деформуватися, побіліє, скрутиться та відпаде.

На ділянках, які сильно уражені, можна помітити тоненьку павутину. Там як раз живе та розвивається колонія павутинного кліща. Доречі, павутинний кліщ не тільки знищую рослини, але ще й переносить віруси і сіру гниль.

Що робити для профілактики від павутинного кліща?


Від павутинного кліща можна використовувати колоїдну сірку. Вона є хорошим препаратом для профілактики грибкових захворювань та допоможе при перших проявах ураження павутинним кліщем.

Зверніть увагу на інсектицид широкого спектру дії Актара. Препарат рекомендується для обприскування та внесення в ґрунт. Має добру сумісність з іншими препаратами та показує хороші результати у боротьбі з павутинним кліщем.

І наостанок – будьте завжди пильними та уважними, головне – не пропустити появи павутинного кліщу на ваших рослинах.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*