Перець: як виростити ранній урожай

20 ноября 2020
Перець - одна з найбільш теплолюбних культур, тому виростити хороший ранній урожай у відкритому грунті - завдання непросте. Але все можливо, якщо правильно за ним доглядати.
Хороші врожаї перцю можна отримати в теплиці. А щоб вирощувати цю культуру в відкритому грунті, треба вибирати найбільш ранні сорти.
Кращі сорти раннього високоврожайного перцю
Прізма F1, Самандер F1, Сіндерелла F1
![]() | ![]() | ![]() |
Вирощування перцю
Перець любить велику кількість світла і тепла, тому йому треба відводити в городі найсвітліше місце. І найтепліше, тому ідеально, якщо з північної сторони від грядок з перцем будуть рости якісь високорослі культури. Наприклад, кукурудза, кучерява квасоля на опорах, огірки на шпалері або індетермінантні томати - вони досягаю висоти 1,5-2 м. Ці рослини прикриють перець від холодних північних вітрів і забезпечать йому необхідний мікроклімат на грядці. Також можна посадити перець з південного боку будинку.
Комфортне існування перцю забезпечить мульча з соснової кори - вона буде відображати сонячні промені, не даючи грунту надмірно перегріватися, убереже ґрунт від швидкого висихання, довго утримуючи в ньому вологу. А в сильні дощі забере на себе надлишки і збереже рослини від надлишку вологи.
Посадка перцю
Оскільки перець - культура теплолюбна і дозріває він довго, вирощують його тільки через розсаду.
Насіння на розсаду висівають в 2 терміни, в залежності від часу дозрівання:
- пізні сорти - в кінці січня – на початку лютого,
- середньостиглі і ранні сорти - на початку березня.
Перед посівом насіння перцю корисно замочити на 20 хвилин в теплій воді (близько 40С), а потім опустити на пару хвилин в холодну воду - це загартує майбутні рослини і допоможе позбавити від вірусів.
Насіння можна висівати відразу, але надійніше їх проростити - загорнути у вологу тканину і покласти в тепле місце. Як тільки наклюнутся корінці, можна сіяти. Заодно ви отбракуете несхоже насіння.
Перець дуже не любить пересадку, тому висівайте його відразу в касети для розсади або торф'яні горщики на глибину 1-2 см.
З висадкою розсади у відкритий грунт поспішати не треба - для гарного росту потрібна температура близько 15-20С. Можна посадити і раніше під укриття агроволокном - воно захистить від заморозків.
При посадці важливо не заглибити стебло - воно повинно залишатися на тому ж рівні, на якому було в горщику. Пересаджувати треба акуратно, щоб кому землі не розвалився і не пошкодилися корінці - перець цього дуже не любить.
Відстань між рослинами повинна бути 25 см - як в ряду, так і між рядами. Це потрібно, щоб рослини не затінювали одна одну. Ми ж пам'ятаємо, що перець любить велику кількість світла.
Догляд за перцем у відкритому грунті
Догляд за перцем включає в себе 4 важливих прийомів: регулярний полив, підживлення, розпушування і формування кущів.
1. Полив. Перець любить, щоб грунт був вологим постійно - від посухи у нього обпадають зав'язі. Поливати його можна 1 раз в тиждень і краще дощуванням - зі шланга з розпилювачем, щоб вода потрапляла на листя. Томатам це категорично протипоказано, а ось перець такий душ дуже поважає. Норма - 3-4 л на кв.м.
2. Підживлення. За літо перцю у відкритому грунті потрібно 2 підгодівлі:
- через 2 тижні після висадки розсади: по 2 чайні ложки сечовини і подвійного суперфосфату на 10 л води - 1 л на кущ,
- коли утворюються зав'язі: 2 чайні ложки аміачної селітри, 5 чайних ложок подвійного суперфосфату і 4 чайні ложки сульфату калію на 10 л води - 1 л на кущ.
5 основних хвороб перцю: як з ними боротися?
3. Розпушування. Перець дуже любить пухкий грунт - коли його коріння дихає, рослина краще засвоює поживні речовини і дає рясні врожаї. Тому рихлити грядки треба мінімум 1 раз в тиждень на глибину 5-7 см.
4. Формування кущів. У перців, на відміну від томатів, проблем тут немає - їх всі формують однаково, в 3-4 пагони, залишаючи самі нижні пасинки. Всі інші пасинки треба видаляти.
А ще у перцю корисно прищипнути найпершу квітку - тоді цвітіння буде рясним і урожай вище.
Збір врожаю перцю
У перцю є два ступені зрілості:
- технічна - коли плоди досягли типового для сорту розміру, але ще не забарвилися,
- біологічна - коли плоди повністю дозріли і забарвилися в свій сортовий колір.
Біологічна зрілість зазвичай настає через місяць після технічної - це дуже великий термін, під час якої рослина витрачає багато сил на дозрівання плодів.
Тому плоди потрібно прибирати в технічній стиглості. Перець, як відомо, чудово дозріває в будинку, в теплі, хоча його можна використовувати і недозрілими - і для їжі, і для заготовок. В цьому випадку рослині не доведеться витрачати сили на дозрівання перших плодів, і воно зможе видати їх набагато більше.
Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий