Перець: як виростити ранній урожай

Перець: як виростити ранній урожай

20 ноября 2020

Перець - одна з найбільш теплолюбних культур, тому виростити хороший ранній урожай у відкритому грунті - завдання непросте. Але все можливо, якщо правильно за ним доглядати.
Хороші врожаї перцю можна отримати в теплиці. А щоб вирощувати цю культуру в відкритому грунті, треба вибирати найбільш ранні сорти.

Кращі сорти раннього високоврожайного перцю

Прізма F1, Самандер F1, Сіндерелла F1

перець Прізма F1перець Самандер F1перець Сіндерелла F1


Вирощування перцю

Перець любить велику кількість світла і тепла, тому йому треба відводити в городі найсвітліше місце. І найтепліше, тому ідеально, якщо з північної сторони від грядок з перцем будуть рости якісь високорослі культури. Наприклад, кукурудза, кучерява квасоля на опорах, огірки на шпалері або індетермінантні томати - вони досягаю висоти 1,5-2 м. Ці рослини прикриють перець від холодних північних вітрів і забезпечать йому необхідний мікроклімат на грядці. Також можна посадити перець з південного боку будинку.
Комфортне існування перцю забезпечить мульча з соснової кори - вона буде відображати сонячні промені, не даючи грунту надмірно перегріватися, убереже ґрунт від швидкого висихання, довго утримуючи в ньому вологу. А в сильні дощі забере на себе надлишки і збереже рослини від надлишку вологи.

Посадка перцю

Оскільки перець - культура теплолюбна і дозріває він довго, вирощують його тільки через розсаду.
Насіння на розсаду висівають в 2 терміни, в залежності від часу дозрівання:

Перед посівом насіння перцю корисно замочити на 20 хвилин в теплій воді (близько 40С), а потім опустити на пару хвилин в холодну воду - це загартує майбутні рослини і допоможе позбавити від вірусів.торф'яні горщики
Насіння можна висівати відразу, але надійніше їх проростити - загорнути у вологу тканину і покласти в тепле місце. Як тільки наклюнутся корінці, можна сіяти. Заодно ви отбракуете несхоже насіння.
Перець дуже не любить пересадку, тому висівайте його відразу в касети для розсади або торф'яні горщики на глибину 1-2 см.
З висадкою розсади у відкритий грунт поспішати не треба - для гарного росту потрібна температура близько 15-20С. Можна посадити і раніше під укриття агроволокном - воно захистить від заморозків.
При посадці важливо не заглибити стебло - воно повинно залишатися на тому ж рівні, на якому було в горщику. Пересаджувати треба акуратно, щоб кому землі не розвалився і не пошкодилися корінці - перець цього дуже не любить.
Відстань між рослинами повинна бути 25 см - як в ряду, так і між рядами. Це потрібно, щоб рослини не затінювали одна одну. Ми ж пам'ятаємо, що перець любить велику кількість світла.

Догляд за перцем у відкритому грунті

Догляд за перцем включає в себе 4 важливих прийомів: регулярний полив, підживлення, розпушування і формування кущів.
1. Полив. Перець любить, щоб грунт був вологим постійно - від посухи у нього обпадають зав'язі.  Поливати його можна 1 раз в тиждень і краще дощуванням - зі шланга з розпилювачем, щоб вода потрапляла на листя. Томатам це категорично протипоказано, а ось перець такий душ дуже поважає. Норма - 3-4 л на кв.м.
2. Підживлення. За літо перцю у відкритому грунті потрібно 2 підгодівлі:

5 основних хвороб перцю: як з ними боротися?


3. Розпушування. Перець дуже любить пухкий грунт - коли його коріння дихає, рослина краще засвоює поживні речовини і дає рясні врожаї. Тому рихлити грядки треба мінімум 1 раз в тиждень на глибину 5-7 см.карбамід (сечовина)
4. Формування кущів. У перців, на відміну від томатів, проблем тут немає - їх всі формують однаково, в 3-4 пагони, залишаючи самі нижні пасинки. Всі інші пасинки треба видаляти.
А ще у перцю корисно прищипнути найпершу квітку - тоді цвітіння буде рясним і урожай вище.

Збір врожаю перцю

У перцю є два ступені зрілості:

Біологічна зрілість зазвичай настає через місяць після технічної - це дуже великий термін, під час якої рослина витрачає багато сил на дозрівання плодів.
Тому плоди потрібно прибирати в технічній стиглості.  Перець, як відомо, чудово дозріває в будинку, в теплі, хоча його можна використовувати і недозрілими - і для їжі, і для заготовок. В цьому випадку рослині не доведеться витрачати сили на дозрівання перших плодів, і воно зможе видати їх набагато більше.
Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*