Підготовка до нового городнього сезону: коли краще купувати насіння?

Підготовка до нового городнього сезону: коли краще купувати насіння?

6 декабря 2018

Підготовкою до весняної посівної досвідчені дачники починають займатися ще з осені. Хоча основний обсяг закупівель доводиться на кінець зими і весну. Більш раннє придбання посівного матеріалу має досить багато переваг, щоб купувати насіння восени або взимку. Нові посадки зазвичай плануються ще в період збирання врожаю, також на початку зими ще свіжі в пам'яті успіхи і провали минулого сезону, і тому скласти список вподобаних культур і сортів нескладно.

До весни багато нюансів вже забуваються, і піддавшись загальному ажіотажу, ми часто робимо непотрібні покупки і закуповуємо насіння в кількості, якого вистачило б на весь садівничий кооператив. Осінь та зима - найкраща пора для проведення ревізії своїх запасів насіння: заготовлених в цьому році і тих, що залишилися з минулих років. Потрібно переглянути всі пакетики, щоб з'ясувати, яке насіння є в наявності, який у них термін придатності і викинути всі старі і зіпсовані.semena-kupit-1

Може виявитися, що їх з надлишком вистачить не на один рік, і підкупити потрібно буде лише новинки. Саме в осінньо-зимовий період, коли спеціалізовані магазини закуповують свіже насіння оптом від виробника, у продажу представлений найширший асортимент всіх культур і сортів, більшість з яких до весни вже розкуплять більш спритні дачники.

А торішнє насіння починає продаватися зі знижками, оголошуються акції і розпродажі, так що восени та взимку якісне насіння можна придбати набагато дешевше, ніж в пік продажів.

Восени та взимку вибір насіння відбувається без поспіху, більш ґрунтовно, що дозволяє формувати свій «насіннєвий фонд» поступово, а це менш болісно для сімейного бюджету. Ще один плюс - кваліфіковані консультації продавців, які навесні нарозхват, і просто не встигають спілкуватися з покупцями стільки часу, скільки тим б хотілося. Не потрібно витрачати час і нерви на очікування. У нашому магазині настільки великий вибір насіння, що краще заздалегідь складіть перелік необхідних сортів, бо спокус дуже багато.

Як обрати якісне насіння?semena-kupit-2

Купувати насіння варто тільки в перевірених магазинах, в яких цей товар якісніший, так як вони піклуються про свою репутацію і в них дотримується оптимальний режим зберігання. Перед покупкою вивчайте маркування пакетиків, де повинні бути вказані:

Відсутність цієї інформації - серйозний привід для відмови від покупки.

Купуйте насіння в необхідній кількості, не закуповуйте їх про запас. При купівлі насіння томатів, огірків і перцю вибирайте гібриди, які завжди дадуть хороший врожай навіть в складних погодних умовах. 

Як правильно зберігати насіння?semena-kupit-4

Це дуже важливий фактор для отримання великого врожаю. Основні умови, що дозволяють зберегти насіння до весни в належному стані - знайти для них сухе місце, де не буде температурних перепадів. Після проведеної ревізії насіння сортують по пакетиках, зроблених з паперу, або насипають їх в тканинні мішечки, і обов'язково вказують сорт і час збору.  Насіння добре зберігаються при кімнатній температурі.

Від надмірної вологості насіння може запліснявіти або прорости, і використовувати його ви не зможете. Саме з цієї причини не слід зберігати їх у ванній кімнаті, на кухні або на дверцятах холодильника, де від зміни температур при відкриванні холодильника всередині пакетика можуть утворитися крапельки води. У холодильнику, та й то тільки в нижньому овочевому відділі, зберігають насіння лише моркви і цибулі, у яких від цього навіть підвищується схожість.

semena-kupit

Зате насінню багаторічних квітів саме там місце - їм необхідний період стратифікації, як в природних умовах. Не залишають насіння на зиму в плодах гарбуза, патисонів і кабачків - вони вже в січні можуть прорости всередині овочів, а це дуже рано. Ці насіння заготовляють восени. Необхідно знати і терміни зберігання різного насіння: якщо у гарбузових культур насіння зберігає схожість протягом 6-8 років, у бобових і томатів - 5-6 років, то у ріпчастої цибулі, кропу, м'яти та інших культур вона скорочується до 2-3 років , а у селери всього до 1-2 років.

Тому обов’язково перевірте строки зберігання насіння, яке у вас є та по необхідності купіть свіже. У нас великий вибір якісного насіння овочів, квітів та пряних трав самої високої якості.

Ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*