Підживлення для розсади томатів: види та графіки

Підживлення для розсади томатів: види та графіки

28 февраля 2023

Розсада навіть ранніх культур потребує систематичних підживлень, тому що в ґрунті містяться не всі необхідні молодим рослинам елементи. Без якісних добрив підготувати здорову розсаду, яка проводить у домашніх умовах півтора-два місяці, складно. У статті розповімо як, чим і коли підгодувати розсаду томатів, щоб отримати хороший урожай.

Види підживлення розсади томатів

Видів добрив та способів їх внесення величезна кількість.
Багато городників, за відсутністю кращого або просто для економії, вважають за краще використовувати ті ж добрива, що і для підживлення в період вегетації на грядках, застосовуючи з цією метою звичайні мінеральні склади: кальцієву або калійну селітру, суперфосфат, сірчанокислий калій та магній, сечовину та нітроамофоску.

Мінеральні добрива, звичайно, ефективні при підживленні дорослих кущів, проте при надмірній концентрації вони можуть завдати шкоди молодим сіянцям. Помилившись із дозуваннями, ви не тільки не досягнете потрібного результату, але й можете просто занапастити посіви.

Тому для підкормки розсади томатів краще зупинитися на використанні рідких комплексних мінеральних або органічних добрив: Стимул NATURAL для томатів, перцю, баклажанів, органічне добриво Джерело для томатів або добриво для овочевих культур Хелпрост.

Стимул NATURAL для томатів, перцю, баклажанів

органічне добриво Джерело для томатівдобриво для овочевих культур Хелпрост

Переваги застосування рідких добрив для розсади томатів:

1. Рідка форма набагато швидше засвоюється будь-якими рослинами, у тому числі, розсадою з ніжною кореневою системою, що тільки формується.
2. Рідкі добрива набагато безпечніші для кореневої системи рослин. Вони рівномірно розподіляються по всьому обсягу ґрунту, не викликаючи критичних концентрацій на окремих ділянках.
3. Тільки комплексні засоби здатні повністю задовольнити запити розсади. У їх складі всі необхідні поживні речовини та мікроелементи, про які зазвичай забувають при підживленні.

Графік підживлення помідорів

Томати мають отримувати харчування різноманітне, збалансоване та вчасно. Важливо витримувати графік підгодівлі, адже кожне внесення добрив прив’язано до певних етапів розвитку розсади.
У середньому при вирощуванні в кімнатних умовах протягом 50-55 днів її підгодовують 4-5 або, як мінімум, 3 рази:

Основні правила внесення підживлення томатів

1. Кореневі підживлення завжди проводяться після поливу (не менше ніж через 2-3 години).
2. При позакореневому внесенні добрив необхідно зволожувати усі листові пластини зверху та знизу.
3. Не підгодовують томати хворі. Як визначити якого елемента не вистачає розсади за ознаками та що робити – читайте за посиланням.
4. Після підживлення та поливу для прискорення обмінних процесів у корінні бажано трохи розпушити грунт.

Правильне підживлення розсади томатів – це не єдиний, але дуже важливий інструмент при вирощуванні розсади томатів. Від якості добрив багато в чому залежить стан розсади та її подальше зростання після висадки у відкритий ґрунт.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*