Помідор починається з розсади

Помідор починається з розсади

8 января 2021

Точну кількість всіх сортів томатів не назве ніхто. Таке різноманіття - результат великої роботи талановитих селекціонерів, городників-любителів, які збирають величезні колекції насіння аматорських томатів. На українському ринку один з найбагатших асортиментів томатів на будь-який смак і колір представлений у ТМ GL SEEDS.

Вибір сорту і терміни посадки

Питання вибору сорту томату, що ідеально підходить для умов конкретної ділянки, - завдання досить складне, але від цього більш цікаве. Як говорив І. Мічурін: «Сорт вирішує успіх справи», але успіх залежить ще від багатьох факторів: складу грунту, його структури, розміщення ділянки, її освітленості, родючості, поливу, можливості в догляді за городом.

Кращі сорти томатів GL SEEDS:

томат Банан Червоний, томат Білий Налив, томат Рожевий Конус

томат банан червонийтомат білий наливтомат рожевий конус


Запорукою гарного врожаю томатів є якісна розсада. Вирощування розсади томатів проходить в два етапи:
 • посів насіння на розсаду,
 • висадка розсади у відкритий грунт.

Грунт для розсади томатів

Кращим грунтом для розсади томатів є пухкий, живильний субстрат, який добре пропускає вологу.
Читайте більше в статті Яким повинен бути грунт для розсади.

Підготовка насіння і ємностей

Зазвичай наявні в продажу насіння вже протравлені. Про це буде замітка на упаковці, та й видно по самому насінню (воно зазвичай забарвлене). Якщо ж насіння томатів не оброблене, то, щоб уникнути передачі вірусних захворювань, бажано провести його знезараження в розчині Фітоспорін-М. Далі його промивають і замочують у розчині біологічно активних речовин (епін, гумат, циркон).

касети для розсади
Потім насіння висіваються в ємності: стаканчики або касети для розсади. Основна вимога до розсадної тари - наявність дренажних отворів в дні. Насіння томатів поміщаються на глибину 1-1,5 см, ємності прикривають плівкою або склом і ставлять у тепле темне місце (23-25 градусів).


Підготовлене насіння томатів проростає швидко, за цим треба уважно стежити, щоб не пропустити моменту, коли потрібно розсаду пікірувати - при появі одного-двох справжніх листочків.


Після пікіровки рослини поливають, злегка притіняють на пару днів і підвищують нічну температуру до 11-14 градусів. Це сприяє збільшенню листового апарату, прискоренню цвітіння і утворення плодів.


Полив розсади томатів слід проводити в міру необхідності, намагаючись не заливати рослини (корінню потрібне повітря) і для профілактики чорної ніжки. Поливати потрібно лише тоді, коли грунт став майже сухий, але не допускаючи в'янення розсади. Воду для поливу найкраще використовувати теплу і м'яку.


Якщо сіянці відстають у рості, поливи поєднують з підгодівлею, використовуючи переважно готові добрива на основі біогумусу. Такий режим вирощування розсади для підвіконь і плівкових теплиць на сонячному обігріві дозволяє отримати якісну розсаду, з хорошими корінням і високим потенціалом врожайності.
Чим підгодувати томати під час цвітіння - читайте в статті.


Бажаємо вам доброго здоров'я і хороших урожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*