Попелиця на смородині: ефективні методи боротьби та профілактики

Попелиця на смородині: ефективні методи боротьби та профілактики

20 мая 2020

Дрібна, практично невидима попелиця (тля) входить в категорію найбільш грізних комах-шкідників з-за своєї неприємної звички нишком пити соки рослин. Причому, як на відкритому повітрі, так і у теплицях, і навіть у квартирах. Не дивно, що способів часткового або повного знищення розроблено предостатньо, залишилося тільки вибрати. Про попелиці на кущах смородини і аґрусу, і про те, як її звідти вижити, буде ця стаття.

Смородинові і аґрусові попелиці – маленькі комахи. Їх розміри, як правило, не перевищують 2-3 мм. Колір зелений, маскувальний, щоб пильний садівник не відразу розгледів колонію цієї зарази на зелених пагонах.

Характерними ознаками розмноження попелиці на смородині є: скручування листя, викривлення молодих пагонів і, власне, наявність на них комах.

Як позбутися попелиці на смородині та аґрусі?

Боротьбу треба вести на знищення, тому до цього питання потрібно поставитися серйозно. Ось для чого наші бабусі поливали рано по весні кущі гарячою водою з лійки. Проливати потрібно добре, до моменту набухання бруньок, коли ще є нічні заморозки. Частина яєць змиється, а ті личинки, що вилупляться від теплої води, замерзнуть на морозі.

У травні настає пік розвитку шкідника, якщо він помічений, боротьбу починати треба негайно. Оскільки травень – час цвітіння і зав'язування плодів, використовуйте обережно інсектициди, дотримуйтесь інструкцій, зазначених на упаковці.

Ефективні препарати від попелиці:

Актара, Актеллик, Колібріс.

актараактеллікколібріс

Можна обробити смородину або аґрус настоєм тютюнової пилу.

Як використовувати тютюновий пил

прочитайте в цій статті.

тютюновий пил

Профілактика попелиці на смородині

Це, мабуть, сама важлива частина боротьби, оскільки раз і назавжди позбутися від попелиці неможливо. Але можна профілактичними заходами значно знизити популяції попелиці.

Посадіть поруч зі смородиною кріп, кінзу, моркву, кмин, аніс, гречку чи інші зонтичні. Під час цвітіння вони привернуть увагу корисних комах – сонечок, турунів, журчалок та інших, які знищать тлю.

Також посадіть рослини-репеленти, запах яких впливає на тлю дуже негативно: м'ята, меліса, лаванда, майоран, чебрець, кінза, базилік, різні види цибулі і часник.

Якщо залишилася розсада томатів, можна посадити її біля кущів смородини або аґрусу – запах томатів відлякає тлю.

Читайте у статті: Як правильно підгодувати смородину та аґрус

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*