Попелиця на трояндах і способи боротьби з нею

13 мая 2020
Справжня прикраса саду, троянди, як і інші рослини, пошкоджуються шкідниками, і попелицями (тлями) також. Як визначити, що ваші троянди вражені попелицею? Як боротися з нею? Поговоримо в цій статті. Адже саме попелиці приписують поширення більше половини відомих фітопатогенних вірусів.
Зовнішні ознаки ураження попелицею
- Попелиця висмоктуює соки з рослини, тому деформуються бутони та верхні пагони. Часто пошкодження починаються зі згортання листя.
- Вся рослина покривається рідким блискучим нальотом з солодкуватим смаком. Це улюблений об'єкт харчування чорних садових мурашок.
Як боротися з садовими мурашками читайте у статті.
- Якщо мурах стало занадто багато, це свідчить про приліт або відродженні яєць колонії попелиць.
Як боротися з попелицею на трояндах?
Якщо попередити навала попелиці не вдалося і використання спеціальних препаратів неминуче, то застосовуйте тільки якісні інсектициди проти попелиці, препарати контактної дії. Вони потрапляють в травневу систему комах-шкідників та викликають отруєння і, як результат – загибель шкідника.
Найбільш дієвими є кишково-контактні препарати Актеллік, Децис, Актофіт. Такі препарати як Актара або Конфідор Максі ефективні при внесенні в ґрунт і обприскуванні вегетуючих рослин.
![]() | ![]() | ![]() |
Профілактичні заходи захисту від попелиці на трояндах
Нажаль, одноразовою обробкою вже хворих рослин, ви не позбавитесь від попелиці. Обстежуйте регулярно кущі та проводьте профілактичні заходи з метою захисту від ураження шкідниками, включаючи тлю.
Профілактика також полягає в тому, щоб вибрати правильну ділянку для посадки троянд, її освітлення, полив та підживлення. І до троянд у цьому питанні повинно бути особливе ставлення. Їм необхідний:
- систематичний огляд з метою виявлення шкідників,
- видалення засохлих листя і відцвілих келихів троянд, обрізка хворих, ослаблених пагонів, які найчастіше уражаються шкідниками і хворобами,
- періодично (раз на місяць) обмивши рослин чистою водою або мильними розчинами. Попелиця малорухома і при змиві струменем води, як правило, назад не повертається, гине.
Що робити, щоб троянди пишно цвіли читайте у статті.
Не забувайте – у попелиці є природні вороги, це божі корівки, журчалки, щипавки, жужелиці, золотоглазки, наїзники, клопи-довгоносики. Також птахи, які оселяться у вашому саду, не обійдуть своєю увагою цього шкідника. Посадіть рослини-інсектициди: кріп, нагідки, чорнобривці, піжма, лаванда, чебрець та інші. Звичайно, ці заходи повністю не знищать тлю, але природний баланс між кількістю корисних і шкідливих комах зіграє певну роль у захисті троянд від попелиці та інших шкідників.
Обприскуйте уражені рослини увечері, коли корисні комахи (бджоли, оси, божі корівки, джмелі та інші) закінчують свій трудовий день.
Бажаємо вам успіху!
Комментарии
Напишите ваш комментарий