Попелиця на трояндах і способи боротьби з нею

Попелиця на трояндах і способи боротьби з нею

13 мая 2020

Справжня прикраса саду, троянди, як і інші рослини, пошкоджуються шкідниками, і попелицями (тлями) також. Як визначити, що ваші троянди вражені попелицею? Як боротися з нею? Поговоримо в цій статті. Адже саме попелиці приписують поширення більше половини відомих фітопатогенних вірусів.

Зовнішні ознаки ураження попелицею


Як боротися з садовими мурашками читайте у статті.

Як боротися з попелицею на трояндах?

Якщо попередити навала попелиці не вдалося і використання спеціальних препаратів неминуче, то застосовуйте тільки якісні інсектициди проти попелиці, препарати контактної дії. Вони потрапляють в травневу систему комах-шкідників та викликають отруєння і, як результат – загибель шкідника.

Найбільш дієвими є кишково-контактні препарати Актеллік, Децис, Актофіт. Такі препарати як Актара або Конфідор Максі ефективні при внесенні в ґрунт і обприскуванні вегетуючих рослин.

актеллікдецисактофіт

Профілактичні заходи захисту від попелиці на трояндах

Нажаль, одноразовою обробкою вже хворих рослин, ви не позбавитесь від попелиці. Обстежуйте регулярно кущі та проводьте профілактичні заходи з метою захисту від ураження шкідниками, включаючи тлю.

конфідор максі

Профілактика  також полягає в тому, щоб вибрати правильну ділянку для посадки троянд, її освітлення, полив та підживлення. І до троянд у цьому питанні повинно бути особливе ставлення. Їм необхідний:


Що робити, щоб троянди пишно цвіли читайте у статті.

Не забувайте – у попелиці є природні вороги, це божі корівки, журчалки, щипавки, жужелиці, золотоглазки, наїзники, клопи-довгоносики. Також птахи, які оселяться у вашому саду, не обійдуть своєю увагою цього шкідника. Посадіть рослини-інсектициди: кріп, нагідки, чорнобривці, піжма, лаванда, чебрець та інші. Звичайно, ці заходи повністю не знищать тлю, але природний баланс між кількістю корисних і шкідливих комах зіграє певну роль у захисті троянд від попелиці та інших шкідників.

Обприскуйте уражені рослини увечері, коли корисні комахи (бджоли, оси, божі корівки, джмелі та інші) закінчують свій трудовий день.

Бажаємо вам успіху!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*