Посадка троянд восени: коли і як правильно садити

Посадка троянд восени: коли і як правильно садити

25 июля 2019

Троянда – саме прекрасне створіння з усіх квітів. Не дарма її називають королевою саду, адже вона наділена яскравою і помітною красою, яка залишає незгладимий слід у душі. Але перед тим як завести її в своєму саду, садівники задаються питанням, чи можна садити троянди на дачі восени, як правильно проводити процедуру, які існують особливості і правила осінньої посадки. Всі відповіді на ці запитання нижче!

Коли садити троянди восени?

Багато садівників, особливо початківці, замислюються, чи можна садити троянди восени. Відповідь однозначна: осінь – ідеальний час для посадки троянд. Для цього підходить і температура і вологість, і стан ґрунтового субстрату.посадка троянд восени
Що стосується конкретних термінів, коли краще садити троянди восени, то найчастіше висадкою саджанців починають займатися у вересні і закінчують наприкінці жовтня. У будь-якому випадку все залежить від місця вашого проживання та особливостей клімату, а саме, коли у вас починаються перші заморозки. Як правило, посадку троянд восени рекомендується провести за 20-30 днів до перших заморозків. За цей час молодий саджанець встигне добре вкоренитися, додатково наростити корінці і підготуватися до зимівлі. А ви не повинні забути підготувати троянди до зими, а саме - правильно їх вкрити.
Ідеальна температура для вкорінення троянд +10+15 градусів, при цьому нічна температура не повинна знижуватися нижче +5. Саме при таких умовах активно зростає коренева система, а бруньки залишаються в сплячому режимі. А ось більш пізня посадка троянд восени (коли температура знижується нижче +5) небажана навіть для саджанців із закритою кореневою системою, так як в цьому випадку рослина може просто не встигнути вкоренитися на новому місці і вимерзнути взимку.
Те ж саме стосується занадто ранньої посадки в кінці літа (серпні), в цьому випадку рослина може встигнути рушити в ріст і перші морози також знищать молодий саджанець.

Переваги посадки троянд восени

Сказати, коли краще садити троянди - навесні або восени, досить важко, і думки різняться. Деякі вважають, що висаджувати саджанці потрібно тільки навесні, інші, наприклад, впевнені, що найкращий час - осінь.

посадка троянд восени

Важливо відзначити, що троянди, посаджені навесні, вимагають більш ретельного догляду: саджанці після посадки потрібно обов'язково притіняти від сонця, уважно стежити за вологістю ґрунту (особливо влітку, в спеку). Перевагою посадки троянд восени є той факт, що за осінь кореневій системі рослини вдається добре прижитися на новому місці, тому навесні відбувається більш рівномірний розвиток як надземної, так і кореневої частини рослини, в результаті кущі досить швидко формуються і починають цвісти.
Винятком є плетисті троянди, які цвітуть на дворічних стеблах.

Як посадити троянди восени?

Природно, перш за все потрібно вибрати гарні саджанці троянд, правильно підготувати місце для посадки і власне здійснити висадку куплених саджанців у відкритий ґрунт восени за всіма правилами і рекомендаціями, які будуть наведені нижче.

Яким має бути саджанець троянди і як його підготувати до висадки у відкритий ґрунт?

Саджанці троянд для посадки восени рекомендується купувати в спеціалізованих магазинах, розплідниках або на виставках. Тільки там ви зможете отримати всю інформацію про конкретний сорт і зможете бути впевнені, що ця інформація правдива.
Вибираючи троянди, ви повинні заздалегідь визначитися з їх групою або видом (чайно-гібридна, флорибунда, в'юнкі троянди) і конкретними сортами, виходячи з їх характеристик (колір, розміри, висота, стійкість до хвороб).

посадка троянд восени


Саджанці троянд можуть продаватися як з відкритими корінням, тобто з відкритою кореневою системою (ВКС), так і з закритою кореневою системою (ЗКС).
Краще, звичайно, купити саджанці троянд з закритою кореневою системою – вони можуть довго і добре зберігатися і їх приживлюваність, як правило, майже 100%.

Підготовка саджанців троянди до посадки

Саджанці троянд із закритою кореневою системою готувати до посадки якось спеціально не потрібно. Досить акуратно зняти упаковку, і


Місце посадки троянд

Яке ж місце вибрати в саду для створення розарію? Цілком очевидно, що майбутню королеву саду слід розмістити там, де її буде найкраще видно, наприклад, поруч з будинком або садовими доріжками. Троянди — це дуже світлолюбні рослини, які будуть добре рости, рясно цвісти і пахнути тільки на відкритих і сонячних ділянках (рекомендується 5-6 годин прямого сонячного світла в день). Деякі дачники вважають, що найкраще місце для посадки троянд — це те, де сонце буде освітлювати розарій від світанку до сутінків. Звичайно, знайти таке місце в саду досить важко, але в будь-якому випадку вам потрібно підібрати максимально освітлену ділянку. Однак, варто розуміти, що троянди не повинні перебувати під прямими сонячними променями цілий день (тим більше, якщо ви житель південного регіону), оскільки в таких умовах вони швидше будуть спадати, пелюстки їх будуть обгорати, забарвлення квіток бліднути, інакше кажучи, троянди будуть втрачати всю свою декоративність. Тому слід вибирати такі місця, де опівдні (у найбільшу спеку) буде хоча б легке притінення.

посадка троянд восени

Якщо троянди посадити в півтіні, то вони будуть тягнутися до світла (будуть витягуватись), мало цвісти і багато хворіти. А в тіні так і зовсім — повільно вмирати. Виняток становлять троянди ніжних забарвлень, які на яскравому сонці виглядають блідими, а також сорти, які швидко вигоряють (наприклад, майже всі сорти англійських троянд), щоб зберегти насичений колір. Кількість світла впливає і на стійкість до захворювань. Крім того, сонячне світло є важливим стримуючим чинником зростання і розвитку грибкових захворювань.
При цьому обрана ділянка повинна добре провітрюватися і одночасно бути добре захищеною від холодних висушуючих зимових північних вітрів, із-за яких троянда може сильно постраждати від зневоднення. Так, наприклад, буде чудово, якщо з північної сторони розарій буде прикритий стіною будинку або щільною посадкою з декоративних кущів або дерев. Плетисті троянди краще посадити біля арок, колон, альтанок, огорожі, поблизу стін і решіток, які вони в подальшому будуть обвивати.
Інакше кажучи, місце для троянд має бути відкритим, але не з північної сторони, де взимку троянди будуть висушувати холодні вітри. Що стосується висоти ділянки, то, звичайно, краще всього висаджувати троянди на більш високо розташованих місцях, які не так сильно охолоджуються, і до того ж у них не застоюється волога.
Троянда не любить надмірного достатку вологи і мокрих ґрунтів. У таких умовах коренева система рослини починає загнивати з-за нестачі кисню і рослина гине.
Якщо ви хочете зробити композицію з троянд, то цілком очевидно, що низькорослі сорти троянд треба розміщувати на передньому плані розарію (з південного боку), а більш високі (ті ж виткі) — на другому, т. е позаду них. У цьому випадку сонця буде вистачати всім.

Оптимальна відстань між кущами троянд

Що стосується відстані між саджанцями, то воно варіюється в залежності від різновиду троянди (але в будь-якому випадку королева саду любить вільний простір для зростання): посадка троянд восени

Загущення посадок призводить до розвитку грибних хвороб, більш того, ускладнює догляд за трояндами, особливо обрізання і розпушування. Садити дуже рідко теж непрактично, адже вам повинно бути зручно доглядати за кущами, в тому числі підв'язувати пагони, пригинати і вкривати кущі на зиму.  Оптимальніше всього садити троянди в розарії в 2-3 ряди в шаховому порядку.

Підготовка лунок (посадочних ям)посадка троянд восени

Глибина лунки повинна бути такою, щоб коріння не загиналися.
Після того як яма викопана, в неї засипається верхній родючий шар (перші 20-25 см), який змішується з покращувачами і розпушувачами ґрунту (піском, перегноєм, торфом і тп).

Посадка троянд у відкритий ґрунт

Підготовлену суміш внесіть в яму і ущільніте. Потім треба зробити поглиблення під розмір коренів. Восени троянди саджають трохи глибше, ніж вони росли в розпліднику, щоб оберегти їх від ранніх осінніх заморозків. В'юнкі троянди заглиблюють на 7 см для утворення додаткових коренів.
Покрокова інструкція посадки троянд восени у відкритий ґрунт:
На дно лунки насипають шар підготовленої ґрунтової суміші і ущільнюють (15-20 см). Потім роблять невеликий горбок. Поверх нього встановлюється саджанець, у якого рівномірно розподіляють і розправляють коріння на пагорбі по різних сторонах.
Ні в якому разі не можна допускати загинання коренів вгору.
Потім, однією рукою притримуючи сам саджанець, другою поступово засипають коріння родючим ґрунтом, акуратно ущільнюючи його руками і в кінці утоптуючи (утрамбовуючи) ногами.
Дуже важливо правильно заглибити саджанець так, щоб його місце щеплення (коренева шийка) знаходилося нижче рівня ґрунту на глибині 3-5 см. Виняток: плетисті троянди заглиблюють трохи сильніше - на 8-10 см. А штамбові троянди садять під кутом в 30 градусів,  щоб штамб не зламався при пригинанні під час укриття на зиму.
Далі саджанець рясно поливають, щоб земля рівномірно заповнила всі порожнечі, при цьому даючи воді вбратися, тобто  ллють порціями (всього буде потрібно близько 1-2 відра води). Після того як вода вбереться, перевіряють стан місця щеплення.
В кінці ґрунт мульчують сосновою корою (щоб не утворилася суха земляна кірка). А коли почнуться заморозки, троянди обов'язково підгортають і вкривають на зиму агроволокном.
Обрізку при осінній посадці роблять уже навесні, щоб не спровокувати ріст пагонів.посадка троянд восени
Після того як ви посадите троянди, догляд за молодими рослинами дуже простий. Як правило, поливи більше не потрібні, так як в цей час восени тримається волога погода. Однак, якщо осінь дуже суха, то поливати доведеться обов'язково (якщо посуха, то через кожні 3-5 днів). І найголовніше - це правильно підготувати троянди до зими, а саме їх утеплити - підгорнути і укрити агроволокном.

Тепер ви знаєте, коли і як правильно посадити троянди в осінній період, щоб уже на наступний рік насолоджуватися їх першим цвітінням.  Зробити гарний розарій на ділянці не так вже й складно!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*