Правильний догляд за малиною восени

26 сентября 2018
Як не крути, а осінь вже прийшла, пройде тиждень-другий і можна буде посковзнутися на першій замерзлїй калюжі. Саме час готувати наші улюблені рослини, які обдаровували нас врожаєм влітку, до зимівлі. Як підготувати малину до зими?
Догляд за малиною восени
Взагалі, осінній період, у всякому разі, по відношенню до малині можна строго поділити на два періоди - на ранній і пізній. Перший період, тобто ранній - це самий кінець серпня, коли ще досить тепло. Починається він відразу після збору врожаю і припинення росту малини, хоча деревина ще може проявляти якусь активність, але вона вже прагне всіма силами дозріти, щоб пережити холодну зиму.
Другий період починається при опаданні першого листочка і триває до самих справжніх морозів, коли без теплої куртки і шапки на вулицю вже точно не вийдеш. У цей період або активно ліпить сніжок, або промерзає на велику глибину грунт, якщо цього самого сніжку поки ще немає. Що роблять кущі малини в цей період? Вони намагаються якомога швидше завершити всі активні процеси, що відбуваються в них.
Що потрібно малині восени?
- По-перше радимо почати з осінньої підгодівлі: кущі виснажені, вони обдарували нас багатим урожаєм, чому б не віддячити їм у відповідь? Внесення комплексного добрива Золота Осінь Зелений Гай полегшить зимівлю рослинам та суттєво підвищить опірність хворобам та переохолодженню.
- Друга дія - це, природно, обрізка старих пагонів і проріджування молодих пагонів.
- Третє - це обов'язкові профілактичні обробки проти різних шкідників і хвороб.
- Четверте - полив, але полив грамотний, полив - за потребою, і не кожен рік він необхідний.
- П'яте - це укриття, тут все залежить від зони, але майже на усій території України взимку бувають сильні морози, тому буде не лишнім укрити малину агроволокном, щоб вона не померзла.
Догляд за малиною в осінній період
Осінні підгодівлі малини
Це залежить від багатьох чинників, наприклад, від ґрунту. Якщо ґрунт у вас бідний, то цілком можна внести сульфат калію, багато не потрібно - всього по чайній ложці на квадратний метр ґрунту малиннику. Здається, дрібниця, а якщо цей самий сульфат калію розчинити у воді, то на ґрунтах, які не вирізняються багатством, він цілком може прискорити дозрівання деревини перед лютими морозами.
Малина - це рослина міцна, витривала, вона, звичайно, надає перевагу поживним ґрунтам, але і без надлишків азоту, фосфору і калію теж росте і плодоносить непогано.
Йдемо далі - мікроелементи, це вже зовсім інша іпостась. Внесення мікроелементів під зиму і імунітет малини зміцнить, і зимостійкість підвищить. Радимо взяти три грами сульфату цинку і п'ять грамів сульфату марганцю (природно, все це в перерахунку на квадратний метр ґрунту), передозування точно не буде.
У тих, хто займається малиною, є одне золоте правило: вони крім того, що залишають найпотужніші і найсильніші прирости, скорочуючи їх приблизно на чверть (тут все зрозуміло - щоб кущ був міцним), так ще й залишають таку ж кількість пагонів скільки вирізали тих, які відплодоносили, плюс 20% (страховий фонд). Ось така хитрість. Що добиваємося таким прийомом? Отримуємо запас, необхідний для подальшого зростання куща малини, для підвищення врожайності, а якщо буде сильний мороз і мало снігу, то буде невеликий резерв, який завжди можна буде видалити навесні.
Осінній полив малини
Ранньою осінню кількість поливів малини необхідно зводити до мінімуму аж до повного їх припинення. Це потрібно, щоб зміцніли та не підмерзли пагони, інакше на живильному ґрунті та з великою кількістю вологи вони так і до Нового року будуть рости. При цьому важливо полив малини припиняти тільки в тому випадку, якщо починають йти дощі або ґрунт підмерзає. якщо ж сухо і не морозно, то по відерце води через день на кожен квадратний метр вилити цілком можна.
Коли почнуться легкі морозці, радимо обробити малину 2-х% бордоською рідиною і накидати до кущів сніжку, якщо він встиг випасти (про всяк випадок).
Обробка малини проти шкідників і хвороб
Для цього всього-то й потрібно: все сміття з-під кущів малини прибрати, всі зламані гілки спалити, ягоду гнилу, листочки все зібрати в купу і теж спалити, а труху, золу цілком можна використовувати як добриво, там хоча б і 5% калію, та все ж є. Якщо ви на 100% впевнені в ваших рослинах і їх здоров'ї, то листочки малини можна не палити, а відправити в компост: вони перегниють, а ви отримаєте гарне і, головне, натуральне добриво.
В цей же період можна повторно обробити кущі малини бордоською рідиною, тільки сміливо можна використовувати не двох або трипроцентну, а взяти 5% бордоськую рідину і гарненько все обробити знизу і до верху, щоб жодної зарази не залишилося (наприклад, тієї ж попелиці або павутинного кліща).
Головне - для максимального ефекту обробляйте рослини малини бордоською рідиною в ясну погоду і без дощу і бажано, щоб пагони були сухі і, хоча б добу після обробки, дощу теж не було. Для кращого результату рослини можна обробити і дозволеними інсектицидами, наприклад, з серії багатофункціональних, таких як всім відома Актара.
Все, що ми вище розповіли на 100% збереже ваш малинник від морозів та шкідників взимку. Але, як правило, хороші, сертифіковані сорти малини мають хороший імунітет, дуже добре зимують, дають хороші врожаї, і догляд їй потрібен мінімальний.
Бажаємо вам щедрих та здорових врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий