Проблеми в харчуванні виноградної лози, або чого не вистачає винограду?

Проблеми в харчуванні виноградної лози, або чого не вистачає винограду?

16 октября 2020

Виноград - культура, яка потребує постійної уваги. Щоб допомогти йому сформувати якісний урожай, виноградар повинен розуміти, про що «говорить» виноградний кущ. Що означають симптоми, за допомогою яких рослина «просить про допомогу»? На що звертати увагу при огляді винограду?

У цій статті ми опишемо найпоширеніші прояви при нестачі основних макро- і мікроелементів в харчуванні виноградного куща. Всі роботи можна провести восени при перекопуванні.

1. Дефіцит азоту

Азот - один з основних елементів живлення, необхідного кожній рослині.

сульфат амонію

Якщо виноградний кущ відчуває нестачу азоту, його листя світлішає, кущ відстає в зростанні, рано зупиняється в розвитку. Кінчики пагонів стирчать прямі, а при сильному голодуванні навіть можуть відмирати.

Позначається недолік азоту і на врожаї. Грона на кущі утворюються пухкі, накопичення цукру йде слабо. Якщо навантаження на кущ велике, в другій половині літа кущ сильно виснажується, листя починає вигинатися, утворюючи звід, і відмирати з країв. Нерідко відпадають вусики. Визріли пагони мають світле забарвлення і шорстку поверхню.

Заповнити азотний дефіцит допоможе внесення сульфату амонію, що містить 21% азоту.

2. Дефіцит калію

сульфат калію

Недолік калію на виноградному кущі найчастіше проявляється в період дозрівання ягід. Перші симптоми виявляються на нижніх листках, найбільш яскраво - на листках плодоносних пагонів до першого грона. Листя стає крихким, з часом загинається краями вниз, засихає і опадає.

При сильному калійному голодуванні молоді листочки мають металевий блиск. Через короткий час їх тканина рветься, і виноград стає схожий на побиту градом рослину.

Заповнити дефіцит калію допоможе внесення сульфату калію, який можна внести восени при перекопуванні.

3. Нестача фосфору

Перші ознаки нестачі фосфору починають проявлятися на винограді ще навесні: сповільнюється розвиток пагонів, листя утворюються темно-зелені, не досягають звичайних розмірів, край листової пластини загинається вгору.

При сильному фосфорном голодуванні на листках з'являються червоно-фіолетові плями, на яких пізніше відмирає тканина. Черешки листя утворюються більш довгі, ніж зазвичай.фосфоритне борошно

Кущі розвиваються слабо, значно відстають у рості, мають слабку щільність, можуть мати карликовий вид. Коренева система також погано розвивається.

Внесення фосфоритного борошна при перекопуванні восени заповнить дефіцит фосфору.

4. Дефіцит бору

Симптоми дефіциту бору нагадують ознаки азотного і калійного голодування.

Борне голодування у винограда проявляється осипанням квіток, зав'язі і ягід. При цьому в недорозвинених ягодах часто немає насіння.борна кислота

Зовнішні ознаки при надлишку бору нагадують недолік заліза, особливо в липні-серпні. Нові пагони на кущах тонкі, листя дрібне, жовте.

Необхідність бору в житті виноградного куща складно переоцінити - при його недоліку виноградний кущ нездатний ні до повноцінного росту, ні до утворення гарного врожаю.

Дефіцит бору можна заповнити внесенням борної кислоти, яка також є ефективним засобом проти мурах на ділянці.доломітове борошно

5. Недолік магнію

Симптоми дефіциту магнію схожі з симптомами калійного голодування - починаються вони з нижнього листя. Якщо були різкі коливання температур, листя винограду може пошкодитися, але симптоми зникнуть до момента плодоношення.

При нестачі магія виникає його відтік від нижньої листя до молодих листків. З цієї причини перші і найбільш яскраві ознаки спостерігаються на старому листовому апараті і проявляються у вигляді межжілкового хлороза. При цьому самі жилки і тканина навколо них не змінюють колір. Якщо голодування сильне, нижнє листя опадає, хлороз поширюється на весь кущ.

Заповнити дефіцит магнію можна внесенням доломітового борошна, яка ще допоможе боротися з комахами-шкідниками та грибками і є натуральним розкислювачем грунту.

Також радимо почитати статтю «Правильний догляд за малиною восени».

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*