Пурпурова плямистість малини: 5 кращих фунгіцидів для її лікування

Пурпурова плямистість малини: 5 кращих фунгіцидів для її лікування

24 ноября 2022

Пурпурова плямистість (або дідімелла) – поширене захворювання малини, яке за відсутності лікування поступово призводить до загибелі рослини. Повністю позбутися хвороби не можна через особливо високу стійкість збудника. Однак знизити темпи розвитку пурпурової плямистості за допомогою лікувальних і профілактичних заходів і досягти хорошого врожаю все ж цілком можливо. Як боротися з пурпуровою плямистістю малини?

Що таке малинна дідімелла і як вона виглядає?

Збудник захворювання - грибок, який розмножується з величезною швидкістю та має високу життєздатність. Він спокійно переносить тривалі заморозки, сильну спеку та посуху в корі малини, та верхньому шарі ґрунту.пурпурова плямистість малини

Насамперед пурпурова плямистість вражає ослаблені рослини з пошкодженою корою. Гриб легко проникає в найменші тріщини стебла, утворені шкідниками або перепадами зимових температур.

Який вигляд має пурпурова плямистість малини ви можете побачити на цьому фото →

Як проявляється дідімелла (пурпурова плямистість)?

Через деякий час грибок вражає листя: на них також з'являються плями коричневих відтінків, обрамлені жовтою смугою. При сильно занедбаній хворобі патоген захоплює навіть кореневу систему.

Як лікувати малину від плямистості

Якщо дідімеллою уражено кілька кущів малини, виріжте їх, а решту пагонів обробляйте поточний та кілька наступних сезонів. При зараженні всього малинника фахівці радять повністю ліквідувати посадки та не висаджувати туди малину років 5-6.

Лікування пурпурової плямистості малини має бути комплексним, безперервним та тривалим.

Що можна використовувати для лікування малини від дідімелли (пурпурової плямистості)?

карбамід (сечовина)фунгіцид ТопазФундазол

1. Бордоська суміш. Для обприскування по стеблах та ґрунті ранньою весною та восени беруть 3% розчин, по листі досить 1%. Рекомендують проводити три обприскування: рано навесні до розпускання бруньок, у період формування бутонів після закінчення збору врожаю.

2. Сечовина (карбамід). Допомагає на початкових етапах зараження. Обприскуйте та проливайте ґрунту 5-7% розчином (на 10 л води 0,5-0,7 кг сечовини). Обробляють рано навесні або пізно восени, бо розчин такої концентрації разом з грибком спалює зелені частини рослини.

3. Фунгіциди, що містять мідь. Можна взяти такі препарати: Топаз, Скор, Хлорокис міді. Обробляйте згідно з інструкцією. Можна використовувати для профілактики плямистості.

4. Біологічні фунгіциди застосовують рано навесні та під час розкриття бутонів малини.

5. Фундазол. Для обприскування беруть 0,2% розчин (20г/10л). Обробка проводиться двічі з перервою на два тижні.

Профілактика пурпурової плямистості

Де зимують шкідники саду і як з ними боротися?

І не забувайте проводити профілактичні обробки малини та ґрунту різними засобами протягом усього сезону.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*