Ранні огірки: 7 секретів вирощування

Ранні огірки: 7 секретів вирощування

20 февраля 2019

Зазвичай насіння огірків висівають із середини квітня до середини травня. Збір врожаю в такому випадку можливий з середини липня до кінця літа. Огірки не переносять морозів, тому ми не рекомендуємо сіяти їх занадто рано. Однак є спосіб виростити ранні огірки і покуштувати їх зі своєї грядки ще на початку літа або навіть в травні. Необхідно тільки врахувати деякі особливості цієї рослини.

1. Як вибрати насіння огірків?

При виборі насіння огірків віддавайте перевагу тим сортам, які підходять для вашої кліматичної зони. У нашому інтернет магазині великий вибір скоростиглих гібридів огірків з підвищеною морозостійкістю і стійкістю до захворювань.

Заздалегідь визначтеся, де будуть вирощуватися весняні ранні огірки. Для відкритого ґрунту підійде практично будь-який сорт, для теплиць вибирайте партенокарпічні і самозапильні сорти і гібриди огірків.

2. Де посіяти огірки для раннього врожаю?

ranny-ogirky

Щоб отримати ранній урожай огірків, доведеться відмовитися від традиційного посіву насіння у відкритий ґрунт. Огірки люблять тепло, тому весняні заморозки і перепад температур можуть бути для них згубними. Крім того, у вологому після танення снігу ґрунті насіння може згнити ще до того, як проросте, а зголоднілі за зиму миші охоче їм поласують. Тому насіння на розсаду краще пророщувати в приміщенні при кімнатній температурі.  Тоді перші паростки з'являться вже через 1-2 тижні.

Розсада буде готова до висадки в ґрунт через 4-5 тижнів після посіву насіння. Більш тривале перебування її в горщиках призведе до витончення і ослаблення паростків, що може зменшити майбутній врожай ранніх огірків.

3. Як посіяти огірки на розсаду?

Краще сіяти по одному насіннячку в невеликі торф'яні горщики або в касети для розсади, щоб не довелося проріджувати, якщо проросте поруч відразу кілька насінин.

Розсадаі огірків може стати досить великою, перш ніж ви вирішите її перенести на вулицю. Тому, коли насіння проросте, акуратно, разом з грудочкою землі, треба пересадити сіянці в горщики побільше, діаметром до 9 см. Вони будуть достатніми за розміром, щоб розсада могла утворити додаткові корені і набратися сил до пересадки її у відкритий ґрунт.

ranny-ogirky-1

Для посіву насіння використовуйте спеціальний ґрунт для розсади. Для вирощування огіркової розсади добре підходить також кокосовий торф з нейтральною кислотністю.

Насіння сійте на глибину півсантиметра, присипте його піском або сумішшю 1:1 піску і ґрунту.

Горщики з насінням поставте в тепле приміщення на сонячну сторону. ґрунт повинен бути помірно вологим. При сприятливих умовах насіння проростає через 7-10 днів.

Якщо у вас є тепличка для розсади, то це в значній мірі полегшить вирощування розсади ранніх огірків.

Теплички для розсади зберігають задані оптимальні параметри температури, освітленості і вологості протягом усього періоду розвитку насіння. У них поява сходів відбувається набагато швидше і розсада буде більш життєздатною. Для пророщування насіння огірків оптимальна температура + 21-23С.

4. Висадка розсади огірків

Приблизно через місяць після посадки насіння, коли над двома першими листочками з'явиться друга, вже справжня пара листячка, розсада готова до пересадки у відкритий ґрунт.

ranny-ogirky-3

Відбувається це десь на початку травня.  Перед пересадкою розсади в грунт, можна зробити так зване загартування саджанців, виставляючи їх на вулицю або в теплицю на кілька годин в сонячний день.

Оскільки погода в цей період все ще недостатньо стійка, огіркову розсаду садять в теплицю або парник. Там повітря і ґрунт зберігають високу температуру, і молоді рослини будуть захищені від несприятливих впливів зовнішнього середовища. У такому випадку і висаджувати розсаду можна раніше, і отримати перші плоди вже через 2-3 тижні після посадки.

5. Терміни посадки в теплицю залежать від можливості її обігріву, матеріалу покриття, можливості додаткового утеплення при несподіваному похолоданні. Якщо ж ваші кліматичні умови дозволяють, то висаджуйте розсаду огірків відразу у відкритий ґрунт. Але він повинен перед цим досить прогрітися.  Температура вночі повинна бути не нижче + 5C.  На ніч, щоб уникнути підмерзання, рослини можна прикрити білим агроволокном.

6. Якщо немає опалювальної теплиці, а на відкритому повітрі ще недостатньо тепло, подбати про молоді пагони ранніх огірків допоможе міні-теплиця.

При влаштуванні теплиці-парника слід мати на увазі:ranny-ogirky-2


Ідеальною кислотністю для огірків є грунт з pH від 5,5 до 6,8.

Ділянка для вирощування огірків повинна бути сонячною, з хорошим, родючим водопроникним ґрунтом. Головні вороги огірків - морози, опади і підвищена вологість.

7. Як доглядати за розсадою огірків?

Всі перераховані вище прийоми допоможуть виростити ранні огірки і поласувати травневим салатом зі свіжими огірками. Головне - мати бажання, терпіння і не перестаратися. Ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*