Ранній урожай огірків в теплиці

Ранній урожай огірків в теплиці

9 ноября 2020

Огірки прекрасно ростуть у відкритому грунті в усіх регіонах України. А ось як отримати ранній урожай? Відповідь очевидна - вирощувати їх в теплиці. Сьогодні ми розповімо, як отримати ранній урожай огірків в теплиці. А обрати насіння огірків для теплиці вже потрібно у листопаді-грудні.

Сорти огірків для теплиць

Сорти огірків, призначені для теплиць, належні володіти трьома якостями:

1. Партенокарпічність

Такі сорти і гібриди утворюють зав'язі без участі бджіл. Тобто без запилення. Це головна якість, тому що в теплиці бджіл не буває. Навіть якщо відкрити двері і вікна, шансів, що туди хтось залетить, дуже мало. А ще проблема в тому, що в погану погоду, коли холодно і дощитиме, бджоли взагалі не літають. А партенокарпік забезпечить вам великий урожай, незважаючи на обставини.

Кращі сорти партенокарпічних огірків:

Артист F1, Сатіна F1, Гектор F1.

ogirok-artistogirok-satinaogirok-gektor


Ці сорти огірків також стійкі до тіні і хвороб, що відповідає вимогам наступних пунктів.

2. Тіньовитривалість

Здавалося б, у теплиці з усіх боків скло або полікарбонат, світла повинно бути достатньо. Але це так тільки здається - полікарбонат, наприклад, пропускає близько 86% сонячного світла. Це якщо він ідеально чистий. А якщо пройшов дощ або вітер з пилом? Навряд чи ви протягом літа будете раз на тиждень мити теплицю. А брак світла моментально позначиться на врожаї огірків у теплиці - вони почнуть сильно гальмувати в розвитку. Саме тому потрібні тіньовитривалі сорти огірків.

3. Стійкість до хвороб

У будь-якій теплиці вологість завжди вище, ніж у відкритому грунті. А там, де волого, миттєво розвиваються грибні хвороби. Вилікувати огірки в захищеному грунті від борошнистої або несправжньої борошнистої роси практично нереально, тому важливо підбирати стійкі сорти і гібриди огірків, які дадуть ранній урожай в теплиці.
Огірків, які відповідали б відразу трьом вимогам, в нашому магазині багато, ви можете замовити насіння огірків F1 на сайті. Їх можна використовувати як для салатів, так і для консервації в зиму.

Як доглядати за огірками в теплиці?

Полив. Огірки треба поливати часто. Поки молоді - 1 раз в тиждень. Коли почнуть цвісти і плодоносити - 2 рази на тиждень. Норма витрати води - 2-2,5 л на 1 кв.м.

При поливі дотримуйтесь двох правил:

1. Поливайте строго під корінь. Лити воду на листя, особливо з шланга з розпилювачем, не можна. Вологе листя та при підвищеній вологості повітря приведе до спалаху хвороб.
2. Поливайте тільки теплою водою. Якщо полити огірки холодною водою, вони почнуть скидати зав'язі.сульфат калію


Підживлення. За сезон тепличним огіркам потрібно 4 підгодівлі:


1. Через 14 днів після сходів: по 1 ст. ложці аміачної селітри і сульфату калію, 1 сірникову коробку суперфосфату на 10 л води. Норма витрати - 1 л на рослину.
2. Як тільки огірки зацвітуть: 1 ст. ложка нітроамофоски, 2 ст. ложки сульфату калію, 0,5 г борної кислоти і 0,3 г сірчанокислого марганцю на 10 л води. Норма витрати - 3 л на 1 кв.  м.
3. У період масового дозрівання плодів: 2 ст. ложки калійної селітри, 5 ст. ложок сечовини і 1 стакан золи соняшника на 10 л води. Норма витрати - 1 л на рослину.
4. Через 2 тижні після третьої: 1 склянка золи нa 10 л води. Розчин добре перемішати, щоб вийшла однорідна суспензія золи, і відразу ж поливати огірки під корінь.


Одночасно з четвертої підгодівлею під корінь корисно провести ще і позакореневе по листю: 1 сірникову коробку сечовини на 10 л води. Обприскуйте так, щоб листя було повністю змочені розчином. Після цього теплицю треба провітрити - висока вологість призводить до розвитку хвороб. Позакореневе підживлення необов'язкове, але воно допоможе продовжити плодоношення огірків.


Підв'язка. У теплиці огірки повинні рости вертикально - так вони будуть краще провітрюватися, менше шансів, що захворіють. Використовуйте для цього спеціальні підв'язки для рослин, щоб не зламати рослини.

Що посадити поруч з огірками в теплиці?

По краю грядок можна посіяти редис, салат або крес-салат - ці культури дозрівають дуже швидко і огіркам не завадять. У «ноги» до огірків можна прилаштувати пекінську капусту. А найідеальнішій культурою буде гірчиця - отримаєте урожай пікантної зелені, а крім цього, вона оздоровить ґрунт.
Небажано з огірками в теплицю висаджувати томати - у них різні умови вирощування, а значить одна з культур буде страждати.
Якщо ви вирощуєте огірки у відкритому грунті, вам буде цікаво прочитати нашу статтю «Ранні огірки: 7 секретів вирощування»
Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*