Роботи у квітнику восени: 10 справ, які треба встигнути зробити

Роботи у квітнику восени: 10 справ, які треба встигнути зробити

8 октября 2019

Осінь — улюблена пора багатьох садівників. Майже весь урожай вже зібраний і оброблений, але час відпочинку ще не настав. Справ в саду і на грядках як і раніше багато, але важливо приділити час і квітнику. Тут і справді є чим зайнятися, адже багато пересаджують квіти і розмножують саме восени, а від підготовки ґрунту на клумбах багато в чому буде залежати вигляд декоративного саду в наступному році. Про те, що необхідно зробити в квітниках восени, читайте в цій статті.

1. Наводимо порядок у квітнику

Багато квітів до початку вересня вже відцвітають і, залишаючись на клумбах, псують весь вигляд, роблячи квітник неохайним. Тому насамперед необхідно прибрати відцвілі однорічники.

З сортів, які найбільше сподобалися, можна зібрати насіння квітів, і, трохи підсушивши його, розкласти по банках чи паперових пакетах. Насіння краще відразу підписати, вказавши назву квітки, колір, приблизну висоту і рік збору. Зробити це потрібно для того, щоб не забути, як виглядає ця рослина, якщо раптом на наступний рік ви його сіяти не станете. Через рік-два можна вже й не згадати, що це було.

добриво Стимул для цибулькових квітів

Якщо квіти нічим не хворіли і не страждати від навали шкідників, спалювати їх не потрібно. Найкраще пропустити їх через подрібнювач і використовувати як мульчу або закласти в компост.

У вересні-жовтні багато рослини ще радують нас своїм цвітінням і, щоб продовжити це диво, необхідно регулярно зрізати відцвілі квітконоси. Однак такий підхід рекомендований далеко не всім. Фахівці радять не зрізати останні бутони у троянд, щоб не підштовхувати рослини до зростання, а дати визріти пагонам.

2. Висаджуємо цибулинні

Тюльпани, нарциси, крокуси, мускарі, імператорські рябчики, декоративні та інші цибулинні квіти висаджують у вересні-початку жовтня. А ось гіацинти краще висадити трохи пізніше – у другій половині жовтня.

Для доброго розвитку рослин і подальшого цвітіння цибулинним необхідний живильний ґрунт. При підготовці ґрунту для посадки під перекопування додають комплексне мінеральне добриво, наприклад добриво Стимул для цибулькових рослин.

Глибина лунки залежить від розміру цибулини і визначається за «правилом трьох» — від донця цибулини до поверхні ґрунту має бути відстань, рівну величині цибулини, помножене на три.

На дно лунки насипають трохи річкового піску – це вбереже цибулини від підгнивання. Якщо посадка проводиться в суху погоду, то висаджені цибулини квіти необхідно полити.

3. Викопуємо бульби і цибулини

Жоржини, канни, бегонії і гладіолуси важливо не тільки правильно викопати і прибрати на зберігання, але й підготувати до викопування. Ці рослини викопують після перших заморозків, а щоб мороз не пошкодив бульби і цибулини, стебла попередньо підгортають землею.

Після заморозків надземну частину зрізають, а кореневища, бульби і цибулини промивають і вимочують у фунгіциді Фітоспорин-М. Потім посадковий матеріал підсушують і укладають на зберігання.

Але тут для кожної культури є свої правила:

фітоспорин-м

Зберігають бульби, коріння і цибулини в умовах помірної вологості, при температурі +3...+5 °С.

4. Відправляємо багаторічні літники на зимівлю

Не тільки пеларгонія може пережити зиму в домашніх умовах. Так звані багаторічні однорічники, серед яких колеуси, бальзаміни, еустоми, фуксії, декоративні плющі та інші рослини добре зимують у прохолодних приміщеннях.

Тут важливо розуміти, що не всі однорічники на це здатні, а лише вихідці з південних країн, цикл життя яких на батьківщині є багаторічним. Перераховані вище рослини до заморозків потрібно пересадити в горщики, обрізати зіпсоване листя і відпрацьовані квітконоси і занести в будинок.

Правильний період спокою - а це добре освітлене прохолодне місце і рідкий полив, найсприятливішим чином відіб'ється на подальшому цвітінні. У березні-квітні пеларгонію, колеуси і бальзаміни обрізають, хороші живці укорінюють і до початку літа висаджують в квітник.

5. Ділимо і пересаджуємо багаторічники

Осінь – кращий час для пересадки і розмноження багаторічних рослин, що цвітуть навесні. Тому, не чекаючи, коли стовпчик термометра опуститься нижче +5 °С, викопуємо і ділимо півонії, астильби, флокси, лілейники, примули та інші квіти. Втім, флокси і лілейники, а також хосту можна ділити і навесні.

6. Підгодовуємо багаторічникидобриво зелений гай осіннє

Незважаючи на те, що багато квітів погано цвітуть на ґрунті, який занадто удобрений, на голодному пайку пишного цвітіння від них також не дочекатися. Тому у вересні вносимо фосфорно-калійні добрива або будь-які мінеральні з групи «осінь» - наприклад, Зелений Гай AQUA осіннє.

Правильна і своєчасна підгодівля допоможе квітам відновити сили і підготуватися до зими. Головне, не використовувати комплексні добрива, що залишилися з весни – вони містять азот, а цей елемент викликає ріст рослин, який восени не потрібен.

7. Готуємо ґрунт для майбутніх квітників

Грунт на майбутніх клумбах до настання холодів перекопують, додаючи комплексне мінеральне добриво. Якщо є зола соняшника – відмінно, так як крім багатого набору корисних мікроелементів, вона володіє властивістю розкисляти ґрунт. Замість золи на кислих ґрунтах можна використовувати вапно або доломітове борошно, але не варто їх вносити під рослини, яким необхідний кислий ґрунт.

Щоб поліпшити родючість, після перекопки можна засіяти ґрунт сидератами. Зелену масу на зиму залишають на грядках або клумбах, а навесні закладають в ґрунт. Сидерати пригнічують ріст бур'янів, покращують структуру ґрунту і при цьому збагачують його азотом.

8. Обрізка багаторічників

Осінній догляд за багаторічниками не обмежується внесенням підживлень. До кінця вересня більша частина багаторічних рослин уже відцвіла і можна приступати до обрізання. У всіх квітів свої терміни для виконання цієї процедури і багато чого тут залежить від кліматичної зони. Але в будь-якому випадку не варто поспішати зрізати зелені листя – це своєрідна лабораторія і там проходять необхідні для рослини процеси.

Спочатку прибирають зіпсовані, підсохлі листя і пагони, а зелені залишають до заморозків. Обрізку проводять в суху погоду, щоб уникнути попадання дощової води в порожнисті стебла.

Якщо в період вегетації на рослинах спостерігалися будь-якої хвороби чи шкідники – необхідно обробити кущі відповідними препаратами. Робити це краще після обрізки.

9. Готуємо троянди до укриття

укривне агроволокно

Деякі сорти троянд цвітуть до самих заморозків, але до зими готуватися все одно потрібно. Серед садівників немає єдиної думки, чи потрібна трояндам осіння обрізка. Напевно, в районах з теплим кліматом можна уникнути цієї процедури, але на більшій частині території України троянди на зиму доводиться приховувати, а з великими кущами це зробити проблематично.

Тому до настання заморозків у кущових троянд вкорочують пагони. Плетисті троянди знімають зі шпалер, укладають на дошки і акуратно притискають. Укривають троянди після заморозків. Якщо листя до цього моменту не опало, його прибирають вручну. Садівники використовують різні способи утеплення троянд, але кращі результати дає укриття агроволокном.

Як укривати троянди на зиму

читайте у статті.

10. Вкриваємо ніжні багаторічники

Не всі багаторічники витримують зимові морози, тому деяким потрібно укриття. Цибулинні, висаджені вчасно, до морозів встигають вкоренитися і для вдалої зимівлі їх досить добре замульчувати. Голландські сорти тюльпанів, лілій і їх побратимів бажано прикрити сосновою корою. Так само роблять і з іншими, не особливо примхливими багатолітниками.

Флокси часто підмерзають взимку, і щоб цього не сталося, пізньої осені кущі присипають сухою землею. Для менш зимостійких квітів використовують укриття, аналогічне трояндам.

роботи в квітнику восени

При укритті багаторічників на зиму, важливо дотримати терміни, а вони можуть змінюватися в залежності від погоди. Вкриті рано рослини, при теплій сонячній погоді можуть випріти під укриттям. Тому в першій половині осені підсипають мульчу під кущі, а вкривають вже після заморозків.

Мульчування - обов'язковий прийом, який потрібно провести в очікуванні зими. Шар торфу або соснової кори вбереже коріння рослин в безсніжну морозну зиму. Квітам, пересадженим восени, мульча просто необхідна.

Ми розповіли про основні заходи, необхідні для підготовки квітників до зими. Виконати їх нескладно, а результат - гарний яскравий квітник в наступному році у вас буде обов'язково!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*