Роботи в саду і городі у жовтні

Роботи в саду і городі у жовтні

24 сентября 2019

Осінь впевнено вступила в свої права і крокує по світу. Врожай до цього часу майже весь прибраний, дерева скидають листя і готуються відпочивати, щоб навесні з новими силами прокинутися у всій красі. У жовтні є кілька невідкладних робіт в саду, проведення яких є запорукою гарного росту і розвитку рослин в майбутньому році. Встигніть все зробити!

1. Посадка дерев і чагарників

Кращими строками для посадки саджанців троянд, плодових дерев і кущів є період з середини вересня до середини жовтня. Посадку краще проводити в заздалегідь підготовлені і заправлені родючим ґрунтом і добривами ями (бажано за 2-3 тижні), оскільки до часу посадки ґрунт встигає осісти, а добрива перемішатися і розчинитися.

Хорошу приживлюваність саджанців забезпечить застосування при посадці корневіну або гетероауксину. Для захисту нових посадок від підмерзання (на випадок несподіваних сильних заморозків) бажано пристовбурові круги після рясного поливу замульчувати сосновою корою.соснова кора

2. Обрізка рослин

Існує ряд рослин, які погано переносять весняну обрізку (наприклад, актинідія). Краще обрізати їх на початку жовтня, оскільки до цього часу у рослин припинився рух соку, вони готуються до зими, а до настання стійких заморозків ще буде час для загоєння ран. Після листопаду можна обрізати смородину, аґрус, малину. В цей час приступають до омолодження кущів малини, видаляючи пагони, стебла.

3. Осіннє перекопування пристовбурних кіл дерев

Кращий термін виконання цієї роботи - початок пожовтіння листя, тобто до активного росту коріння восени. Глибина перекопування під деревами - 8-20 см (до рівня залягання всмоктуючих коренів, що визначається контрольною розкопкою по проекції крони), а під чагарниками - 5-8 см. Перекопування ґрунту знижує кількість шкідників, які зимують у ґрунті. Опинившись на поверхні, вони гинуть від морозу.

4. Підживлення

Як правило, перекопування пристовбурних кіл роблять разом із внесенням добрив. Найчастіше це роблять у вересні-початку жовтня. Норми внесення добрив залежать від типу ґрунту, культури, віку і стану насаджень. Органічні добрива вносять з розрахунку 4-8 кг перегною або компосту на 1 кв. метр площі. Також вносять фосфорні та калійні добрива: 30-40 г суперфосфату і 15-20 г калійної селітри або калійної солі.

суперфосфат

На кислих ґрунтах під перекопування вносять вапно 150-300 г на кв. метр або попіл соняшника - 300-500 г на кв.метр.

5. Підзимовий полив

Восени у дерев і чагарників починає інтенсивно рости коренева система, а для нормального росту коренів потрібен хороший полив. Його проводять, як правило, у другій декаді жовтня, враховуючи, безсумнівно, погодні умови, а також близькість ґрунтових вод.

Однак, при виборі строків поливу, потрібно врахувати наступне. Якщо жовтень досить теплий, то необхідно зрушити ці терміни, так як велика кількість вологи в поєднанні з доброю, теплою погодою може дати зворотний ефект - бруньки почнуть розпускатися, почнеться вторинний ріст молодих пагонів і зимостійкість рослини різко знизиться.

Полив особливо важливий, якщо було посушливе літо і початок осені. Рясний полив проводять на глибину 50-60 см, коли середньодобова температура знижується +5 +2 С. Його називають підзимовим. Підзимовий полив має величезне значення, так як велика кількість вологи в ґрунті не дає йому швидко промерзати, тим самим покращує умови зимівлі рослин, зводить до мінімуму деформації кореневої системи та забезпечує достатню кількість вологи навесні.

6. Осіннє обприскування рослин

Якщо на деревах і кущах були грибні захворювання, а також для їх профілактики, непогано обприскати їх 6-8%-ним розчином залізного купоросу. Також від грибних захворювань допоможе обприскування гілок, стовбурів і ґрунту під деревами і кущами 1%-ним розчином мідного купоросу. Якщо на плодових деревах була парша, то їх обприскують після знімання плодів, але до листопаду 4%-ним розчином сечовини.

калійна сіль

7. Догляд за газоном

Як правило, останню стрижку газону проводять 15-20 жовтня в залежності від погоди, висота скошування має бути на 1-3 сантиметри вище звичайної. Не слід залишати в зиму траву нескошеною, оскільки за зиму відмерлі частини рослин спричинять появу гнилей, плісняви та інших грибних захворювань.

Однак не рекомендується скошувати траву безпосередньо перед заморозками, щоб її не послабляти. Після скошування необхідно газон прочесати, прибравши таким чином відмерлий шар, який взимку заважає вегетації рослин.

Читайте більше в нашій статті Осіння підготовка газону до зими.

8. Підготуйте до зимівлі троянди

З настанням стійких заморозків троянди флорибунда і чайно-гібридні обріжте на висоту близько 50 см від рівня землі. Молоді м'які пагони виріжте повністю - їх час весна, і рослинам не варто витрачати на них сили в холодну пору року. Обріжте суцвіття у мініатюрних і поліантових троянд, дуже довгі батоги укоротіть, прибираючи тоненькі гілочки.

мідний купорос

Всі види і сорти троянд треба підгорнути (приблизно відро ґрунту або торфо-піщаної суміші на кожну кореневу шийку). Штамбові троянди укладіть: для цього необхідно підкопати з одного боку кореневу масу, покласти троянду на землю, а потім на коріння, яке оголилось і на місце щеплення насипати достатню кількість землі, щоб надійно захистити рослину від зимових сюрпризів.

Вкривати троянди слід тільки в кінці місяця (а часом лише в листопаді), тобто коли на вулиці стабільно тримаються мінусові показники температури.

Читайте більше в нашій статті - як і коли вкривати троянди на зиму.

Якщо ви правильно і вчасно підготуєте до зимівлі сад і город, то в майбутньому році сад порадує вас рясним цвітінням і прекрасним зовнішнім виглядом, а на городі ви зберете гарний урожай овочів.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*