Роботи в саду і на городі в серпні

Роботи в саду і на городі в серпні

29 июля 2019

На кінці літа і з наближенням осені у садоводів та городників по-справжньому гаряча пора: урожай з деяких грядок вже зібраний: огірки, кабачки, малина, але інші культури як раз вимагають підвищеної уваги – помідори, яблука, груші, а щось в серпні ще тільки наливається соком і вбирає сонячні промені – ароматна диня, кавун, виноград.

В такі моменти виникають питання: що за чим прибирати? коли потрібно збирати врожай тієї або іншої культури? Для того щоб розкласти все по поличках і упорядкувати, прислухайтесь до деяких порад.

Роботи на городі в серпні

Сидерати восени

Якщо, прибравши урожай, ви не проводите підзимовий посів, тоді засійте город сидератами — рослинами, які висівають на зиму з метою збагачення ґрунту поживними речовинами. Перед основним посівом їх переробляють в ґрунт, щоб він не пересихав і не перетворився на пил.
Більше про сидерати та їх переваги читайте у статті.

Сховище для овочівроботи в саду та на городі в серпні

Кінець літа саме час задуматися про підготовку сховища. Принципової різниці в тому, що це буде - підвал або льох - немає. Для початку потрібно прибратися в погребі. Далі сховище потрібно продезінфікувати, провітрити і добре просушити.
Позбутися від грибка, цвілі, комах, кліщів і бактеріальних інфекцій в погребі вам допоможе сірчана димова шашка Клімат. Якщо зима обіцяє бути холодною, тоді утепліть підвал.
Для кожного овоча і фрукта існують свої оптимальні температура зберігання і вологість повітря, які повинні дотримуватися під час зимового зберігання врожаю, але підтримувати умови, оптимально відповідні для кожного плоду, складно. Тому вибираємо середні і найбільш оптимальні показники: картоплю, капусту, моркву, буряк, яблука зберігаємо при температурі від 0 до +2 градусів і підтримуємо вологість повітря близько 90%.

Збір врожаюроботи в саду та на городі в серпні

Урожай треба збирати своєчасно, в міру дозрівання плодів. Якщо цього не робити вчасно, тоді рослина втрачає запас речовин і сил для дозрівання наступної партії. В серпні ночі стають довшими і, на жаль, холоднішими. Якраз ці фактори безпосередньо впливають на кількість врожаю - його стає з кожним днем все менше. Однак, є кілька прийомів, які допоможуть продовжити строки плодоношення.

Що можна зробити, щоб продовжити строки плодоношення огірків?

Читайте у нашій статті.

Серпень – час збору насіння з зелені і квітів

Наприклад, петрушка, селера, салат вже готові до збирання насіння. З квітів дозрівають волошки, портулак і петунія. Зріжте сухі коробочки з насінням та просушіть їх в темному місці. Далі їх треба розкрити і висипати вміст. Упакуйте насіння в паперові пакети. На пакетиках зробіть відповідні написи: вид рослини, сорт, дата збору. Зберігайте насіння в сухому темному місці.

Роботи в саду в серпні

роботи в саду та на городі в серпні

Обрізка плодових чагарників

Пагони плодових чагарників, які вже відплодоносили, варто вирізати. Вони тягнуть на себе багато сил і не дають добре розвиватися молодим кущикам.

Як правильно обрізати плодові культури восени

читайте у статті.

Підживлення в саду

В серпні потрібно підгодовувати кущі ягід, вишні і ранні сорти яблук. Для підживлення краще використовувати суміш коров'яку і деревної золи. При цьому не забувайте рихлити ґрунт.

Важливо проводити підживлення саме ґрунту, а не самих рослин. Мінеральні добрива сприяють роботі мікроорганізмів, що знаходяться в землі. Ті, в свою чергу, розпушують ґрунт і збагачують корисними речовинами.

роботи в саду та на городі в серпні

В якості мінеральних осінніх підживлень підійдуть Екоплант, Екоплант Гумі, добриво для перекопки ґрунту, суперфосфат. Добриво варто вносити на вологий ґрунт. Варто звернути увагу на розташування добрива. Їх треба розкладати, поливати не дуже близько до стовбура, а по лінії, де закінчуються листя. Саме там розташовуються молоді корені, яким потрібна підгодівля в цей період.

Роботи у квітнику в серпні

Якщо ви хочете, щоб квітучі кущі радували вас пишністю і великою кількістю квітів, треба прищипувати центральні пагони. А якщо хочете отримати високі і великі квітки, тоді потрібно прищипувати бічні пагони.
Крім цих процедур, в серпневу пору гладіолуси, які ввійшли у фазу бутонізації, підгодуйте третій раз суперфосфатом (25 г на м2) і хлоридом калію (15 г на м2). Також приділіть увагу і жоржинам – їх підгодовують у першій декаді суперфосфатом і калійної сіллю (25 м і 15 м препаратів відповідно з розрахунку на кожні 5 рослин).

Посадка і догляд за суницею в серпні

роботи в саду та на городі в серпні

На початку серпня завершують збір суниці і приступають до посадки нових суничних плантацій. Перед посадкою попередньо розраховують орієнтовну площу ділянки саду, де планується вирощувати суницю.

У розрахунках виходять з того, що в середньому один квадратний метр посадок дає близько 1,5 кг ягід. Одночасно підраховують і бажаний обсяг врожаю на сім'ю, а також необхідну кількість розсади, керуючись тим, що на одному квадратному метрі зазвичай висаджують не більше 6-8 кущиків суниці.

Як підкормити суницю та полуницю восени

читайте у статті.

роботи в саду та на городі в серпніНеродючі, бідні ґрунти перед посадкою суниці в серпні треба удобрити. На 10 квадратних метрів ділянки візьміть 350 г суперфосфату та 100 г сульфату калію. Суміш добрив рівномірно розсипте по поверхні землі або засипте її в канавки, зроблені по бічних сторонах ряду та присипте замлею. Суницю після висаджування добре і рясно полийте.
По закінченні збору ягід кущі суниці слід привести в порядок: видаліть зів'яле листя і сухі квітконоси - тобто  все те, що здатне стати розсадником сірої гнилі та інших небезпечних захворювань.
Протягом усього дачного сезону контролюйте стан ґрунту в посадках суниці - він повинен бути пухким та очищеним від бур'яну.
Ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*