Садимо груші навесні: правила та інструкції

15 марта 2020
Посадити саджанці груші навесні потрібно з дотриманням усіх рекомендацій. Це єдиний спосіб отримати здорове і міцне дерево, яке буде добре плодоносити. Будь-яке порушення норм стане причиною того, що дерево не приживеться. Купуйте саджанці плодових дерев тільки у перевірених продавців.
Вибір саджанці груші
Потрібно відповідально підходити до підбору саджанця. Від цього безпосередньо залежить успішність його подальшого зростання. Погані саджанці можуть не почати плодоносити навіть через 5-10 років. Купуючи саджанці у неперевірених продавців, є ризик, що дерево не буде мати обіцяних сортових якостей. Саджанець ж з розплідника є районованим. Він точно відповідає заявленим якостям.
Краще купувати саджанець віком до 2 років, тоді він швидко пристосується до нових умов і легко буде рости. Рослини старше 3 років гірше перенесуть пересадку і будуть довше адаптуватися.
При виборі груші не забувайте про регіон проживання. Південні сорти дають кращий урожай, але не підходять для вирощування на півночі України, при першому ж коливанні температури вони можуть загинути.
Сортові саджанці плодових дерев завжди мають над кореневою шийкою ущільнення - це щеплення.
Популярні сорти груш в Україні
Талгарская Красуня, Аббат Фетель, Марія, Ноябрьська Зимова.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Вибір місця для посадки груші
Правильна посадка починається з вибору місця. Воно повинно бути добре освітленим і швидко прогріваєтися. Краще, щоб ділянка була захищена від пронизливого вітру. Якщо близько ґрунтові води, то краще підібрати інше місце для висадки. Груша не терпить надлишок вологи. Ґрунтові води повинні розташовуватися, як мінімум, на глибині 3 метрів.
Можна висаджувати рослину поруч з іншими плодовими та ягідними культурами. Не можна розташовувати саджанець на місці старої груші.
Підготовка ґрунту
Правильно посадити грушу навесні на пухкий родючий ґрунт. Це найбільш сприятливі умови для розвитку дерева. Якщо ґрунт піщаний, то на дні потрібно викласти шар глини. Якщо ґрунт глинистий, то на дні, навпаки, роблять шар піску.
Готувати яму потрібно завчасно. Попередньо ділянку потрібно перекопати. Сад очищають від бур'янів та сміття. Далі викопують яму. Рекомендована глибина 60-65 см. Відразу ж треба вбити там дерев'яний кілочок для подальшого підв'язування дерева.
Схема розташування дерев
Вирішуючи, на якій відстані саджати груші, потрібно враховувати щеплення. Якщо дерево щеплено на сильнорослій підщепі, то рекомендується дотримуватися дистанції між деревами довжиною 5 метрів.
Якщо підщепа напівкарликова, то рекомендована відстань 4 метри, а при карликовій підщепі – 3. Надто близька висадка призводить до хвороб і зниження врожайності. Маленька відстань між саджанцями призведе до того, що крона загуститься.
Посадка саджанця груші
На дні ями формують невеликий горбок поверх дренажного шару. На дно виливають відро води і чекають, коли рідина вбереться. Після туди поміщають саджанець. Кореневище акуратно розправляють.
Коренева шийка повинна знаходитися на висоті 6 см від рівня землі. Кореневище акуратно присипають землею. Періодично потрібно прокручувати стовбур, щоб прибрати повітряний простір. Потім саджанець підв'язують, а ґрунт мульчують.
Догляд після посадки
Недостатньо просто посадити грушу навесні. Важливо забезпечити рослину всім необхідним. Без догляду саджанець швидко загине.
Вимоги до поливу
Ґрунт повинен бути помірно вологим. Це потрібно для повноцінного розвитку кореневища. Зрошення потрібно проводити щотижня. Якщо погода дощова, то полив скорочують в кілька разів. Витрата на кожну рослину 20-25 літрів води.
Внесення підгодівлі
У перший рік в підгодівлі немає необхідності. Якщо саджанець висаджено правильно, то добрива знадобляться тільки через рік. Раннє внесення поживних речовин тільки зашкодить.
Захист від хвороб і шкідників
За зростанням саджанця груші потрібно уважно стежити. Це допоможе вчасно виявити наявне зараження. Від шкідників допомагають інсектициди, наприклад, Актофіт.
Від хвороб допомагають фунгіциди, наприклад, Скай. Комплексною дією володіє Свитч.
Посадити грушу навесні може навіть початківець-садівник. Головне - не ігнорувати основні рекомендації. Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий