Що робити, щоб зав'язалися качани капусти

Що робити, щоб зав'язалися качани капусти

25 мая 2023

Якщо капуста не зав'язується в качан, багато хто починає панікувати. Проблема може виникнути як зі звичайною білокачанною, так і з цвітною капустою. Причини цього в обох випадках одні й ті самі. Що робити, щоб головки капусти почали формуватися, розповімо у цій статті.

Чому качани капусти не зав'язуються?

Турбота про якість урожаю починається ще до посадки капусти. Насіння капусти купуйте у перевірених місцях від виробника, який викликає довіру. Неякісний посівковий матеріал може стати причиною поганого розвитку рослин. Але це лише одна із причин. Качани погано зав'язуються і під впливом інших факторів.

  1. Нестача освітлення. Білокачанна та цвітна капуста добре розвиваються лише за великої кількості світла. Культурі необхідний світловий день тривалістю 15-16 годин.
  2. Порушено режим поливу. Режим поливу потрібно відрегулювати так, щоб ґрунт під капустою завжди залишався злегка вологим, але не допускати надлишку води.
  3. Поразка хворобами та шкідниками. Капуста може уражатися бактеріальними, грибковими хворобами та шкідниками.

Що робити, щоб почали зав'язуватися качани капусти?

Насамперед створіть оптимальні умови, коригуючи полив та забезпечте культурі потрібну кількість світла.

Якщо на капусті з'явилися шкідники, обробіть посадки інсектицидами. До зав'язування головок можуть бути використані хімічні засоби. Препарат підбирають у залежності від виду шкідників.

інсектицид Блискавкаінсектицид Прованто Профі (Деціс)актара

Від грибкових хвороб капусти вибираємо фунгіциди.

фунгіцид Блу Бордо фунгіцид Скорфунгіцид Цілитель

Щоб грибок не розвивався, вчасно прибирайте рослинне сміття з грядок. Кущі повинні добре провітрюватись. Листя з початковими симптомами захворювань відразу видаляйте, не даючи інфекції поширюватися. З середини червня припиніть внесення азотних добрив. Вони гальмують формування головок.

Нестача мінеральних речовин у ґрунті також може бути причиною, по якій не формуються головки. Щоб на капусті зав'язувалися качани, необхідні підживлення фосфором, калієм, бором та молібденом. Особливо велика роль калію у розвитку капусти. Мінерал відповідає не лише за нарощування тугих головок, а й за розвиток кореневої системи.

Чим підживити капусту, щоб зав'язалися качани – читайте у статті.

Виростити хороший урожай білокачанної та цвітної капусти можна, якщо ви повністю дотримуєтесь агротехніки, захищаєте рослини від шкідників та хвороб, вчасно вносити добрива. Овоч вдячно відгукнеться на догляд і обов'язково зав'яже качани в належний час.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*