Що робити, якщо гниє цибуля на грядці?

Що робити, якщо гниє цибуля на грядці?

7 апреля 2020

Хороший урожай цибулі прагне виростити кожен городник. Не завжди це виходить, і причини можуть бути різні. Наприклад, цибуля гниє на грядці - що робити в цьому випадку і як рятувати рослини?

Перш за все розберемося чому цибуля гниє в землі?

1. Неправильний полив. Цибуля не любить посухи, але не переносить і перезволоження ґрунту, якщо він перезволожений, головки починають підгнивати.

2. Не дотримувалися дози внесення азотних добрив. Грядку під посадки цієї культури краще готувати з осені, тоді ж треба вносити і азотні добрива. При цьому свіжий гній вносити не можна.попіл соняшника

3. Шкідники овоча, серед яких – цибулева муха, кореневий кліщик, цибулева журчалка та інші. Для всіх цих комах грядки з цибулею – улюблене місце проживання, і якщо не вживати профілактичних заходів, не боротися з шкідниками, то цибулю може згнити вся на корені.

4. Хвороби, особливо пероноспороз. Спекотна і дощова погода, загущені посадки, неправильні поливи, перегодовування добривами створюють сприятливі умови для розвитку небезпечних захворювань.

5. Недотримання сівозміни на ділянці. Не можна вирощувати цибулю на одній і тій же грядці протягом кількох років, так як це призводить не лише до зниження врожаю, а й до появи різних хвороб у культури, в тому числі і гнилі.

Цибуля любить рости після томатів, гороху, всіх видів бобових, капусти.

Як боротися з проблемою?

Звичайно, найкраще для будь-якого городника – це не допустити появу гнилі на грядках з цибулею. Але якщо проблема вже є – як врятувати цибулю?

Від пероноспорозу (несправжньої борошнистої роси)

Несправжня борошниста роса – справжній бич для посадок цибулі, при такому захворюванні можна втратити велику частину врожаю.

табачний попіл

Рекомендується робити грядки по напрямку з півночі на південь, так як в цьому випадку цибуля буде рівномірно освітлюватися сонечком. Також важливо обов'язково проводити прополку, не допускаючи появи «джунглів» бур'янів на грядці.

Цибуля найчастіше хворіє і гниє при високій вологості. Тому поливають рослини, орієнтуючись по погоді, не допускаючи надлишку вологи в ґрунті. Якщо ж рослини захворіли, і з'явилася гниль, то всі хворі кущі відразу ж треба видалити.

Для профілактики від пероноспорозу рекомендується використовувати бордоську суміш або настої золи соняшника.

Як застосовувати бордоську суміш

читайте у статті.

Щоб не допустити перезволоження і забезпечити цибулі хороші умови, можна мульчувати ґрунт навколо рослин сосновою корою.

Від цибулевої мухи

Гниє цибуля на грядці і при ураженні личинками цибулевої мухи. Шкідник небезпечний, але якщо дотримуватися всіх правил агротехніки, то цілком по силам не допускати цього ворога на свій город.

Для профілактики від цибулевої мухи застосовують:

опудрювання цибулі золою соняшнику, тютюновим пилом, чорним меленим перцем, сухою гірчицею.

Всі ці заходи є профілактичними, застосовують їх до того, як почнеться масовий років мухи. Обробку проводять приблизно два-три рази за сезон.цибулева муха

Але якщо цибуля вже атакована шкідником, почорніла і з'явилися гнилі цибулини, доведеться використовувати хімпрепарати. Застосовуйте спеціальний інсектицид Цибулева Муха або Актара, не забуваючи строго дотримуватися всіх правил, викладених в інструкції.

Як отримати великий врожай цибулі

читайте у статті.

Правильно поливайте цибулю, не перегодовуйте азотом. Азотні підживлення потрібні тільки в перший період росту рослин, а ось вже під час дозрівання цибулин рослинам необхідні калій і фосфор.

Також необхідно дотримуватися сівозміни, не висаджуючи кожен сезон цибулю на одній і тій же грядці, а після збирання і сушіння цибулі не забувати про правила його зберігання. Рекомендації нескладні, але результат вас обов'язково порадує. І ми впевнені, що восени кожен з вас збере відмінний урожай цибулі.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*