Що робити, якщо гниє цибуля на грядці?

7 апреля 2020
Хороший урожай цибулі прагне виростити кожен городник. Не завжди це виходить, і причини можуть бути різні. Наприклад, цибуля гниє на грядці - що робити в цьому випадку і як рятувати рослини?
Перш за все розберемося чому цибуля гниє в землі?
1. Неправильний полив. Цибуля не любить посухи, але не переносить і перезволоження ґрунту, якщо він перезволожений, головки починають підгнивати.
2. Не дотримувалися дози внесення азотних добрив. Грядку під посадки цієї культури краще готувати з осені, тоді ж треба вносити і азотні добрива. При цьому свіжий гній вносити не можна.
3. Шкідники овоча, серед яких – цибулева муха, кореневий кліщик, цибулева журчалка та інші. Для всіх цих комах грядки з цибулею – улюблене місце проживання, і якщо не вживати профілактичних заходів, не боротися з шкідниками, то цибулю може згнити вся на корені.
4. Хвороби, особливо пероноспороз. Спекотна і дощова погода, загущені посадки, неправильні поливи, перегодовування добривами створюють сприятливі умови для розвитку небезпечних захворювань.
5. Недотримання сівозміни на ділянці. Не можна вирощувати цибулю на одній і тій же грядці протягом кількох років, так як це призводить не лише до зниження врожаю, а й до появи різних хвороб у культури, в тому числі і гнилі.
Цибуля любить рости після томатів, гороху, всіх видів бобових, капусти.
Як боротися з проблемою?
Звичайно, найкраще для будь-якого городника – це не допустити появу гнилі на грядках з цибулею. Але якщо проблема вже є – як врятувати цибулю?
Від пероноспорозу (несправжньої борошнистої роси)
Несправжня борошниста роса – справжній бич для посадок цибулі, при такому захворюванні можна втратити велику частину врожаю.
Рекомендується робити грядки по напрямку з півночі на південь, так як в цьому випадку цибуля буде рівномірно освітлюватися сонечком. Також важливо обов'язково проводити прополку, не допускаючи появи «джунглів» бур'янів на грядці.
Цибуля найчастіше хворіє і гниє при високій вологості. Тому поливають рослини, орієнтуючись по погоді, не допускаючи надлишку вологи в ґрунті. Якщо ж рослини захворіли, і з'явилася гниль, то всі хворі кущі відразу ж треба видалити.
Для профілактики від пероноспорозу рекомендується використовувати бордоську суміш або настої золи соняшника.
Як застосовувати бордоську суміш
читайте у статті.
Щоб не допустити перезволоження і забезпечити цибулі хороші умови, можна мульчувати ґрунт навколо рослин сосновою корою.
Від цибулевої мухи
Гниє цибуля на грядці і при ураженні личинками цибулевої мухи. Шкідник небезпечний, але якщо дотримуватися всіх правил агротехніки, то цілком по силам не допускати цього ворога на свій город.
Для профілактики від цибулевої мухи застосовують:
опудрювання цибулі золою соняшнику, тютюновим пилом, чорним меленим перцем, сухою гірчицею.
Всі ці заходи є профілактичними, застосовують їх до того, як почнеться масовий років мухи. Обробку проводять приблизно два-три рази за сезон.
Але якщо цибуля вже атакована шкідником, почорніла і з'явилися гнилі цибулини, доведеться використовувати хімпрепарати. Застосовуйте спеціальний інсектицид Цибулева Муха або Актара, не забуваючи строго дотримуватися всіх правил, викладених в інструкції.
Як отримати великий врожай цибулі
читайте у статті.
Правильно поливайте цибулю, не перегодовуйте азотом. Азотні підживлення потрібні тільки в перший період росту рослин, а ось вже під час дозрівання цибулин рослинам необхідні калій і фосфор.
Також необхідно дотримуватися сівозміни, не висаджуючи кожен сезон цибулю на одній і тій же грядці, а після збирання і сушіння цибулі не забувати про правила його зберігання. Рекомендації нескладні, але результат вас обов'язково порадує. І ми впевнені, що восени кожен з вас збере відмінний урожай цибулі.
Комментарии
Напишите ваш комментарий