Що робити, якщо плодові саджанці погризли миші або зайці?

Що робити, якщо плодові саджанці погризли миші або зайці?

27 января 2020

Захист від гризунів чагарників і дерев - один з найбільш важливих пунктів підготовки саду до зими. Наслідки того, що миші та зайці поласують корою рослин, подолати дуже складно. Але пошкодження гризунами і ствола, і гілля, і коріння - не завжди вирок. Якщо заходи попередження не спрацювали або про них забули, постраждалі рослини все ще можна врятувати, хоча за їх здоров'я і доведеться поборотися. Є чимало варіантів реабілітації кущів і дерев після нашестя гризунів.
Якщо гризуни обгризли плодові дерева та інші рослини, перше, що потрібно зробити, не панікувати і не робити крайніх заходів. Перш ніж позбавлятися від саджанця, варто оцінити збиток, зважити шанси на успіх і, якщо поразка не повна, спробувати врятувати рослини.

Як і коли рятувати пошкоджені рослини?

Те, наскільки швидко будуть вжиті заходи по захисту дерев від морозу і висихання, найчастіше визначає і шанси на успіх. Як тільки рани будуть помічені, потрібно обмотати всі обгризені стовбури і гілки садовим бинтом і захистити агроволокном щоб до пошкодження кори не додалося ще й пошкодження морозами. Якомога раніше навесні, як тільки зійде сніг і прокинуться бруньки, потрібно відразу приступити до основних методів боротьби.

Як боротися з гризунами на дачі взимку?

Читайте в нашій статті.

Лікувальні пов'язки — кращий варіант при невеликих ранах

Це своєрідний штучний «захист» до моменту виростання нової кори, яку залишають на дереві до загоєння ран. Створення лікувальної пов'язки на плодових деревах складається всього з трьох процедур:

  1. Обробка ран стимуляторами росту та фунгіцидами або розчином мідного купоросу 3% концентрації.
  2. Повне покриття поверхні пошкоджень, ділянок без кори і ходів садовим варом або професійними замазками для дерев. Вони мають захисні, дезінфікуючі та регенеруючі властивості і створюють надійне покриття, яке не розтріскується.
  3. Обв'язка стовбурів і гілок садовим бинтом або агроволокном.

Лікувальні пов'язки залиште до наступного року.

садовий бинтсадова замазкамідний купорос

Відновлення постраждалих коренів

Якщо миші, зайці або пацюки прогризли коріння на молодих рослинах до 5 років, стратегія порятунку лише одна. Це акуратна обробка ран і повільне відновлення з урівноваженням коренів і крони, встановленням опор та частковою заміною субстрату на спеціальні землесуміші. На рослинах з об'їденими корінням (якщо пошкоджено не більш 80% коренів) навесні проводять повну процедуру обробки коренів:

Купити засоби від гризунів ви можете у нашому інтернет магазині.

Дерева з пошкодженими корінням відновлюються повільно, спочатку нарощуючи кореневище, а потім - крону.
Взявши на озброєння всі перераховані вище поради, Ви зможете врятувати пошкоджені гризунами рослини. Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*