Що садити у грудні?

Що садити у грудні?

6 декабря 2020

Здавалося б, що можна садити в грудні для дачі, адже вже настала зима? Але досвідчені городники знають, що перший зимовий місяць - прекрасна пора задуматися про свій квітник. У цей час можна зайнятися плануванням розташування грядок і вибрати квіткове насіння на розсаду.

Що посадити на розсаду в грудні?

Перш за все, придивіться до культур, що зростають дуже повільно. Для отримання хорошої розсади варто брати ті квіти, у яких від моменту посіву до цвітіння проходить приблизно 5 місяців. Якщо їх посадити на початку грудня, то вже в кінці весни-початку літа можна буде милуватися їх яскравими фарбами.
Загальне правило для вирощування любої розсади квітів – робити це у тепличках для розсади. Тому що її відразу треба накрити прозорою кришкою, а після того як зійдуть сходи – поступово прибирати: спершу на 30 хвилин, а потім потроху збільшувати цей час, щоб молоді паростки адаптувалися до свіжого повітря.

Найчастіше в грудні вирощують такі культури:

гвоздика, петунія, лаванда.

насіння гвоздики Шабонасіння петуніїнасіння лаванди

Гвоздика Шабо. Квітки цього сорту гвоздики з'являються лише на 5-6 місяць після закладки насіння в грунт. Для них необхідно вибирати родючий грунт. Насіння закладають на глибину приблизно 2-3 мм. Відстань між окремими рядами не більше 3 см. Розсаду краще поставити в добре освітлене місце. Важливо, щоб температура навколишнього повітря в приміщенні не опускалася нижче +18С.
Петунія. Петунія - рослина помірного світлового дня, їй необхідно приблизно 12 годин світла. Розсада петунії у гібридних сортів сходить повільно. Після появи сходів, для загартування, переставляємо ємності в місце, де температура буде на 4-5 градусів нижче, ніж було до цього. А через тиждень можна знову повернути їх в нормальну температуру +22 С + 24С. Коли розсада петунії підросте приблизно до 5 см, її слід розпікірувати в окремі ємності і продовжити підтримувати оптимальні умови догляду, але вже без накривання рослини. А коли розсада підросте до 10 см, її необхідно прищипнути, щоб поліпшити кущіння. У верхній точці беремо верхні листочки і общипуємо. Після цього з пазух листя почнуть активно рости бічні нові пагони, і можна очікувати компактні та пишні кущики петунії. Цю процедуру можна робити кожні 10 днів.
Лаванда. У контейнер необхідно засипати дренаж, і тільки поверх нього - грунтосуміш. Насіння лаванди розсипають по поверхні і присипають піском, причому його шар не повинен перевищувати 3 мм. Далі землю необхідно зволожити. Після цього розсаду на 2 місяці поміщають в холодильник або льох, де температура підтримується на рівні +1С+ 5С. У цей період насіння пройде природну стратифікацію. Потім контейнер переносять в кімнату, періодично провітрюють і зволожують землю.

Квіти на клумбі: сусідство та сумісність – читайте в нашій статті.
Пишний квітник - це, звичайно, добре, але не варто забувати і про овочі, які можна посадити на розсаду. Виростити її нескладно, головне - це знайти достатньо місця для ящиків. У грудні можна садити насіння томатів, капусти, огірків, баклажанів. Крім цього, можна отримати хорошу розсаду селери, картоплі, перцю.
Бажаємо Вам успіху!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*